Türk Telekom Fiber Altyapı Döşeme Çalışmaları

Merhabalar, ben de TürkNet kullanıcısıyım lakin yapa değil. Santrale uzaklığı 800 metre.

Hız değerim aşağıdaki gibidir sizce iyi mi?Eki Görüntüle 634045

O uzaklığa 76 Mbps iyi hem de bayağı iyi. Büyük ihtimal ile VDSL2 vectoring destekli hizmet aldığın dslam cihaz. Türk Telekom denen firma VDSL2'yi artık VDSL2+ geçirip adam akıllı bir şey sunsa. Fiber gelene kadar her yere.

O uzaklığa 76 Mbps iyi hem de bayağı iyi. Büyük ihtimal ile VDSL2 vectoring destekli hizmet aldığın dslam cihaz. Türk Telekom denen firma VDSL2'yi artık VDSL2+ geçirip adam akıllı bir şey sunsa. Fiber gelene kadar her yere.

Aynen hocam doğru Türknet, Telekom alt yapısını kullanıyor lakin telekom bu hızı veremiyor en fazla 35 MB alabileceğimi söylemişlerdi.

@Serhat Öndeş

SNR değerin düşük gözüküyor, kopma yaşama durumun olabilir. İç tesisat eskiyse yenilemen SNR değerine ve internet, ping stabilitesine yardımcı olacaktır. Türkiye şartlarında güzel bir internete sahipsin.

@Serhat Öndeş

SNR değerin düşük gözüküyor, kopma yaşama durumun olabilir. İç tesisat eskiyse yenilemen SNR değerine ve internet, ping stabilitesine yardımcı olacaktır. Türkiye şartlarında güzel bir internete sahipsin.

4 yıldır aynı hızı ve aynı değerleri kullanıyorum. Hiç bir şekilde kesinti olmadı.

BTK'ya şikayet ettim, sürekli de devam edeceğim bakalım bir sonuç çıkacak mı?
Kimisi diyor BTK'ya şikayet ettim 2 günde geldi, kimisi diyor BTK'ya şikayet ettim hiçbir şey olmadı boşuna şikayet etmeyin.

Ben şikayet ettim proje çizildi dediler şu an 3 kazı izninin 1.si alınmış ağustos ayı içerisinde internet hizmeti vereceklerini söylediler.

Ben şikayet ettim proje çizildi dediler şu an 3 kazı izninin 1.si alınmış ağustos ayı içerisinde internet hizmeti vereceklerini söylediler.

Fiber mi yoksa normal altyapı mı?

Benim sinir olduğum nokta, fiberin bina önüne kadar gelmesi ama 10 metre daha altyapı çekmek için kırk dereden su getirmeleri; fiber dslam binamın direkt önünde o kadar yakın ama işte klasik Türk Telekom hareketleri, uğraşıp duracağım yapacak bir şey yok.

Benim sinir olduğum nokta, fiberin bina önüne kadar gelmesi ama 10 metre daha altyapı çekmek için kırk dereden su getirmeleri; fiber dslam binamın direkt önünde o kadar yakın ama işte klasik Türk Telekom hareketleri, uğraşıp duracağım yapacak bir şey yok.
Aynı sorunu ben de yaşıyorum, evimin tam önünde fiber saha dolabı var bizim bina hariç çoğu binada fiber var. Arayıp konuşuyorum Turktelekom ile bana altyapımın tipini söylüyor sanki ben bilmiyorum. Altyapı planlamasını soruyorum, planlama yok diyorlar. Şaştım kaldım.

Fiber gelecek.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum, evimin tam önünde fiber saha dolabı var bizim bina hariç çoğu binada fiber var. Arayıp konuşuyorum Turktelekom ile bana altyapımın tipini söylüyor sanki ben bilmiyorum. Altyapı planlamasını soruyorum, planlama yok diyorlar. Şaştım kaldım.

Bana da dedikleri, "altyapınız 64 Mbps'e kadar destekliyor gayet iyi bir değer"; ben de diyorum ki "arkadaşım ben 35 Mbps'lik pakette kopma yaşıyorum nasıl 64 alayım, fiber optik kablo ile bina arasındaki kablo 20 senelik, çürümüş artık ekonomik ömrünü tamamlamış; 10 metre önümde fiber saha dolabı var çekiverin şu fiberi" diyorum, bağlı olduğum Türk Telekom Müdürlüğü ise "fibere dönüşüm projemiz bulunmamakta, BELKİ seneye olabilir". Bakın altını çiziyorum BELKİ diyorlar 10 metre daha kablo çekmek için.

Geri
Yukarı