Türk Telekom ping ve hız dalgalanması

bloodyxTR

Centipat
Merhabalar.

Birkaç gündür ping ve hız dalgalanması yaşıyorum. Sürekli bir durum değil ancak gün içerisinde sık sık oluyor. Şöyle resimde göstereyim:

(Ara sıra da "request timed out" hatası veriyor)
QP5Qgh.jpg

Bugün müşteri hizmetlerini aradım ancak sorun düzeltidi diye mesaj göndermişler ama düzelen hiçbir durum yok.

Az önce oyun oynarken de oyun oynanamaz hale geldi ve çıkmak zorunda kaldım.

Ne yapmam gerekir, ne önerirsiniz acaba? Daha önce yaşayıp da problemi çözebilen oldu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir atasözü derki: TT denen illetten uzak durun bende de daha büyük sıkıntılar var ama yazmaya üşendim.

Senin internet yine iyi. Ben 100 ping ile oynuyorum.

Çözümü bilmiyorsan yazma.
Merhabalar.

Birkaç gündür ping ve hız dalgalanması yaşıyorum. Sürekli bir durum değil ancak gün içerisinde sık sık oluyor. Şöyle resimde göstereyim:

(Ara sıra da "request timed out" hatası veriyor)
Eki Görüntüle 673017

Bugün müşteri hizmetlerini aradım ancak sorun düzeltidi diye mesaj göndermişler ama düzelen hiçbir durum yok.

Az önce oyun oynarken de oyun oynanamaz hale geldi ve çıkmak zorunda kaldım.

ne yapmam gerekir, ne önerirsiniz acaba? Daha önce yaşayıp da problemi çözebilen oldu mu?

Öncellike kablolu değilse kablolu bağlan. Evdeki interneti kimseye verme. Yine bir problem yaşarsan TT'de bir sıkıntı olabilir. Ve bir de arkada download/upload yapma öyle test et. Sabit bir şekilde mesela 35 ms veriyorsa ping stabil olmuştur.

Çözümü bilmiyorsan yazma.

Öncellike kablolu değilse kablolu bağlan. Evdeki interneti kimseye verme. Yine bir problem yaşarsan TT'de bir sıkıntı olabilir. Ve bir de arkada download/upload yapma öyle test et. Sabit bir şekilde mesela 35 ms veriyorsa ping stabil olmuştur.

Kablolu bağlanıyorum. Kimse yok şu anda evde zaten. Hala problemi yaşıyorum.

Sabit şekilde bazen oluyor genelde akşam saatlerinde problem vardı ama ne yaptılarsa artık gündüz saatlerinde de dalgalanan bi internet hizmeti alıyorum :)

Çözüm konusunda ise sıfır. Kime derdimi anlatacağım anlamadım ben

Kablolu bağlanıyorum. Kimse yok şu anda evde zaten. Hala problemi yaşıyorum.

Sabit şekilde bazen oluyor genelde akşam saatlerinde problem vardı ama ne yaptılarsa artık gündüz saatlerinde de dalgalanan bir internet hizmeti alıyorum :)

Çözüm konusunda ise sıfır. Kime derdimi anlatacağım anlamadım ben.

Bende kaç kere yazdım. Söyledim bırak hatta müdürlüğe gittim. Cidden yeter ya Twitch Frankfurt sunucusuna bile 60 ms atıyorum artık. Normalde 43 ms atıyordum. CS:GO'ya oyun içi 36 ms alıyordum şu an 70-80 alıyorum ışınlanıyorum.

Bende kaç kere yazdım. Söyledim bırak hatta müdürlüğe gittim. Cidden yeter ya Twitch Frankfurt sunucusuna bile 60 ms atıyorum artık. Normalde 43 ms atıyordum. CS:GO'ya oyun içi 36 ms alıyordum şu an 70-80 alıyorum ışınlanıyorum.

Sende bu problem ne zamandan beri var acaba geçici bir durum mu? Bende 1 haftadır var daha önce yoktu.

Ayrıca ben anlamadığım bi nokta var. Müşteri hizmetleri sorunu yazarken hız sorunu diye yazıyor o bu teknik ekipler hızdan başka bir şeye bakmıyorlar sanırım 100 kez ping dememe rağmen yine hız sorunu diye arıza kaydı açmışlar. Ping zaten hızdır diyor bana müşteri temsilcisi :)

Nasıl çözemiyorlar ki bunların teknik ekibi santralden test yaparken dalgalanmayı göremezler mi mutlaka görüyorlardır diye düşünüyorum.

Sende bu problem ne zamandan beri var acaba geçici bir durum mu? Bende 1 haftadır var daha önce yoktu.

Ayrıca ben anlamadığım bir nokta var. Müşteri hizmetleri sorunu yazarken hız sorunu diye yazıyor o bu teknik ekipler hızdan başka bir şeye bakmıyorlar sanırım 100 kez ping dememe rağmen yine hız sorunu diye arıza kaydı açmışlar. Ping zaten hızdır diyor bana müşteri temsilcisi :)

Nasıl çözemiyorlar ki bunların teknik ekibi santralden test yaparken dalgalanmayı göremezler mi mutlaka görüyorlardır diye düşünüyorum.

Bende 30'dan 60 çıktı. 2 aydır var bu sorun ve düzeltmıyorlar. Bencede görüyolar ama düzeltmıyorlar.

Geri
Yukarı