Türk Telekom internet hızını düşürüyor

8myburger

Centipat
Türk Telekom internetimizi kesiyor normalde aldığım hız 1.5 megabit iken bugün 0.3. Aradığımız zaman şunu değiştirin 1111 yazıp oradaki şeyi 6 yapın gibi aptalca bi' işe yaramayan yöntemler söylüyorlar artık delireceğim. Daha taahhütun bitmesine 1 yada 2 yıl var artık delirmek üzereyim evdeki kimsenin internet ile uğraşası yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim Türk Telekom'un Hiper modemiyle maalesef bende de aynıydı bir de zaman zaman da dipleri görmüyor değiliz sen iyi bir modem al ben Keenetic - KN 2111 aldım hayrını görüyorum çok şükür.

İnternet sağlayıcılarının yasal olarak hız düşürme hakları bulunmamaktadır. Hız düşürme yetkisine sahip tek kurum BTK'dır. Hız düşmesi çeşitli faktörlerden kaynaklanmaktadır. Modem ara yüzünden sağlayıcınız tarafından size kaç mbps hız gönderdiklerini görebilirsiniz. Çeşitli değerleri kontrol edip sorunun kablolardan mı yoksa modemden mi kaynaklı olduğunu anlayabilirsiniz.
Kardeşim Türk Telekom'un Hiper modemiyle maalesef bende de aynıydı bir de zaman zaman da dipleri görmüyor değiliz sen iyi bir modem al ben Keenetic - KN 2111 aldım hayrını görüyorum çok şükür.
Adsl 2+ ve vdsl destekli bir cihaz. Arkadaşın interneti 1.5mbps. Normal bir adsl modem gerek.

Türk Telekom internetimizi kesiyor normalde aldığım hız 1.5 megabit iken bugün 0.3. aradığımız zaman şunu değiştirin 1111 yazıp oradaki şeyi 6 yapın gibi aptalca bi' işe yaramayan yöntemler söylüyorlar artık delireceğim. Daha taahhütun bitmesine 1 ya da 2 yıl var artık delirmek üzereyim evdeki kimsenin internet ile uğraşası yok.

Bende de böyle oldu uzun araştırmalarım sonucundasuna vardım alt kiracımız Vodafone'den almış bir paket Vodafone'de hat çekmemiş altyapı ilk defa bizim ilk internet paketimize göre 16 MB yapılmıstı onlarda bu altyapıyı yükselttirmeyip bizim altyapıdan kullanıyorlar (biz yapsak anamızı ağlatırlar kacak internet diye) onun için 1600 KB 1400 KB internet hızım 800 KB düşürdüler.
Bu kadar sorumsuzlarki 36 kere rapor kaydı oluşturdum hep yaptık diyorlar bir sefer 1000KB hıza 2 saat cıkardılar bir daha asla cıkarmadılar sorunu belirtmeme rağmen 1 kere bile teknik servis yollamadılar.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı