Türk Telekom İşlem Dışı Kesilen Ücret

marcel'o

Megapat
Makaleler
1
Bugun paketimin bitiş günüydü. Unutup interneti actim sonra oyunu actim. Sonra bakiyeniz bitiyor gibisinden mesaj geldi. Daha oyun açılmadan paketimin bittigini hatirlayip mobili kapattım. Hesabimda 8 TL kontör vardı öncesinde mesajdan sonra kontrol ettiğimde 70 kuruşa düştüğünü gördüm. Bu olaylar sabah 08.50 civarlarında gerçekleşiyor. Ekteki fotoğrafta kesilen para 09.27'de yapilan islem sonucu kesildiğini gösteriyor.
Yardımcı olur mu bilmiyorum ama faturasız hat kullanıyorum.
369029

Son düzenleyen: Moderatör:
Faturasız olsanız da aslında bir çeşit pakete normalde üye oluyorsunuz. Bunlardan birindesinizdir ve size ona göre işlem yapmışlardır. Şaşılacak bir şey yok. Kesilen parayı sonradan oraya yazmış olabilirler. Sonuçta var olmayan bir kullanım sonrası olan bir kesinti değil. Hatta bazı paketlerde siz internet paketiniz yokken kullanınca bir miktar ücret karşılığında size paket tanıyor. Öyle bir şey de yapmış olabilir.

Dediğiniz gibi olsun ama 600 KB kullanıma 8 TL cok degil mi? Normalde paket yokken kullanınca 100 KB 10 kuruş gibi bir şeye tekabül ediyordu. Ayriyeten bir duruma daha değineceğim. Gece 01.40'da uyuyordum ve hiç internet acmadim buna rağmen 1 TL kesilmiş.
Konuyla alakasız ama konuyu düzenleneyen moderatore bir sorum var. Dikkatli okumama rağmen benim yazdığımla düzenlenmişi arasında bir fark bulamadım. Bunu laubalilik olarak algılamayın, merak ettigim için sordum. Hatami öğrenirsem bir daha yapmamaya çalışırım.
Bir yanlışlık yokmus 100 KB internete 1 TL kesiliyormus. O anlik acisda gitmiş demekki.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı