Türk Telekom ping ve yavaşlık sorunu

Hockenheim

Hectopat
Yer
Adana
Önceki konuda ping sorunundan yanmıştım şimdi ise pingi geçtim 35Mbps'lik paket ancak 4 Mbps verebiliyor. Bu saçmalık yüzünden arıyorum çözüyoruz güncelliyoruz falan diyorlar bir kesiyorlar geri geliyor 30Mbps falan güzel sonra 10dk içinde hemen 5Mbps civarına geri düşüyor. Ben anlamıyorum bunun nedeni ne? Paket kaybı falan diye düşünüyorum test falan yapıyorum pek anlamam buraya atayım. Daha önceki 16Mbps'lik paketimde hiç sorun yaşamazken pingler 80 100 arasıyken şu anki pakette 60 80 pingleri görürsem şükrediyorum doğrusu. Pingler hep 100, 150, 170, 200 aniden 1000'lere çıkmalar hiç anlamıyorum oysaki altyapı falanda destekliyor. Kablolu kablosuz fark etmez sorun laptopta mı diye düşündüm ama yepyeni 20 binlik alet sorun olmaz diye düşünüyorum. Son olarak ise sorunun modemin kendisinde mi acaba diyorum ama TT'nin kendi modemi, modemin yeri hep sabitti fiziksel hasara da maruz kalamadı. Bir bilgisi falan olan var mı acaba bu konularda? Ek olarak paket kaybı CS de anlık yükselmeleride oluyor %20 %60 falan kafasına göre geziyor.

1685557876380.png

1685558385421.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bende yaşıyordum. İnternet sağlayıcım Vodafone'ydi ve altyapım Türk telekom ADLS. Müşteri hizmetlerini arasan bile geçici süreliğini yüksekti. Bunun pek bir çözümü yok. Benim evime fiber altyapı geldi ben öyle kurtulabildim.

Aynı sorunu bende yaşıyordum. İnternet sağlayıcım Vodafone'ydi ve altyapım Türk telekom ADLS. Müşteri hizmetlerini arasan bile geçici süreliğini yüksekti. Bunun pek bir çözümü yok. Benim evime fiber altyapı geldi ben öyle kurtulabildim.
Bilmiyorum belki gelecekte 24 Mbps ye düşürmeyi deneyebilirim belki.

Eğer yaşadığın bölge uygunsa Türk telekom fiber ya da Türknet'inde gigafiber altyapı talebinde bulunabilirsin

Yeni konular

Geri
Yukarı