Türk Telekom harici ISS'ler altyapı kurabilir mi?

kalsiyumcanavari

Hectopat
Daha fazla  
Geçen gün biri ile konuştum, Millenicom müşteri temsilcisi olduğunu söyledi ve ben başladım konuşmaya. Bana dedi ki Türk Telekom'dan başka kimse altyapı kuramaz. TurkNet'in GigaFiber işi reklam, kimsede yok, sadece reklam amaçlı dedi. Türk Telekom'dan başka kimse altyapı kuramaz dedi. Bu ne kadar doğru? Türk Telekom'dan başka kimse kendi altyapısını kuramaz mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuramaz degil. Kurmuyorlar. Turkiyedeki Adsl vdsl altyapisinin tamami turktelekoma aittir ama yavas yavas fiber altyapi kuran firmalar var. Turkcell ve kablonetin kendilerine ait fiber altyapilarinin oldugu bazi bolgeler var ancak turknetin oyle birseye yeltenecegini sanmıyorum. Reklam kokusu aliyorum

TürkNet'in kendine ait Fiber (GigaFiber) ve DSL (YAPA) altyapısı var.

Turkcell'in kendine ait Fiber ve DSL altyapısı var.

KabloNet'in kendine ait Fiber ve DOCSIS (Televizyon kablosu.) altyapısı var.

TürkNet'in kendine ait Fiber (GigaFiber) ve DSL (YAPA) altyapısı var.

Turkcell'in kendine ait Fiber ve DSL altyapısı var.

KabloNet'in kendine ait Fiber ve DOCSIS (Televizyon kablosu.) altyapısı var.

Nasıl oluyor? İki firma bir yerde altyapı nasıl kurabiliyor binlerce kablo kalabalığı oluşmuyor mu?

Sizi arayan her kimse rakip firmayı karalayıp müşteri çekme taktiği uyguluyor sanırım.

Arama yok öyle yol arkadaşı diyelim. Tanımıyorum oda beni tanımıyor. Yolculuk.

Arama yok öyle yol arkadaşı diyelim. Tanımıyorum oda beni tanımıyor. Yolculuk.
Benzer diyaloğu ben de bir teknoloji mağazasının satış danışmanıyla yaşadım. Amazon Hepsiburada gibi e-ticaret sitelerinin dolandırıcı olduğunu, bir gün hepsinin patlayacağını iddia ediyordu. Beni kandıramazlar ama teknoloji ile arası olmayan insanlar kolayca kanabilir, internette daha ucuzu varken mağazadan pahalıya alabilir. Sizinki de aynı hesap.

Benzer diyaloğu ben de bir teknoloji mağazasının satış danışmanıyla yaşadım. Amazon Hepsiburada gibi e-ticaret sitelerinin dolandırıcı olduğunu, bir gün hepsinin patlayacağını iddia ediyordu. Beni kandıramazlar ama teknoloji ile arası olmayan insanlar kolayca kanabilir, internette daha ucuzu varken mağazadan pahalıya alabilir. Sizinki de aynı hesap.

Hayır kargo süreleri uzun olmasaydı merkezde tek bir mağaza kalmazdı. Kendileri patlamış. İnternet gelecekten gelen bir teknoloji gibi bir şey.
Edit Post: Devlet yada özel bir firma altyapıyı satın alıp firmalara kiralasa çok güzel olur bence ek bir altyapı. Kontrollü altyapı. İnternet firmaları çok hepsi heryeri kiralasa heryerde birden fazla kiralandığı için daha ucuz olurdu. Örnek mesela Adıyamanın altyapısını tek firma kiralasa yüksek ücret olurdu çünkü geliri az olurdu ama birden fazla kiralansa daha uygun olurdu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı