Türk Telekom fiber altyapısı ile hangi ISS tercih edilmeli?

Kgngksnn

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus PRIME A520M-K
Ryzen7 5700G
MSI RX 6700 XT
2x8 GB XPG Adata Gammix D30 RAM
Performax 650W 80+ PSU
Meslek
Quality
Arkadaşlar herkese merhaba.
Türk Telekom fiber altyapısı mevcut Superonline altyapısı yok. TurkNet, Netspeed, Millenicom hangisini veya başka internet servis sağlayacısı tavsiyeniz var mı? Modem kalitesi fiber desteği önemli. Şimdiden yorumunuz için teşekkür ederim.
Bölgemdeki servis sağlayıcılarının altyapı ve hız sorgulamalarını ekliyorum;

5B168117-8ABC-4E19-8185-4B15B0A46F24.png

F680A23C-8CFD-46A8-8FAE-04116978FDD5.png

46521DCA-159D-4A38-A8C4-205EF70AA357.png

A8151D88-22C0-47CF-906C-15567F48AC74.png

Farketmez hangisi en ucuza 100 Mbps veriyorsa onu alabilirsiniz. Nasıl olsa altyapı fiber, modem vs aynı Türk Telekom gelip kuracak.

İlla firma ismi isterseniz de TurkNet tavsiye ederim. Taahhüt yok, aylık 140 TL, 1 yıl sabit fiyat garanti. (Haziran 2023'e kadar)

Farketmez hangisi en ucuza 100 Mbps veriyorsa onu alabilirsiniz. Nasıl olsa altyapı fiber, modem vs aynı Türk Telekom gelip kuracak.

İlla firma ismi isterseniz de TurkNet tavsiye ederim. Taahhüt yok, aylık 140 TL, 1 yıl sabit fiyat garanti. (Haziran 2023'e kadar)
Teşekür ederim sanırım içlerinde en uygun netspeed

1 Haziran'da internete büyük zam bekleniyor. Fiyat garantisi yoksa pek güvenmeyin bugünkü fiyatlara.
2 gün daha mı beklemeliyim ? Birde taahhütsüz old. için her aboneye fiyat artışı yansıyor sanırım değil mi ? Yani bugün itibaryle de abone olsam yine o zam yansıyor.
Birde internet paketinin yanında tv kanal desteği filan kampanyaları da varmı yada bugün gibi avantajı olanlar ?

Arkadaşlar herkese merhaba.
Türk Telekom fiber altyapısı mevcut Superonline altyapısı yok. TurkNet, Netspeed, Millenicom hangisini veya başka internet servis sağlayacısı tavsiyeniz var mı? Modem kalitesi fiber desteği önemli. Şimdiden yorumunuz için teşekkür ederim.
Bölgemdeki servis sağlayıcılarının altyapı ve hız sorgulamalarını ekliyorum;

Eki Görüntüle 1403733

Eki Görüntüle 1403734

Eki Görüntüle 1403735

Eki Görüntüle 1403736
Netspeed kullaniyorum onerrim.

Mümkün olan en ucuz ISS'yi seçin, zaten fiber hatta kalite belirleyici olan hattın asıl mülkiyetine sahip olan ISS.

Hocam bir de Telekom fiber altyapısı varken neden TTNET değil de başka ISS öneriliyor onunda ayrıca merak ediyorum. Türk Telekom finer altyapı dediğimiz şey sanırım TTNET'in kendi altyapısı değil mi?

Hocam bir de Telekom fiber altyapısı varken neden TTNET değil de başka ISS öneriliyor onunda ayrıca merak ediyorum. Türk Telekom finer altyapı dediğimiz şey sanırım TTNET'in kendi altyapısı değil mi?
TTNET, Türk Telekom ile aynı şey sadece TTNET adı artık kullanılmıyor. Başka ISS önerilmesinin nedeni de Turk Telekom çok pahalı. Ki pahalı olsa da teknik destek konusunda gayet iyiler.

Hocam bir de Telekom fiber altyapısı varken neden TTNET değil de başka ISS öneriliyor onunda ayrıca merak ediyorum.
Turk telekom fiyattan, tahhutten ve bazi ping sorunlarindan kaybediyor. Ping sorunu her iss de olabiliyor ancak ayni altyapida baska iss ye gecince Turk Telekomdaki ping sorununu yasamiyorsunuz. POP noktasi sorunlari oluyor bu genelde. Ama bu ping sorunlari sadece TT de degil her iss de olabiliyor. En iyi iss diye bir genellemede yapilmiyor bu sayede. Duruma bolgesel bakmak gerekli.

Yeni konular

Geri
Yukarı