Türk Telekom Onay Almadan Taahhüt Uzatıyor

Deus Mortuorum

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523300818
2016 yılında hangi akla hizmetse Türk Telekom'dan internet aboneliği aldım. Bu sözleşme süresi boyunca bana müzik uygulamalarında Premium hesaplar vesaire atanmıştı isteğimiz dışında ve iptal bile etmemişlerdi. 57 TL'lik fatura 70 lira falan geliyordu yani siz düşünün. En sonunda çok aradığım için iptal etmek zorunda kaldılar bu gibi paketleri. Ben Eylül ayından beri sözleşmemin bitmesini iple çekiyordum 11 Mart 2019'da bitecek olarak gözüküyordu. Hat sahibi de babam olduğu için ta o zamanlardan beri tembihledim uzatmak isterlerse onay verme diye. En son Aralık ortalarında baktım hala 11 Mart 2019'da biteceği gözüküyordu buraya kadar tamam her şey. Şimdi bundan 4 gün önce baktığımda da 2020'nin Aralık ayına uzatılmış olduğunu gördüm ve resmen kaynar sular döküldü başımdan aşağıya. En son şikayet kaydı oluşturdum bugün aradılar ve sizden onay alınmış dediler ben de ses kaydını dinlemek istiyorum o zaman dedim çünkü babama soruyorum vermedim onay diyor ama şöyle bir sıkıntı da var babam 2 sene önce beyin kanaması geçirdi kafası biraz git gel mi yapıyor acaba diye de sormuyor değilim kendime. Bana sürekli ses kayıtları kontrol edildi onayınız var deniliyor ama ses kaydını dinletemiyoruz diyorlar. Kardeşim ben nereden bileyim o zaman onay alındığını kime güveneyim yani şimdi? Bir de adama diyorum ki Martta gözüküyordu mevcut taahhüdü bitişi demek ki 2020 için olan daha başlamadı, o zaman hiç başlamadan iptal edin o da bana şuan taahhüt içinde gözüküyorsunuz diyor yani para vereceğim çıkarsam. Ben bu şirkete inanmıyorum ve benden onay aldıklarını kanıtlamalarını istiyorum. Çünkü çok şaibeli şeyler yapıyorlar. Tüketici Hakem Heyeti'ne şikayet mi etmeliyim? Bunun için sizden akıl almak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı durum bende de var. Yaklaşık bir 3-4 ay önce bende hangi firmaya geçsem diye konu bile açmıştım fakat şerefsizler bizden habersiz Taahhüt uzatmışlar. Ben de fazla uğraşmadım mecburen 1 yıl daha burada kalacağım. THH'ye baş vursan da cidden uzun bir süreç bekliyor.

Türk Telekom, Turkcell gibi büyük firmalar mahkeme kararı olmadığı takdirde yasal mevzuat gereği sizinle herhangi bir ses kaydı paylaşamıyorlar. Ancak geçmişte kısa bir süre çağrı merkezi tecrübem olduğu için gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki sözleşmeyi uzatan müşteri temsilcisi onay almadan uzatma yapmış olsaydı ve ses kaydında bu ortaya çıksaydı hem probleminiz giderilir hem de müşteri temsilcisinin işine son verilirdi. Ses kaydı dinlendi, bir problem görülmedi diye dönüş aldıysanız mutlaka babanızdan konu ile ilgili onay alınmıştır. Bu konu hakkında yine şikayette bulunmak isterseniz BTK üzerinden şikayet kaydı oluşturabilirsiniz, olumlu dönüş alacağınız düşünüyorum. İyi forumlar.

Türk Telekom, Turkcell gibi büyük firmalar mahkeme kararı olmadığı takdirde yasal mevzuat gereği sizinle herhangi bir ses kaydı paylaşamıyorlar. Ancak geçmişte kısa bir süre çağrı merkezi tecrübem olduğu için gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki sözleşmeyi uzatan müşteri temsilcisi onay almadan uzatma yapmış olsaydı ve ses kaydında bu ortaya çıksaydı hem probleminiz giderilir hem de müşteri temsilcisinin işine son verilirdi. Ses kaydı dinlendi, bir problem görülmedi diye dönüş aldıysanız mutlaka babanızdan konu ile ilgili onay alınmıştır. Bu konu hakkında yine şikayette bulunmak isterseniz BTK üzerinden şikayet kaydı oluşturabilirsiniz, olumlu dönüş alacağınız düşünüyorum. İyi forumlar.

Şu forum da gördüğüm en anlamlı ve en mantıklı cevap.

Tüm cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Bu konu içinde anlam veremediğim, bana en saçma gelen şey de benim şuan uzattığımı öne sürdükleri taahhüdün içinde olmam. Yahu ben Aralık ayında baktım zaten mevcut taahhüdüm 11 Mart günü bitiyordu. Madem 2018 Kasım ayında onay aldığınız bunu sisteme neden o zaman yansıtmadınız da şimdi yansıttınız? Ben nasıl oluyor da daha ilk taahhüdüm bitmeden 2. taahhüt kapsamına giriyorum? Bu konu hakkında da bilginiz varsa lütfen paylaşır mısınız? Ben buna dayanarak zaten 11 Mart'ta bitiyordu ilk taahhüdüm demek ki daha 2. başlamamış iptal edin lütfen dedim bana ücret ödersiniz kullandığınız kadar dedi.@Tonyukuk

Bizi de böyle birşey için aramışlardı. Adamla 15 dakika civarı konuştuk adamı biz ikna etmiştik. İstemiyoruz dediğimiz halde diretiyorlar. Adamı zar zor istemediğimize ikna etmiştik öyle telefonu kapatmıştı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı