Türk Telekom nakil sonrası hız düşmesi

karma999

Kilopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Arkadaşlar, 10 gün kadar önce taşındım, taşınmadan 1 gün önce nakil için başvurdum ve taşındığım gün direk gelip interneti bağladılar. Türk Telekom 50 Mbit internet paketi kullanıyorum fakat burada hız ölçümü yaptığımda 20-35 arası hız alıyorum. Müşteri hizmetlerini aradım, bana altyapıda ve bizde bir problem görünmüyor, girdiğiniz siteleri, kablosuz kullanıyorsanız mesafeyi ve modemi şirketini arayıp modemi kontrol ettirip gerekirse güncelleştirin dediler.
Yalnız kafamı karıştıran bazı şeyler var. Samsun'da yaşıyorum Türk Telekom'un sitesine girip hız testini Türk Telekom samsun sunucusunda yapınca hız düşük fakat Sivas sunucusunda yapınca hız normal çıkıyor aşağıya hat değerleri, hız testi gibi resimleri paylaşacağım. Konu ilgili ne yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?
Kullandığım modem; Huawei HG630a ve modeme genelde kablo ile 2 masaüstü bilgisayar bağlı oluyor.
Hat değerleri;

hd.jpg

Çeşitli hız testleri;

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Hattınız şu an 50 Mbps alıyor sorunsuz. Hız testinizi kablolu bağlandığınızı varsayarak Speedtest'ten yapmanızı öneririm.

Hattınız şu an 50 Mbps alıyor sorunsuz. Hız testinizi kablolu bağlandığınızı varsayarak Speedtest'ten yapmanızı öneririm.
Bazı testlerde hız neden düşük görünüyor acaba? Dediğiniz gibi Speedtest sitesinden hız testi yaptım ve 47.71/7.63 Mbps gösteriyor. Fakat sitelere girişlerde yavaşlama hissediliyor. Yani buradan bakıldığında bir sorun yok mu demek oluyor bu? Kafam karıştır biraz ondan soruyorum yanlış anlaşılmasın.

Bazı testlerde hız neden düşük görünüyor acaba? Dediğiniz gibi Speedtest sitesinden hız testi yaptım ve 47.71/7.63 Mbps gösteriyor. Fakat sitelere girişlerde yavaşlama hissediliyor. Yani buradan bakıldığında bir sorun yok mu demek oluyor bu? Kafam karıştır biraz ondan soruyorum yanlış anlaşılmasın.

Speedtest'in uygulamasını indirin, bütün Wi-Fi'ye bağlı telefonların internetini kesin tekrar deneyin.

Geri
Yukarı