Türk Telekom fiber deyip başka sistem vermesi

beyoglu34

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba doğru yere mi açtım bilmiyorum yanlışsa affedin. Bir konuda yardıma ihtiyacım var. Ben İstanbul/Beylikdüzü'nde ikamet ediyorken, Türk Telekom fiber altyapısından faydalanıyordum ve hızım 8 megabit idi. Düşük bir hıza sahip olmama rağmen altyapımdan dolayı hiçbir şekilde bağlantı kesilmesi, hız sıkıntısı yaşamıyordum. Bazı şartlardan dolayı İstanbul/Avcılar'a taşınmak zorunda kaldım ve taşınmadan önce yeni adresim için altyapı teyidi yaptırdım. Türk Telekom müşteri hizmetleri kullandığım altyapının olmadığını söyledi. Şubeye feshetmek için gittiğimde ise, feshedemezsiniz ederseniz 1500 TL cayma bedeli ödemek zorundasınız çünkü altyapınız var dendi. Ben de dolayısıyla naklimi gerçekleştirdim ve şu an yeni evimde ilk faturam kesildi. Yeni adresimde naklimi aldırdığımdan beri internet hizmeti konusunda çok sıkıntı yaşıyorum, şu an HiperNet 12 megabit'e kadar paketim mevcut. Önceki paketim fiber 8 megabit olmasına rağmen hiçbir sıkıntı yaşamıyorken bu pakette neredeyse hiçbir işlem yapamıyorum sık sık yavaşlama yaşıyorum.

Fatura ayrıntılarında erişim şekli: VDSL olarak belirtilmiş. Madem bana eski internetimi yani fiberi sunamıyorlar ne diye kandırıyorlar? İptal etmemem için ellerinden geleni yapıp üstüne bir de aynı altyapınız mevcut hiçbir şekilde sıkıntı yaşamadan aynı internetinize devam edeceksiniz diyorlar. Müşteri hizmetlerini zaten yazmama gerek bile yok. Aynı şeyi tekrarlayıp duruyor. Aynı hizmeti veremiyorlarsa 1500 TL cayma bedeli ne hakla çıkarabiliyorlar? Ayrıca kanunlar gereği 12 aydan uzun süreli internet aboneliklerinde cayma bedelsiz iptal hakkımız mevcut değil mi? Bu hakkımız hangi nedenle kullandırılmıyor? Bu konuda bana yardımcı olabilecek biri varsa gerçekten çok memnun olurum. Sağ olun.

Not: Taahhüt bitimine kalan süre: 14 ay.

Ek not: Yeni adresimde TurkNet 35 megabit VDSL paketinde hiçbir sıkıntı yaşamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uğraşırım diyorsanız Tüketici Hakem Heyetine başvurun. Olumsuz sonuç almanız imkansız gibi bir şey ancak bi tık uzun bir süreç.

Uğraşırım diyorsanız Tüketici Hakem Heyetine başvurun. Olumsuz sonuç almanız imkansız gibi bir şey ancak bir tık uzun bir süreç.

Öncelikle teşekkür ederim. Eğer Tüketici Hakem Heyetine başvurursam cayma bedelinin tamamen ortadan kalkması söz konusu mudur peki? Yoksa gerekli indirimler yapılır haksız kazanç düşülür, belirli bir miktar mı öderim?

Öncelikle teşekkür ederim. Eğer Tüketici Hakem Heyetine başvurursam cayma bedelinin tamamen ortadan kalkması söz konusu mudur peki? Yoksa gerekli indirimler yapılır haksız kazanç düşülür, belirli bir miktar mı öderim?
Duruma göre değişebilir. İlk olasılık size verilen taahüt indirimini almaları misal 10 ay kullandınız 5 lira indirim ile 50 lira öder kurtulursunuz veyahut direk hiç bir şey ödemessiniz. En sağlıklı bilgiyi gene Tüketici Hakem Heyeti verecektir.

Tamamdır teşekkür ederim bilgileriniz için :)
Konunun kapanmasını talep ediyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı