Türk Telekom internet hızı sorunu

mvrathan

Decapat
Türk Telekom ile 3 aydır yaşadığım internet hız sorunu hiçbir şekilde çözülmüyor ve paket üzerinde belirtilen hız aldığım hızın %40'ını karşılamıyor! (Taahhüdümü yeni yeniledim fakat yenilemeden önce böyle bir sorun yoktu.) :) Türk Telekom web ve mobil şikayet konularım "düzeltildi" denilerek kapatılmış olsa da herhangi bir iyileşme/düzelme olmadı. Arıza ile ilgili tarafıma ait olabilecek sorumluluklar (iç tesisat, modem ve gerekli aksesuar aparatlar) tarafımca gerekli kontrolleri yaptırılmış olup tarafımca problem arz edebilecek herhangi bir sorun bulunmamakta.

Tüm bunlara rağmen hangi adımları izlemeliyim?

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    11,3 KB · Görüntüleme: 108
  • 2.PNG
    2.PNG
    10,9 KB · Görüntüleme: 107
Türk Telekom ile 3 aydır yaşadığım internet hız sorunu hiçbir şekilde çözülmüyor ve paket üzerinde belirtilen hız aldığım hızın %40'ını karşılamıyor! (Taahhüdümü yeni yeniledim fakat yenilemeden önce böyle bir sorun yoktu.) :) Türk Telekom web ve mobil şikayet konularım "düzeltildi" denilerek kapatılmış olsa da herhangi bir iyileşme/düzelme olmadı. Arıza ile ilgili tarafıma ait olabilecek sorumluluklar (iç tesisat, modem ve gerekli aksesuar aparatlar) tarafımca gerekli kontrolleri yaptırılmış olup tarafımca problem arz edebilecek herhangi bir sorun bulunmamakta.

Neredeyse 2 haftadır her gün arıza kaydı bırakıyorum. Çözüldü deyip kapatıyorlar. 12 Mbit paket kullanıyordum. İlk günlerde 10+ Mbit görebiliyorken şimdi hızımı bilerek kısıtlayıp bağlantınızı stabilleştirdik diyorlar. Kafayı yedirmek üzereler. Benim sana tavsiyem hizmet veremedikleri için taahüt iptali isteyin iptal etmek zorundalar.
1607445618521.png

Reis bende de var ya altyapıdan bir sorun vardır ya da paketi yükselttiyseniz sonra düşürdüyseniz ondandır bende 2 side var. Tüm kullanıcılar her yerde şikayet ediyor kendi kullandıklarım arasında en hızlısı TurkNet ve Turkcell (altyapı problemi yoksa)

Yalnız değilsiniz.Ben Muğla/Fethiye/Göcek'de yaşıyorum.Bilen bilir.Türkiye'nin en kötü altyapısına sahip bir yerdeyim sen birde şu görsele bak istersen. Ben Türk Telekom Fiberliyim.
müq int 2.png

Dosya Ekleri

• müq int 2.png
    müq int 2.png
    1,8 KB · Görüntüleme: 78

Hocam yeni bir konu oluşturdum. Konu yayınlanmadı henüz. Az önce bu sorundan kurtuldum. Size tavsiyem konum yayınlanınca okuyun.
Yayımlanırsa bakacağım hocam, yine de buradan bilgi verebilirseniz sevinirim.
Hat değerlerinizi atabilir misiniz? Ayrıca kaç Mbps paketi kullanıyorsunuz?
24 Mbps'ye kadar Hipernet FULL Limitsiz kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    8,6 KB · Görüntüleme: 102
ADSL kullanıyorsunuz VDSL değil. Şaka gibi. TT dolandırıcılık yapmış bildiğiniz? HiperNet = VDSL fakat siz ADSL porttan hizmet alıyorsunuz. Bunu kesinlikle TT ile sert bir biçimde konuşun.
Zayıflama değerine bakacak olursak bölgenizde VDSL altyapı var fakat adamlar yinede sizin hattınızı ADSL porta atamışlar.
TT ile konuşun. HiperNet'in VDSL olduğunu ve bunu kendilerininde çok iyi bildiğini, hemen VDSL porta geçiş yapmalarını isteyin.

Geri
Yukarı