Çözüldü Türk Telekom Hipernet Nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SawyerTR

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, TürkTelekom sitesinden sokağımda fiber var mı diye baktım ve bana ''Bu lokasyonda TürkTelekom HİPERNET internet hizmetinden faydalanabilirsiniz'' dedi. Yani sokağa fiber kablo döşenmiş mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Unutmadan FTTB ve FTTH fiber bir binaya kabin konuldugunda belirli bir aboneye kadar hizmet verir. Hic bir yogunluktan etkilenmez. FTTC birden fazla mahalleye verildiginde yogun kullanim saatlerinde biraz sorun cikarabilir.
Peki abi teşekkürler bu arada sana adresi versem bakabilirmisin hangi kablo döşenmiş diye TT'ye pek güvenmiyorum da bunu özelden atmayı denedim, ama giriş yapmamışsın diye İng hata verdi mobilde olduğum için sorunlu sanırım.

Ama bu binada altyapı var mı diye gösteriyor, binada şu an altyapı yok ben sokak için sormuştum. TT hiper var diyor ama güvenmediğim için sordum 69 Mbps dediğim taşınmadan önceki binadaydı bu yeni taşındığımız sokakta da hiper var diye söyledim.
Tamam iste. Sen de baska binalari sorgula, baska turlu sorgulama sansin yok. Anca TT mudurlugune gidip soracaksin.

Sokağımdaki başka binayı sorguladım 2 tane onlar da en yüksek alabileceğin hız 28 Mbps diyor. Ben bu hızı almam değil mi?
28 Mbps diyorsa bunlar saha dolabina veya santrale hangisine bagliysalar cok uzak mesafe ve sana bu hatti cekerlerse sen de ayni alirsin. Fakat dedigin gibi yeni tip saha dolabi konulacaksa farkli olacaktir.

28 Mbps diyorsa bunlar saha dolabina veya santrale hangisine bagliysalar cok uzak mesafe ve sana bu hatti cekerlerse sende ayni alirsin. Fakat dedigin gibi yeni tip saha dolabi konulacaksa farkli olacaktir.
Ama saha dolabı bizim sokağa 100-150 metre uzak. Bizim saha dolabı bina yanına yapılacak ve dediklerine göre dün attığım dolaplara benzer yeni tip olacak.

Ben evime gelen internet hızını sorgulattığımda bana 50 mbps verilebileceği belirtildi. Tek eksik fiber kutusu ile dairelere fiber kablosu çekilecek işte.

Geri
Yukarı