Türk Telekom paket iptali 14 gün cayma hakkını kapsıyor mu?

Yetimo

Femtopat
9 Gün önce bir hata yaparak biten sözleşmemi yeniledim 24 ay olarak.
Şimdi iptal ettirmek istiyorum daha bir ay bile olmadı bana cayma bedeli çıkarma hakları var mı?
İptal ettiren biri varsa tahmini ne kadar veririm, modemi de bu kampanya ile geç bir sürede kargo ile aldım?
Modemi kullandığımı söyleyip iade alamayacaklarını söylediler böyle bir hakları var mı, daha 14 günü geçmedi?
Müdüriyete gittiğim zaman kargodan gelen sözleşmenin genel müdürlügün eline geçmediği için,
Aktivasyon tamamlana kadar iptal işlemi gerçekleştiremeyeceklerini söylüyorlar, ne yapacağım çaresiz kaldım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sözleşmenizi iptal edebilirsiniz Cayma Hakkı kapsamında. En kötü ilk ay için verilen indirimi size yansıtabilirler. Ödeyip iptal edersiniz. Sonrasında da eğer uğraşmak isterseniz THH yolu ile Cayma Hakkı'nızın kullandırılmadığı için tarafınıza haksız ödetilen rakamı geri istersiniz.

Modem konusunda da iade almama gibi hakları yok. Modem de o sözleşme kapsamında size verilen bir hizmet. Kaldı ki modemi satın alıp beğenmemiş bile olsanız iptal edebiliyorken, böyle bir dayatma tamamen haksız ve usulsüz.

Modemle bana kargoyla gelen sözleşme ellerine gelmediği için iptal işlemi yapmayacaklarını söyleyip duruyorlar. Modem konusunda da kesin bir dilde iade almayacaklarını belirtiyorlar. Sanırım 14 günü geçirmek için uğraşıyorlar. Ne gibi bir önlem almalıyım bu duruma karşı? Müşteri temsilcisini arayıp o günkü konuşma tarihini bir kenara not edip. İşlem ve modem iadesini yapmayacaklarını telefonda teyit ettirip ileride o ses kaydının dinlenmesi için THH de kullanabilir miyim?
Bakın ben 14 gün dolmadan önce işlem yapmaya çalıştım engellediler gibi. THH o günkü ses kaydını dinleyebilir değil mi?

Ses kaydı alacaksanız, almadan önce bu konuşmayı kayıt altına aldığınızı belirtin ki kanıt niteliği olsun. THH başvurusu esansında da bu kaydı dile getirip dinlenmesini istersiniz. Hatta bir belleğe veya CD'ye aktarıp THH'ye verirsiniz. Zaten THH de firmadan ister bu konuşmayı.

İptal etmek istediğinize dair dilekçe ile müdüriyete gidin. Evrak kayıt gibi bir uygulamaları muhtemelen vardır. Evrak kayıttan geçirdikleri takdirde sizin elinize evrak kayıt numarası verirler. Bu şekilde de iptal etmek istediğinizi yine kanıtlamış olursunuz.

Söylediğinizi uygulayacağım. Modemi 3 gündür kullanıyorum mecburiyetten, paketi iptal etsem bile modemi iade almayacaklarını kampanya dahilinde olmayan ücretini alacaklarını söylüyorlar. Böyle bir hakları var mı çünkü şöyle bir şey buldum.

" Tüketici cayma hakkını kullanırken, satın aldığı Mali ancak olağan bir gözden geçirmenin gerektirdiği ölçüde kullanabilir; aksi takdirde tüketici cayma hakkını kullanamaz."

Bu tam olarak ne demek oluyor 14 gün cayma hakkını incelerken böyle bir şey buldum 3-4 günü kapsamıyor değil mi?

Siz de şöyle savunursunuz kendinizi. Modemi 3-4 gün kullandım memnun kalmadım diye.
Siz ilk etapta paketi iptal edin ardından da, eğer ki modemi iade almazlar ise THH başvurusu yaparsınız modem iadesi için.

9 Gün önce bir hata yaparak biten sözleşmemi yeniledim 24 ay olarak.
Şimdi iptal ettirmek istiyorum daha bir ay bile olmadı bana cayma bedeli çıkarma hakları var mı?
İptal ettiren biri varsa tahmini ne kadar veririm, modemi de bu kampanya ile geç bir sürede kargo ile aldım?
Modemi kullandığımı söyleyip iade alamayacaklarını söylediler böyle bir hakları var mı, daha 14 günü geçmedi?
Müdüriyete gittiğim zaman kargodan gelen sözleşmenin genel müdürlügün eline geçmediği için,
Aktivasyon tamamlana kadar iptal işlemi gerçekleştiremeyeceklerini söylüyorlar, ne yapacağım çaresiz kaldım?
Kullandığın gün kadarı aldığın indirim tutarı üzerinden hesaplanır düşük olan tutar faturanıza yansıtılır iptal ettirmek istiyorum diyorsan daha fazla kullanım sağlamadan iptal ettirmelisin

Geri
Yukarı