Türk Telekom hız sorunu

ewig

Decapat
Arkadaşlar Steam ve Epic'den oyun satın aldım, oyunu ındırecegım fakat hızım 8 olmasına ragmen 500 KB'de ındırıyorum. Neden ve pıngım asırı yuksek?

O sorun herkeste var örneğin internetimin 8 Mbps olması gerekirken 70 KB/S de indiriyorum Türk Telekom pişmanlıktır uzak durun 2 yıldır da kullanıyorum. Bir hata yaptık bunlara bulaştık para israfı altyapı desen yok Türk Telekom yerine Turkcell super Online geçin tavsiyem ben geçeceğim 1 aya.
Müşteri hizmetlerine arıza kaydı oluşturmalarını isteyin. Ekipler gelip bakarlar ve nerede sıkıntı olduğunu bulurlar.

Arasan da fark etmiyor modemin kablosu bağlı mı diye soruyor adam bana ve dediği şu 'şu anda altyapınızda herhangi bir sorun göremedik'

Her zaman belirli bir kayıp olur. Ben 35 Mbps'lik paketimden en fazla 33-34 alabiliyorum. Ayrıca altyapınız iyi değilse oradan da belli bir kayıp olacaktır. Ayrıca Türk Telekom zaten hepimizin bildiği bir firma. Yani normal.

İnternet paketin mi yoksa ölçtüğün hız mı 8 Mpbs? Paket hızın 8 Mbps ise zaten senin alabileceğin hız 6 Mpbs civarı olur ve 500 kb/s indirme hızı da normal bir değerdir. Ölçümlerinde 8 Mbps çıkıyor ise 1 mb/s indirebilmeniz gerekir.

Geri
Yukarı