Türk Telekom mevcut hız nasıl ölçülür?

joulneyder

Hectopat
Daha fazla  
Türk Telekom kullanıcısıyım 24 Mbps hızım var. AKK yok zannediyordum fakat eski sözleşmeden dolayı en son AKK kullanıcılarındamışım tahaaüt bitti zaten. Zaman zaman internetim yavaşladığı dönemler oluyordu. Bende hızımı 35'e çıkarayım dedim. Görüşmeye gittiğimde önceki paketimde 35 GB AKK olduğunu 35 GB'den sonra 8 Mbps hıza düştüğünü(yaklaşık 7 günde dolduruyormuşum kotayı) bu yüzden bana yetersiz geldiğini söylediler. Yeni paketinizi AKK'siz yaparsak işinizi görür dediler.

Benim anlamadığım şu ayın ilk günüde son günüde test yapsam hep 24 çıkıyordu hızım(bütün sitelerden yaptım sonuç aynı). Bende bunu sordum tamam kota varmış ama hiç 8'e düştüğünü görmedim yavaş olduğu dönemlerde bile testlerde 24 çıkıyordu hep dedim. O testler modemden alınabilecek maksimum hızı gösteriyor. Normal kullanımdaki hızınızı göstermez tarzı bir şey dedi. Tam mantığıma oturmadı açıkcası AKK'den sonra hız düşüyorsa 8'e bunun testlerde yansıması gerekmez mi? Yansımıyorsa nasıl farkedebilirim?

Hocam bu siteden yapınız.
24 çıkıyor tam pıngte 3 fakat şuan kotayı geçmiş olmam lazım ve hızımın 8 e düşmüş olması lazım ama söylediklerine göre 8 e düştüğünde bile 24 çıkarmış testlerde çünkü o testler modemden alınacak max hızı ölçermiş. Bana hiç doğru gelmiyor bu bilgi. 35 mbps olan paketi pahalı bulmuştum. Sanırım beni 24 te tutmak için buldukları bi yanıltmaca gibi

24 çıkıyor tam pıngte 3 fakat şuan kotayı geçmiş olmam lazım ve hızımın 8 e düşmüş olması lazım ama söylediklerine göre 8 e düştüğünde bile 24 çıkarmış testlerde çünkü o testler modemden alınacak max hızı ölçermiş. Bana hiç doğru gelmiyor bu bilgi. 35 mbps olan paketi pahalı bulmuştum. Sanırım beni 24 te tutmak için buldukları bi yanıltmaca gibi
Hocam, olabilir.
Mbps düşüyorsa indirme hızıda düşer oradan mantık yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı