Türk Telekom hız sorunu

kandas13

Hectopat
Yer
Rio de Janeiro
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Türk Telekom'dan 17 megabit internet aldığım söyleniyor ve müşteri temsilcisi ile görüştüğüm zaman 14 Megabit'e kadar çok rahat kullanabildiğimi söyledi. Bende Speedtest yaparken hızım 11-12 megabit çıkarken Steam'dan oyun indirirken en fazla 1, 6 megabit olarak gözüküyor. Hangisine inanacağımı şaşırdım gerçekten.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 1.JPG
    Ekran Alıntısı 1.JPG
    34,2 KB · Görüntüleme: 41
  • Ekran Alıntısı 2.JPG
    Ekran Alıntısı 2.JPG
    17,1 KB · Görüntüleme: 36
Arkadaşlar merhaba, Türk Telekom'dan 17 megabit internet aldığım söyleniyor ve müşteri temsilcisi ile görüştüğüm zaman 14 Megabit'e kadar çok rahat kullanabildiğimi söyledi. Bende Speedtest yaparken hızım 11-12 megabit çıkarken Steam'dan oyun indirirken en fazla 1, 6 megabit olarak gözüküyor. Hangisine inanacağımı şaşırdım gerçekten.
Türk telekom pişmanlıktır.Türk net geçmenizi öneririm.

Zaten bir yerlerde yazar sürekli 17 Mbps veremeyeceği ama bir şeyler indirme hızın upload hızıdır anlık o kadar indirme hızı alabilirsin.

Steam'e girdikten sonra sol üstten ayarlara sonrada indirmelere girip indirme bölgesinin ekran görüntüsünü atabilir misin?

Zaten bir yerlerde yazar sürekli 17 Mbps veremeyeceği ama bir şeyler indirme hızın upload hızıdır anlık o kadar indirme hızı alabilirsin.
Müşteri temsilcisi ile görüştüğüm zaman 14 megabit anlık aldığımı söylüyor fakat speed test yaparken farklı bir dosya indirirken apayrı bir hız ile karşılaşıyorum

Steam'e girdikten sonra sol üstten ayarlara sonrada indirmelere girip indirme bölgesinin ekran görüntüsünü atabilir misin?
Buyrun hocam
Hocam dowloand hızınızda sorun yok ki. 17mbps ile bu kadar alırsın.
Hocam müşteri temsilcisi 14 megabitten bahsediyor fakat 1,6 megabit çok düşük kalıyor. 20 megabaytlık dosya indirirken 30 dakika diyor

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 3.JPG
    Ekran Alıntısı 3.JPG
    60,3 KB · Görüntüleme: 24
İndirme bölgesi olarak da Türkiye gözüküyor ilginç bir sorun. Bu arada bende şimdi fark ettim. Kayıplarla 17 Mbps = 1.7 MB/s saniye sayılır zaten. 17 olarak gözükmez.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı