Türk Telekom fiber altyapı sorunu

kursatbris

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU = Intel i7-13700KF 3.4 GHz 5.4 GHz 30MB
Anakart = ASUS PRIME B760M-A WIFI Intel 1700p DDR5 7200
RAM = Gskill Flare X5 Siyah 32GB (2x16GB) DDR5 6000Mhz
GPU = MSI VGA GEFORCE RTX 4070 TI SUPER 16G VENTUS 2X OC 16GB GDDR6X 256B
Kasa = MSI MAG FORGE 112R ARGB Atx Siyah Mid Tower
PSU = MSI MAG A750GL PCIES ATX 3.0 750W 80 + Siyah Gold Full Modular
SSD = Samsung 980 PRO 1TB SSD m.2 Soğutuculu 6900-5000 MB/s
Ek SSD = Crucial BX500 2TB SSD Disk
Merhaba,
Evimin karşısında site var ve orada fiber internet var fakat aramızda 20 metre olmasına rağmen bizde fiber yok.
Şubat 2023: Başvuru yaptık ve 1 ay içinde ekip gelecek dediler.
Nisan 2023: Evimizin 8-9 metre önüne sokağa büyük kutu koydular.
Haziran 2023: Evin girişine Türk Telekom kutusu koydular oradan kabloyu pencerenin köşesini delip içeri geçirdiler ve böyle kaldı.
Kasım 2023: Hala işlem yapılmadı üstelik internette altyapı sorgulamada fiber gözükmüyordu bizde aradık ve yer altındaki kabloda sinyal gelmiyormuş dediler. Bir de sorduğumuzda 1000mbps/30mbps internetde oluyormuş fiber bağlandığında.
Aralık 2023: Hala bekliyoruz bıktık resmen kelimenin tam anlamıyla.
Şu an 10Mbps download / 0.50Mbps upload internet kulalnıyorum ve oyun oynayamıyorum 1 saat sabit 60 ping oynuyorum sonra ful 1100 ping oluyor 5-6 dakika ping inmiyor, internet sürekli berbatlaşıyor WhatsApp'da bile mesaj gönderilmiyor. Bazen download 4-5'e düşüyor.
( Görselleri yüklemek bile 10 dakika sürdü )
Eki Görüntüle 2055608

Dosya Ekleri

• IMG_1749.jpeg
    IMG_1749.jpeg
    171 KB · Görüntüleme: 73
  • IMG_1750.jpeg
    IMG_1750.jpeg
    162,3 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG_1752.jpeg
    IMG_1752.jpeg
    136,8 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG_1751.jpeg
    IMG_1751.jpeg
    203,9 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Merhaba,
Evimin karşısında site var ve orada fiber internet var fakat aramızda 20 metre olmasına rağmen bizde fiber yok.
Haziran 2023: Evin girişine Türk Telekom kutusu koydular oradan kabloyu pencerenin köşesini delip içeri geçirdiler ve böyle kaldı.
Kasım 2023: Hala işlem yapılmadı üstelik internette altyapı sorgulamada fiber gözükmüyordu bizde aradık ve yer altındaki kabloda sinyal gelmiyormuş dediler. Bir de sorduğumuzda 1000mbps/30mbps internetde oluyormuş fiber bağlandığında.
Şu an 10Mbps download / 0.50Mbps upload internet kulalnıyorum ve oyun oynayamıyorum 1 saat sabit 60 ping oynuyorum sonra ful 1100 ping oluyor 5-6 dakika ping inmiyor, internet sürekli berbatlaşıyor WhatsApp'da bile mesaj gönderilmiyor. Bazen download 4-5'e düşüyor.
Eki Görüntüle 2055608
Bina kutusu koyulduktan sonra aktif olması biraz sürüyor. Bu şansa bağlı ben Turknet gigafiber kutusu koyduklarından 2 ay sonra aktif ettiler daha yeni geçtim.

Genede arayıp sorun. Belki talep falan oluşturmanız gerekiyordur bidaha.

Son düzenleme:
Bina kutusu koyulduktan sonra aktif olması biraz sürüyor. Bu şansa bağlı ben TurkNet GigaFiber kutusu koyduklarından 2 ay sonra aktif ettiler daha yeni geçtim.

Gene de arayıp sorun. Belki talep falan oluşturmanız gerekiyordur bir daha.

6 ay oldu bu normal mi yani?

Merhaba,
Eki Görüntüle 2055608

Sizin işiniz biraz uzar. Gidip Telekom müdürlüğüne sorun. Biraz sıkıştırın. Ama şu var. Sanki tek kıl çekilmiş. Sizin müstakil ev olabilir o zaman. Siz direk müdürlüğe gidin kablolama yapıldı ama aktivasyon yapmıyorsunuz deyin.

Sizin işiniz biraz uzar. Gidip Telekom müdürlüğüne sorun. Biraz sıkıştırın. Ama şu var. Sanki tek kıl çekilmiş. Sizin müstakil ev olabilir o zaman. Siz direk müdürlüğe gidin kablolama yapıldı ama aktivasyon yapmıyorsunuz deyin.
evet ev müstakil, azıcık daha detaya girebilir misiniz ?

Evet ev müstakil, azıcık daha detaya girebilir misiniz?

Şöyle diyeyim. Sizin olay sadece aktivasyona kalmış. Sonlandırma yapılmıştır ama sonlandırmadan sonra bir test yapılır altyapınız ile alakalı. Eğer belirli bir değer üstünde çıkarsa veya bir sorun varsa o zaman hat açılmaz. Dediklerinden yola çıkarak o yer altındaki kablolamada problem var. O zaman yeniden kablo çekmeleri gerekebilir. Veya problemli yeri bulup ek yapabilirler. Sizin başvuru yaptığınızda 1000/30 du şu an 1000/50 oldu:) siz en yakın Telekom müdürlüğüne gidip müdürü bulun biraz tatlı sert çıkışın. Hallederler. Ben 1.5 yıl sıkıştırdım LinkedIn, Twitter, açıkkapı, dilekçe, vs. Bir hafta içinde kazı kablolama sonlandırma aktivasyon hepsini hallettiler. Kesin sizin altyapıda sorun var.

Şöyle diyeyim. Sizin olay sadece aktivasyona kalmış. Sonlandırma yapılmıştır ama sonlandırmadan sonra bir test yapılır altyapınız ile alakalı. Eğer belirli bir değer üstünde çıkarsa veya bir sorun varsa o zaman hat açılmaz. Dediklerinden yola çıkarak o yer altındaki kablolamada problem var. O zaman yeniden kablo çekmeleri gerekebilir. Veya problemli yeri bulup ek yapabilirler. Sizin başvuru yaptığınızda 1000/30 du şu an 1000/50 oldu:) siz en yakın Telekom müdürlüğüne gidip müdürü bulun biraz tatlı sert çıkışın. Hallederler. Ben 1.5 yıl sıkıştırdım LinkedIn, Twitter, açıkkapı, dilekçe, vs. Bir hafta içinde kazı kablolama sonlandırma aktivasyon hepsini hallettiler. Kesin sizin altyapıda sorun var.

Ağzını öpeyim senin, şu an çok gaza geldim umarım fazla çıkışmam adamlara

Şöyle diyeyim. Sizin olay sadece aktivasyona kalmış. Sonlandırma yapılmıştır ama sonlandırmadan sonra bir test yapılır altyapınız ile alakalı. Eğer belirli bir değer üstünde çıkarsa veya bir sorun varsa o zaman hat açılmaz. Dediklerinden yola çıkarak o yer altındaki kablolamada problem var. O zaman yeniden kablo çekmeleri gerekebilir. Veya problemli yeri bulup ek yapabilirler. Sizin başvuru yaptığınızda 1000/30 du şu an 1000/50 oldu:) siz en yakın Telekom müdürlüğüne gidip müdürü bulun biraz tatlı sert çıkışın. Hallederler. Ben 1.5 yıl sıkıştırdım LinkedIn, Twitter, açıkkapı, dilekçe, vs. bir hafta içinde kazı kablolama sonlandırma aktivasyon hepsini hallettiler. Kesin sizin altyapıda sorun var.

Bir de sana bir şey sormak istiyorum, forumlarda gördüğüm herkeste bir tane siyah kutu var bir de orta boy kutu bende neden sadece bir tane büyük var?

Ağzını öpeyim senin, şu an çok gaza geldim umarım fazla çıkışmam adamlara

Bir de sana bir şey sormak istiyorum, forumlarda gördüğüm herkeste bir tane siyah kutu var bir de orta boy kutu bende neden sadece bir tane büyük var?

Twitter'dan yazdım bakalım ne diyecekler

Son düzenleme:
Ağzını öpeyim senin, şu an çok gaza geldim umarım fazla çıkışmam adamlara.

Twitter'dan yazdım bakalım ne diyecekler.

Bazı bölgelerde iki adet hatta üç adet altyapı olabiliyor. Siyah genelde TurkNet'in, diğer gri olanlar Telekom veya Superonline olabiliyor. Bazen Telekom'unda siyah olabiliyor. Bazen müstakil evlere kutu bile koymayabiliyorlar. Çok takılmayın o konulara. Sizin olay sadece aktivasyona kalmış gibi görünüyor. İnşallah o problemi çözüp hallederler. Twitter'den yazarken ümit önal ı etiketleyip yazarsanız daha güzel olur.

Bazı bölgelerde iki adet hatta üç adet altyapı olabiliyor. Siyah genelde TurkNet'in, diğer gri olanlar Telekom veya Superonline olabiliyor. Bazen Telekom'unda siyah olabiliyor. Bazen müstakil evlere kutu bile koymayabiliyorlar. Çok takılmayın o konulara. Sizin olay sadece aktivasyona kalmış gibi görünüyor. İnşallah o problemi çözüp hallederler. Twitter'den yazarken ümit önal ı etiketleyip yazarsanız daha güzel olur.
TTDestek etiketleyip attım ve geri döndüler akşam numaramı vericem konuşucam şuan konuşamayacağım

Geri
Yukarı