Çözüldü Türk Telekom HiperNet nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kemânkeş-

Megapat
Makaleler
5
Yer
𐰇𐱅𐰇𐰚𐰀𐰤𐱅𐰇𐰼𐰚𐰃𐰾𐱃𐰀𐰣
Türk Telekom Altyapı Sorgulama yaptığımda sokağımda HiperNet Paketinden faydalanabileceğim yazıyor. İnternetten biraz araştırdığımda fiber falan bir şeyler gördüm ama anlamadım. Nedir bu? Birisi VDSL demiş, birisi fiber. Aydınlatırsanız sevinirim. (Adresimi Millenicom'a girdiğimde fiber paketler öneriyor)
Dipnot: Kontrol ettim şu an halihazırda kullandığım paket de fibermiş ama 1Mbps upload alıyorum.

Çözüm
Bildiğiniz VDSL hocam.

Şöyle bir şey okumuştum, saha dolabına gelene kadar fiber, saha dolabından ise bizim eve gelirken ise bakır kabloyla geliyormuş diyen de var.
hipernete geçeceksiniz hocam başka çaresi yok bende bi ara obs açtım canlı yayın yapayım dedim aynı anda cs girdim ping 400 lere çıktı bakır kablodan upload yapılırken download yapılmıyor tek şeritli yol olarak düşünün siz oyun oynarken upload ve download yapıyorsunuz aynı anda ve tvdende download yapınca trafik kazaları meydana geliyor en iyis double yol yapmak :p

hipernete geçeceksiniz hocam başka çaresi yok bende bi ara obs açtım canlı yayın yapayım dedim aynı anda cs girdim ping 400 lere çıktı bakır kablodan upload yapılırken download yapılmıyor tek şeritli yol olarak düşünün siz oyun oynarken upload ve download yapıyorsunuz aynı anda ve tvdende download yapınca trafik kazaları meydana geliyor en iyis double yol yapmak :p
Yani VDSL mi bağlatayım?

Geri
Yukarı