Türk Telekom nereye kadar böyle devam edecek?

Maybach

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba, başlıkta sorduğum soru üzerine bir şey anlatıp, daha da detaylandırmak istiyorum.

Şu an bulunduğum lokasyona 2020 Eylül'de Türk Telekom'a altyapı başvurusunda bulundum. Evet, Eylül arkadaşlar. Eylül. O sırada, internetsiz kalmamak için başka alternatifler aradım elbette. Uzun çabalar sonucu buldum. Bizim İnternet adlı firmayı kullanıyorum, hâlâ. Çatıya bağlanılan bir cihazla internet sağlıyorlar. Sadece internete bağlanmak adına kullanılabilir...

Düşünsenize, pandemi dönemleri falan atlatıyorsunuz, eğitiminiz, işiniz uzaktan devam etmek zorunda ve Türk Telekom yüzünden internetiniz yok. Ekmek tekneniz kapanıyor, eğitiminizi alamıyorsunuz ve devamındaki çığ etkisi.

İşin komik tarafı, fiber dolabına evimin yakınlığı 30 metre civarı 😆 Buna rağmen ne kadar uğraştıysam, hiçbir şekilde bir adım ilerleyemedim. 2022 yılında 🤪

Peki, başka neler mi yaptım?

1. Sürekli aradım, irtibata geçtim.
  2. Cimer'e konu hakkında yazı yazdım. İşe yaramadı elbette. Anlayacağınız, birbirini gösteren Spider-Man'lar.
  3. Twitter'dan Türk Telekom Genel Müdür Yard. Yusuf Kıraç'a ulaşmam söylendi, yardımcı olacağını söylediler. Ulaştım, adresimi istedi ve görüldü attı, gerisi yok...
  4. Binamda oturan komşularımdan arayıp başvuru yaptırttım, süreç belki hızlanır? Diye. Nafile.
Evet, tüm bunlar internet dolabının binama sadece 30 metre yakınlıkta olmasına rağmen yaşandı, yaşanıyor dostlar.

Bu durum nedir arkadaşlar, neden bu vaziyet içerisindeyiz? Ben 20 yaşındayım, kendimi bildim bileli Türk Telekom'dan başka kimsenin sözü geçmiyor altyapı konusunda ve yine kendimi bildim bileli Türk Telekom da hiçbir şey yapmıyor bu konuya dair. Merak ediyorum, nereye kadar böyle devam edecek? Kendilerinin gelip yapması gereken bir iş yüzünden, hiçbir ISS'dan faydalanamıyorum. Kendi adıma da konuşmuyorum sadece, benimle aynı durumdan muzdarip çok fazla insan var. Ümidimi zaten kestim, lakin nereye kadar bu seyir devam edecek? Ben 10 yaşındayken böyleydi, 20 yaşındayım hâlâ böyle 😣

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk telekom sıkıntılı evet ama 2020 nin 6. ayında bizde başvuru yapmıştık çünkü 8mbps ile hiçbir şey yapılmıyordu 1.5 yıl oldu ve şuan mahallemizdeki birçok yere fiber kablo döşeniyor. Eğer sadece siz yada 2-3 kişi isterse biraz zor çoğunluk istemeli ve proje için izin süreleri var çok bekleyebilirsiniz.

Turkcell Superonline'a başvurmayı deneyin şahsen ben yıllar boyunca TTNET kullandım ancak asıl hizmeti Turkcell'de aldığımı hissettim. Müşteri hizmetleri olsun, oyunlarda pingin Türkiye standartlarından daha iyi olması olsun bir de onlarla görüşmenizi tavsiye ederim.

Dolabın 30 metre uzakta olması sizin oradaki DSLAM'ı kullanabileceğiniz anlamına gelmez. 30 metre uzakta olsa bile kablo 100 metre dolanabilir. Binanın yeniyse yapacak bir şey yok, istek olduğu zaman gelip kuracaklar. Mesele kablo döşenmesi değil, zaten Türkiye'nin her mahallesinde fiber var. Fakat sizin evinize kadar gelmesi için bir adet DSLAM'a ihtiyacınız var ve bu zımbırtıya ancak 50-100 kişi dilekçe verirseniz çok kısa sürede ulaşabilirsiniz...

Turkcell Superonline'a başvurmayı deneyin şahsen ben yıllar boyunca TTNET kullandım ancak asıl hizmeti Turkcell'de aldığımı hissettim. Müşteri hizmetleri olsun, oyunlarda pingin Türkiye standartlarından daha iyi olması olsun bir de onlarla görüşmenizi tavsiye ederim.

Hocam anlattığı olay o değil, anlattığı olay altyapı

Türk telekom sıkıntılı evet ama 2020 nin 6. ayında bizde başvuru yapmıştık çünkü 8mbps ile hiçbir şey yapılmıyordu 1.5 yıl oldu ve şuan mahallemizdeki birçok yere fiber kablo döşeniyor. Eğer sadece siz yada 2-3 kişi isterse biraz zor çoğunluk istemeli ve proje için izin süreleri var çok bekleyebilirsiniz.

Mahallede var zaten sanırım. Yan binamda bile olabilir.

Kendi altyapıları için mi? Onu da düşünüp onları da aradım ama öncesinde SuperBox kullanmamı istiyorlar, onların interneti gelene kadar. 160 lira çok fazla benim için.

Dolabın 30 metre uzakta olması sizin oradaki DSLAM'ı kullanabileceğiniz anlamına gelmez. 30 metre uzakta olsa bile kablo 100 metre dolanabilir. Binanın yeniyse yapacak bir şey yok, istek olduğu zaman gelip kuracaklar. Mesele kablo döşenmesi değil, zaten Türkiye'nin her mahallesinde fiber var. Fakat sizin evinize kadar gelmesi için bir adet DSLAM'a ihtiyacınız var ve bu zımbırtıya ancak 50-100 kişi dilekçe verirseniz çok kısa sürede ulaşabilirsiniz...

50-100 kişiye ulaşmak kolay mı peki? Hadi ulaştın, hepsini ikna etmek?

50-100 kişimi bilmem de arkadaşım bina olarak imza toplayıp dilekçe verdiklerini 6 kişinin yettiğini söyledi 20 yıllık binalarına fiber bağlatmışlar.

Geri
Yukarı