Türk Telekom Rezilliği

zidaroa

Femtopat
Daha fazla  
Olaylar 9 ay önce başladi oturdugum 20. sokakta internet altyapisi yoktu fakat nasıl yapmislarsa 19. sokaktaki baglanti hattini da tanimlamislar, sorgulamada altyapi var gozukuyordu. Neyse, oyle boyle kullanıyorum o intermeti 50 Mbps gayet iyiydi bence. Ufak tefek sorunlar nedeniyle ev degistirdim, eski evdeki internet baglantisini aldigim 19. sokakta bir ev buldum oraya taşındim. Zaten eski evde 19. sokaktan internet hizmeti aldigim icin altyapi sorunu yoktur dedim haliyle işte dert burada basladi. Yeni evde altyapi yokmuş arkadaş, Telekom 19. sokagin yarisina kadar vermis altyapiyi kalan yarisina kadar vermemis dışlamış resmen. 😀

Neyse, normal vatandaş gibi basvurumu yaptim tabii bunun oncesinde Telekom ekiplerine gittim konustum uni okuyorum falan yardimci olun dedim. Onlar da tabii ögrencilerimize magduriyet yasatmak istemeyiz falan salladi durdu. Ben ne bileyim bu kadar dert olacagini, adam hallederiz dedikten sonra adresimi vs. aldi aradan 1 ay gecti 1.5 ay gecti 2. ayin basinda gittim abi ne oldu bu is cok uzun surdu dedim, adam altyapi yokmus, basvuracaksin falan dedi, tamam dedim lakin 19. sokaktayim. Nasıl altyapi yok? Eski eve oradan cektim ben dedim cevap veremedi. Neyse, dilekce vs. her şeyi hazirladim il Türk Telekom mudurlugune yolladim fakat yollamaz olaydim.

O 2 ay oldu size 3 ay 4 ay 5 ay, tabii bu süreç içerisinde CİMER olsun BTK olsun her yere şikayet ediyorum ama nafile artik. Yani ne oldu, nedir durum diye ariyorum TT'yi adamlar proje yok yapılacak diyor ve tamam diyorum. Verdikleri her tarihte yapmayip öne cekiyorlar. Tüm bunlar olurken tabii yapisik binada (5m) 100 Mbps internet hizmeti veriyorlar. La diyorum yan bina la yan yan, yok abi nuh diyorlar peygamber demiyorlar. Yapmiyor adamlar bile isteye. Neyse, o 5 ay oldu size 6 ay sonra dunya kadar CİMER -BTK - telefon görüşmeleri falan 6. ayin sonunda BTK'den bildirim geldi girdim baktim altyapı bulunmaktadır yaziyor. İnanamadim tabii sordum sorgulattim vs. 1 internet sirketine basvurdum tamam dediler kurulum icin geleceksin 4 ila 6 gun içerisinde. İyi dedim, seviniyorum çünkü derslerden geri kalıyorum vs. zaten okumak da haram oldu.

Neyse, 3. veya 4. gün adamlar aradi falan beyle mi görüşüyorum, evet vs. başvurdugunuz adreste altyapi yok dedi. Ne? Nasil? E adamlar mesaj atmis vs. dedim ki beyefendi altyapi olmayan yere abonelik hizmeti başlatiyor musunuz dedim hayir diyor. E dedim senin sistemde ariza vardir kontrol ettir tamam dedi kapatti. Aradan 1 gün gecti aradilar TT ekipleriyle iletisime gectik altyapi yok dediler, sorgulattim harbiden TT göz boyama edasiyla var göstermiş. Ben abonelik başlattiktan sonra tekrar yok göstermiş ve bu olayin aynisi 2 defa yaşandi. Ee gel de sinir olma. Buna da eyvallah dedik, sonra yine sikayetler vs. bu arada şikayet etmedigim yer, kurum kalmadi. Aile sosyal bakanligina bile ettim daha, siz düşünün.

Neyse, tüm bunlar yasanirken benim evin önünde 1 site yapiliyordu aradan bu kadar süre geçerken haliyle siteyi bitirdiler ve millet taşınmaya basladi. Olaya bakin şimdi, ayni semt ayni mahalle ben 19. sokak o site bilmem ne caddesi diye adresler geçiyor. Aramizda 20 m mesafe var defalarca TT ekipleriyle konuştugumda bulundugunuz bölgede yok deniyordu altyapi. Yav ne hikmetse göklerden lütüf denilebilir, birdenbire ben aylardir beklerken karşı site bittikten 15-20 gün sonra kazi yaptilar hemen çat çut fiberi bagladilar. Abi e tabii haliyle sinir oluyor insan, aylardir bekliyorum ben ve kac tane hane hatta tüm mahalle rezil durumda. İnternet var yok, e basvuru da yapmisiz kalkip siteye verip bana vermeyince aradim TT'yi bu rezillik ne dedim bir şey diyemiyorlar. Siz komple bolgede yok dediniz, yapacağız dediniz hani? Nerede? Ses yok cevap yok, e bunlar yasanirken bu altyapi neymis bakayim dedim, evin 30 m onunde altyapi kapagi var.

50 m otede sitede altyapi var e arka tarafta 100 m ileride var, e bir de 20 m önümdeki sitede var, yapisik binamda var. Bana niye vermiyorsunuz deyince bahane üstüne bahane 120 km yol yapip müdürlüge kadar gittin 1 tane müdür yaziyor, kapida ne oldugu belli degil herifin. Adama derdimi anlatiyorum kablo çalinmis diyor. Diyorum kablo yok direkt yok olmayan şeyimi çaldilar susuyor cevap veremiyor.

Söyleyin ne yapayim şimdi ben? Şu an dava açmaya hazirlaniyorum, e tek tarafli da bakmiyorum. Bende mi sorun diyorum çikamiyorum işin içinden. Yol gösterin, bir de sizin dediginiz gibi yapayim.
Teşekkürler şimdiden. Ha bu arada geçen süre 9 ay 20 gün.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam alt yapı Türk Telekom ise bir tırt çıkmaz. Bu adamlar 57 IQ çalışıyor. Kapımın önüne fiber çekildi ne hikmetse bu kablo CAT5 kablo ile aynı değerleri veriyor...

3 sene önce gittik binadaki kutuyu değiştirmeleri için. Evimize en yakın bölge şubeye gittik aynı kadın 15 20 kere kaydımızı aldı. Yine gelmediler diyerek babam gitti o kadın işten çıkmış yerine başkası gelmiş kadında babama "abi sizin bölge buraya bağlı değil x yere bağlı" demiş. Oraya gittik yine bir gelişme yok her seferinde geliyorlar geliyoruz geldireceğiz... Bir elektrikçi alın parçalayın kutuyu arayıp söyleyin gelip hemen yaparlar dedi binadakiler ne gerek var diyor.

Hiç unutmam bu iç ankastre değişimi yapılmıyor diye internet yerlerde geziyor. Bu ilk başvurduğumuz yerde babam fiber geçip geçmediğini sordu kadın tabi fiber miber fiber paketimiz var diyor bende neden altyapı sorguladığımda maks 75 gözüküyor dedim o kablo 100mbps destekliyor oldukça iyi bir hız dedi......... Dünya genelinde 1GBPS geride kaldı diye konuşuyorlar bizde 57 IQ team 2MBPS 10GB kotalı satıyor...

Geri
Yukarı