Türk Telekom FTTH TurkNet'den Comnet'e geçiş yapılmalı mı?

OsmanSentürk

Attopat
Merhaba Vanda yaşamaktayım. Alt yapıp Türk Telekom FTTH. TurkNet fiber alt yapıdan hizmet verdiğinden beli TurkNet 100 Mbps kullanıyorum. Bu zamana kadar TurkNet kaynaklı bir sorun yaşamadım fakat POP noktası İnstanbulda ve bu POP noktasına 29 ms de ulaşabiliyorum diye çoğu sunucuya pingim fazla oluyor. Comnet ping ve hizmet anlamında iyimiş sizce geçiş yapmalı mıyım?

Comnet'in dediklerine göre birçok firmanın erişim noktasına sahipmiş. Etkisi olmaz mı?

Muhtemelen etkisi olmaz.
Sadece Türk Telekom'un çoğu yerde POP noktası var telekoma geçerseniz ping düşecektir.
Bir de bildiğim kadarıyla Superonline'nin Diyarbakır'da var ama bu Türk Telekom FTTH içinmi yoksa kendi FTTH sistemleri içinmi bilemiyorum.

Muhtemelen etkisi olmaz.
Sadece Türk Telekom'un çoğu yerde POP noktası var telekoma geçerseniz ping düşecektir.
Bir de bildiğim kadarıyla Superonline'nin Diyarbakır'da var ama bu Türk Telekom FTTH içinmi yoksa kendi FTTH sistemleri içinmi bilemiyorum.
TurkNet'in Diyarbakır sunucusu mevcut ve 8ms fakat bir işime yaramıyor :)

Doğu tarafında çok iyi ping değeri bekleme. En iyi 50-60 ms düşebilir belki.

İstanbul'da Bursa'da otursan Almanya sunucularına 30-35 ms almak istersen seni anlarım. Büyük ihtimalle fark olmayabilir. Taahhütsüz firma olduğu için denemekten zarar gelmez.

Doğu tarafında çok iyi ping değeri bekleme. En iyi 50-60 ms düşebilir belki.

İstanbul'da Bursa'da otursan Almanya sunucularına 30-35 ms almak istersen seni anlarım. Büyük ihtimalle fark olmayabilir. Taahhütsüz firma olduğu için denemekten zarar gelmez.
Valorant'ta 35-40ms sabit alıyorum. Google'a 73 ms de ulaşıyorum. Ankara'ya 80ms de ulaşıyorum örneğin Zula da pingim 80-85 ms. Geçiş başvurusunu yaptım umarım fark eder yoksa boşuna 85TL vermek varken 110TL vereceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı