Türk Telekom rezaleti

Merhaba. Bundan birkaç gün önce oturduğum bölgeye çok şükür Türk Telekom fiber altyapsısı geldi. Gelmeden önce durumumuz biraz sıkışık olduğundan 8 Mbps internet kullanıyorduk. 5-6 Mbps, 25-30 ping alsak da idare ediyorduk. 55 TL'den 110TL'ye zam yaptılar. Bizde hem maddi durum biraz daha iyi, hem de altyapı geldi diye 16 Mbps ve 200GB internet aldık. 100TL ödesek de önceki ile aynı değerleri alıyorduk. Bugün aradılar ve 99TL'ye 35 Mbps ve 300 GB internet teklif ettiler. Biz de kabul ettik. Ben normalde TürkNet'e geçirmeyi düşünüyordum ama annem beni hâlâ çocuk görüp, Türk Telekom iyi diye tutturdu. Türk Telekom bence galaksinin en yavaş internet ağı. Neyse bugün pakete geçtik ama ne geçiş... 3 Mbps download, 1 Mbps upload, 86 ms ping(!). Ne yapayım yardımcı olur musunuz?

23 yaşında çocuk diye nasıl görüyorlar, orayı anlamadım.

Taahhütü imzaladılarsa yapacak pek bir şey yok. Müşteri hizmetleri bölümünü meşgul etmeniz, sorununuz çözülmezse Tüketici Hakem Heyetine gitmeniz gerek.

23 yaşında çocuk diye nasıl görüyorlar, orayı anlamadım.

Taahhütü imzaladılarsa yapacak pek bir şey yok. Müşteri hizmetleri bölümünü meşgul etmeniz, sorununuz çözülmezse Tüketici Hakem Heyetine gitmeniz gerek.
Babam bırak artık koca delikanlı oldu diyor annem ikna olmuyor.
Keşke sözleşme imzalamadan önce diğer operatörleri araştırsaydınız. TurkNet, Millenicom, NetSpeed gibi firmalar uygun fiyatlı fiber tarifeleri satıyor.
Sözleşme falan imzalamadık ki. Telefonla aradılar biz de kabul ettik.
Merak ettiğim bir şey var, Ping demek gecikme demek olurmu?
Yoksa şimdi ölçtüm de pingim 1784.2 çıkıyor.

Son düzenleme:
35 Mbit bir tarifeye geçtiyseniz 3Mbit hız almanız kabul edilebilir bir durum değil. Eğer altyapınız bunu destekliyorsa ki destekliyor o şekilde paket aldınız, size en kötü 25-30 Mbit bandında hız vermeleri gerekir. Bu durumu müşteri hizmetleri ile çözemiyorsanız Türk Telekom Online işlemlerden şikayet kaydı oluşturun. Eğer yine çözemiyorsanız sizin bölgenizdeki Telekom müdürlüğüne gidin.

Sözleşme yeni yaptıysanız sözleşme fesih cezanız muhtemelen çok az gelir tam rakamını müşteri hizmetlerini arayarak öğrenirsiniz eğer az ise başka servis sağlayıcı sına geçin derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı