Türk Telekom fiber altyapısı ile başka sağlayıcı kullanmak

Si Duble Bemol

Hectopat
Makaleler
1
Hocalarım selamlar. Şu anda TT ADSL kullanmaktayım. Yüksek ping, düşük download ve upload hızları gibi etkenler yüzünden yakın bir zamanda Türk Telekom'a fiber altyapı döşetmesi için başvuruda bulunacağız. Burdur gibi küçük bir şehirde yaşamam, direkt yüz yüze başvuru yapacak olmam, apartman sakinlerinin imzası ile apartman olarak başvuru yapacak olmam gibi faktörlerden dolayı inşallah çok geciktirmeden altyapıyı döşeteceklerini düşünüyorum.

O yüzden ilk soruma geçeyim: Bu döşeteceğim fiber altyapı ile hangi firmalardan fiber internet alabilirim? TT fiber altyapısını sadece TT ve Millenicom'un kullandığını duymuştum. Bu yüzden bu firmalar üzerinde yoğunlaşmıştım. Ama bunun doğru olup olmadığını merak ediyorum.

Diğer bir sorum ise Millenicom, TürkNet, NetSpeed vb gibi firmalara çok güvensizlik var. Yukarıda dediğim gibi Millenicom'u araştırdığımda 100 Mbps download ve 8 Mbps upload verdiğini gördüm. TT'ye göre çok daha mantıklı ve taahhütsüz. Ama internetteki yorumlar beni ürküttü açıkçası. Bu yüzden emin değilim. Aramızda kullanan ya da başvuranlar varsa mesaj atabilirse sevinirim.

3. sorum: Turkcell'i biraz araştırdım. 200 Mbps vaadeden bir paket gördüm (bu paketin fiyatı ile TT'de 100 Mbps alınabiliyor). Bunun yanı sıra Turkcell'in upload hızlarını 20 Mbps'ye yükselttiğini duymuştum. Bunun gerçek olup olmadığını yazarsanız sevinirim. Eğer Turkcell TT altyapısını kullanabiliyorsa bu çok güzel bir paket olur. Peki siz Turkcell önerir misiniz? Yaşadığınız bir sıkıntı var mı?

Şimdiden cevaplayan arkadaşlara teşekkür ediyorum. İyi forumlar :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı