Türk Telekom port değiştirme nasıl yaptırılır?

harajukubarbie

Kilopat
Sanırım 10 ay önceki ile aynı portta değilim. Kuzenimle mesafemiz 20-25 metre falan olmasına rağmen aynı santralde değiliz sanırım. Kuzenime bile ADSL ile maksimum 30Mbps hız geliyor ama bize VDSL'de 30 Mbps hız geliyor maksimum. İleride hızımı arttırmak istiyordum zaten şu an 24 Mbps kullanıyorum daha üstüne geçemeyeceğim gibi.

Tabi 10 ay önce değerlerim böyle değildi. Modeme gelen maksimum hız 100Mbps civarıydı, istesem 100Mbps civarı hız alabilirdim ama şu an öyle değil ve hat zayıflaması da bayağı artmış. Sanırım başka bir yere taşımışlar bizi. Tekrar eski haline geçirebilme ihtimalim var mı? 100Mbps paket alacaktım taahhüt bitince fakat şu an alamayacağım gibi.

Screenshot_20201010_212442.jpg

Screenshot_20191203_192640_com.android.chrome.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Port aktarma işi biraz zor isteyince hemen yapılacak şey değil. Bulunduğunuz bölgede port boşalması olursa ve port bekleyen biri yoksa geçirirler. Öncelik port bekleyen müşterinindir.

Anladım peki diyelim 10 ay önceki hat değerlerim ile şu anki hat değerlerim aynı değil benden izinsiz port değiştirebilirler mi? Veya bir portta ben varken başkasına verebilirler mi o portu? Böyle bir şey yapıyorlarsa çok üzücü sırf bunun yüzünden 100Mbps paket alamayacağım altyapımın desteklemesine rağmen. 10 ay önce modeme maksimum 100Mbps civarı geliyordu şimdi 30 civarı.

Anladım peki diyelim 10 ay önceki hat değerlerim ile şu anki hat değerlerim aynı değil benden izinsiz port değiştirebilirler mi? Veya bir portta ben varken başkasına verebilirler mi o portu? Böyle bir şey yapıyorlarsa çok üzücü sırf bunun yüzünden 100Mbps paket alamayacağım altyapımın desteklemesine rağmen. 10 ay önce modeme maksimum 100Mbps civarı geliyordu şimdi 30 civarı.

O konu hakkında Telekom ile konuşmanız gerek. Twitter'dan Ümit Önala mesaj atarsanız size dönüş sağlanacaktır. En azından normal müşteri hizmetlerine göre daha ilgililer.

Yeni konular

Geri
Yukarı