Türk Telekom fiber mi TurkNet mi daha iyi?

GigaFiber malesef yok.Türk telekom fiber altyapısı kullanıyor bina.herkese yardımları için teşekkürler.tahattüt olmadığı için 1-2 ay Türknet deneyeceğim.istediğim gibi olmazsa Türktelekom geçebilirim

Şuanlık TürkNet ten memnunum 125-50 görüyor tahattüt ettiğinden daha fazlası.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    273,3 KB · Görüntüleme: 44
Şu anlık TurkNet'ten memnunum 125-50 görüyor tahattüt ettiğinden daha fazlası.

Telekom altyapısı zaten hocam TurkNet'lik bir durum yok herhangi 100 Mbps fiber satan bir firmadanda bu hızları alacaktınız. Önemli olan bufferbloat ve Ping değerleri paylaşma şansınız var mı?

Merhaba. Adresimde Türk Telekom fiber 1000 Mbps download 20 Mbps upload çıkıyor. TurkNet ise 100'e 8 upload verebiliyor. Araştırdığımda genelde Türk Telekom'un sorunlu olduğu çıkıyor. Kafam karıştı sayılara güvenip Türk Telekom alınır mı? Yoksa garantici davranıp stabil sorunsuz TurkNet mi almalıyım? Not: Daha önce TurkNet kullandım adresim de öyle ahım şahım değil ama sorun da çıkarmıyordu. Yardımcı olursanız sevinirim.
TürkNet düşündüğünüz gibi sorunsuz, stabil vs vs bağlantı sunmuyor , kullanan birisi olarak bu zamana kadar bizlere taahhüt ettikleri özgür-sınırsız-limitsiz falan filan hiç bir vaadi yerine getiremediler. Şahsen 100mbit ile başladığım türknet serüvenimde geldiğim nokta altyapınız bağlantıyı kaldırmıyor efendim ile 35mbit'e kadar geldi. Zaten telekomun altyapısını kullanıyorlar kendilerine has bir altyapıları yok. Sanırım 2000 senelerine filan geri döneceğim 128K/256K bağlantılara indirteceğim. Teknik servis inatla bağlantımda problem olmadığını stabil olduğunu söylüyor :) Gidip taahhütlü telekom kullanın hiç olmazsa daha ucuza kullanırsınız , şu andaki fikirlerim bu yönde..

Telekom altyapısı zaten hocam TurkNet'lik bir durum yok herhangi 100 Mbps fiber satan bir firmadanda bu hızları alacaktınız. Önemli olan bufferbloat ve Ping değerleri paylaşma şansınız var mı?
Ping değerim düşük üstüne pakey kaybı sorunu yaşamıyorum

TürkNet düşündüğünüz gibi sorunsuz, stabil vs vs bağlantı sunmuyor , kullanan birisi olarak bu zamana kadar bizlere taahhüt ettikleri özgür-sınırsız-limitsiz falan filan hiç bir vaadi yerine getiremediler. Şahsen 100mbit ile başladığım türknet serüvenimde geldiğim nokta altyapınız bağlantıyı kaldırmıyor efendim ile 35mbit'e kadar geldi. Zaten telekomun altyapısını kullanıyorlar kendilerine has bir altyapıları yok. Sanırım 2000 senelerine filan geri döneceğim 128K/256K bağlantılara indirteceğim. Teknik servis inatla bağlantımda problem olmadığını stabil olduğunu söylüyor :) Gidip taahhütlü telekom kullanın hiç olmazsa daha ucuza kullanırsınız , şu andaki fikirlerim bu yönde..
Tahattütlü olmadığı için TürkNet i denedim ahım şahım beklentim yoktu.Altyapımda çıkan sonuca rağmen verdiği değerler iyi.hocam şöyle bi olay olabilir konum çok farkediyor.mesela bulunduğum bölgede TürkTelekom kullanan arkadaşlarım var uzak dur diyorlar değerleri TürkNet ten daha iyi olmasına rağmen.Uzun vadede problem çıkartmazsa şuan memnunum hocam.Sçylediğiniz sorunlar ve ya benzerleri olursa fikirlerim sizinle aynı olabilir değiştirmeyi düşünebilirim :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı