Çözüldü Türk Telekom ile VPN bağlantısı kurulamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dümdüz

Megapat
Makaleler
53
Yer
İstanbul
Herkese selamlar.

Garip şeyler dönüyor... Bundan yaklaşık 5 ay önce VPN - Proxy ya da DoH kullanmadan yasaklı sitelere olan erişimim açılmıştı. Girebiliyordum.

Bu durumdan yaklaşık 1 ay sonra da, yasaklı sitelere erişim tekrar kapatıldı. VPN kullanmam gerekti ama Türk Telekom bağlantısıyla VPN'e bağlanamadığımı farkettim. Hiçbir VPN çalışmıyor, DoH işe yaramıyor. Sadece proxy çalışıyor.

Aynı bilgisayara başka bir internet ile bağlanınca VPN çalışıyor. Telefonda Wi-Fi ile VPN çalışmıyor, mobil veride çalışıyor. Yani cihaz farketmeksizin Türk Telekom kullandığımda VPN'e bağlanamıyorum.

Müşteri hizmetlerini arasam anlamazlar zaten... Twitter'dan yazdığımda cevap alamadım. Modem resetlemek vs. işe yaramadı. Daha önce bu durumu yaşamış olan, çözebilen var mı?

Çözüm
WireGuard bir süredir patladı TT ve diğer operatörlerde hocam. Maalesef cihazlarıma uzaktan erişimde güvenlik için kurduğumuz yapıların hepsi gitti, erişilemez hale geldi. VPN teknolojilerini sadece iki ergenin kullandığı şey sanıyorlar maalesef.

WireGuard kullanan bir VPN ise çalışmaması normal o yüzden. OpenVPN çalışabilir bi' ihtimal.
OpenVPN bağlantısı da sağlayamıyorum... Windscribe VPN protokolünü seçmeye izin veriyor, OpenVPN kullansam da bağlanmıyor.
WireGuard bir süredir patladı TT ve diğer operatörlerde hocam. Maalesef cihazlarıma uzaktan erişimde güvenlik için kurduğumuz yapıların hepsi gitti, erişilemez hale geldi. VPN teknolojilerini sadece iki ergenin kullandığı şey sanıyorlar maalesef.

WireGuard kullanan bir VPN ise çalışmaması normal o yüzden. OpenVPN çalışabilir bi' ihtimal.
@24099 DPI teknolojisi ile VPN bağlantısını engelliyorlarmış. Bu engeli de aşmak mümkün:

Herkese selamlar.

Garip şeyler dönüyor... Bundan yaklaşık 5 ay önce VPN - proxy ya da DoH kullanmadan yasaklı sitelere olan erişimim açılmıştı. Girebiliyordum.

Bu durumdan yaklaşık 1 ay sonra da, yasaklı sitelere erişim tekrar kapatıldı. VPN kullanmam gerekti ama Türk Telekom bağlantısıyla VPN'e bağlanamadığımı fark ettim. Hiçbir VPN çalışmıyor, DoH işe yaramıyor. Sadece proxy çalışıyor.

Aynı bilgisayara başka bir internet ile bağlanınca VPN çalışıyor. Telefonda Wi-Fi ile VPN çalışmıyor, mobil veride çalışıyor. Yani cihaz fark etmeksizin Türk Telekom kullandığımda VPN'e bağlanamıyorum.

Müşteri hizmetlerini arasam anlamazlar zaten... Twitter'dan yazdığımda cevap alamadım. Modem resetlemek vs. işe yaramadı. Daha önce bu durumu yaşamış olan, çözebilen var mı?

Bizim iş yerinin VPN sunucusu çalışıyor.
Belki senin kullandığın VPN kara listeye alınmıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı