Türk Telekom rezilliği

Kanka TurkNet 3 sene maruz kaldım Speedtest'e dahi giremediğim zamanlar oldu sözde fiber miber öyle böyle reklam yapıyorlardı 8 MB 80 TL idi ve bu 4 sene önce sana tavsiyem en iyi internet 90 TL mi neydi 100 MB kablo TV ama Ethernet'le bağlan Wi-Fi hiçbir şey adamakıllı çekmez.

Taahüdü ne kdr.

Aga aynı altyapı ikisi de rezillik.

Kanka o sözleşme dediğinin adı taahhüt taahhüt de istediğin zaman kapatırsın ama cayma bedeli ödersin onu da Vodafone internete geçersen reklam gibi olmasın ama 600 TL'ye kadar karşılıyor Vodafone fiber bir şeye geçersen iyi bir internetin olur ki ben kullanıyorum gayet memnunum bir de Ethernet kablosu takarsan ben Jamaika'nın dandik bir sunucusundan 17 ms aldım değer sahte değil programla ölçtüm.

O zaman konu alt yapıya dayalı altyapı iyiyse TurkNet çünkü Türk Telekom çok az bir şeyi fahiş fiyatlara satıyor.
Diğer türlüde Vodafone alınmalı diyorsunuz doğru mudur?

Millet 3 günde uzaya çıkar bu... (bu kısmı uygun kelimelerle doldurabilirsiniz.) Teknik servis elamanları 3 günde arızayı çözemedi. Kim ne derse desin abicim devlet her yeri özelleştirsin adamlar memur kafası takılıyor. Afedersiniz trofo patlıyor aras elektrik iki saate yenisini dikiyor bizim ttkom bir tane port değişemez neden alayı memur kafasında.

Millet 3 günde uzaya çıkar bu... (bu kısmı uygun kelimelerle doldurabilirsiniz.) Teknik servis elamanları 3 günde arızayı çözemedi. Kim ne derse desin abicim devlet her yeri özelleştirsin adamlar memur kafası takılıyor. Afedersiniz trofo patlıyor aras elektrik iki saate yenisini dikiyor bizim ttkom bir tane port değişemez neden alayı memur kafasında.

Aynen.

Hocam modeminize gelen İnternet adsl porttan mi geliyor vdsl porttan mi geliyor sorgulatmaniz lazim , bizim sokağada geçende yeni altyapı geldi (vdsl altyapı) adamlara altyapimin olduğunu ve internetimin hala adsl olduğunu bunu vdsl e aktarmak istediğimi belirttim adamlarda değiştirdi.Ping sorunu için eve gelen kabloların, modemin vs kontrolini müşteri temsilcisinden isteyebilirsin.Müsteri temsilcisi evinin ora teknik ekip gönderecektir.Teknik ekibe durumu anlatırsan daha detaylı yardımcı olurlar.Modemin sitesine girip hat zayıflama değerlerinide teknik desteğe anlatırsan daha iyi olabilir

Hocam modeminize gelen İnternet adsl porttan mi geliyor vdsl porttan mi geliyor sorgulatmaniz lazim , bizim sokağada geçende yeni altyapı geldi (vdsl altyapı) adamlara altyapimin olduğunu ve internetimin hala adsl olduğunu bunu vdsl e aktarmak istediğimi belirttim adamlarda değiştirdi.Ping sorunu için eve gelen kabloların, modemin vs kontrolini müşteri temsilcisinden isteyebilirsin.Müsteri temsilcisi evinin ora teknik ekip gönderecektir.Teknik ekibe durumu anlatırsan daha detaylı yardımcı olurlar.Modemin sitesine girip hat zayıflama değerlerinide teknik desteğe anlatırsan daha iyi olabilir

24 Mbps pakette 17 Mbps gördüm, altyapı VDSL. Bir tek upload artmış, ikide bir internet gidiyor. Reset atmayı denedim, işe yaramadı. Oyundaki pingim yine 500. ha kablolu bağlanmışım ha Wi-Fi. Müşteri temsilcisi yanıt dahi vermiyor. Alacaklara tek sözüm almamaları. Fiber internet diyorlar ve insanlar buna kanıp alıyorlar. Fiber diyor reklamda ama senin internet altyapın ADSL? O zaman ben nasıl fiber gücünde internet alayım? Kısaca TT almak yerine başka firmalardan yararlanabilirsiniz, Speedtest testi dahi yapamıyorum. (örneğin TurkNet, Netspeed, Millenicom vs.)

Birazcık içimi döktüm, bu sorunu nasıl çözebilirim?

Daha bu sabah yan sokağa fiber döşendiğini gördüm, 13-14 senelik ve bizim apartmanımız 7 senelik. Neden bizde fiber yokta onlarda var?

Bu konuyla ilgili olarak şahsen samsunda yaşıyorum ve bina alt yapımız güncel fiber50 kampanyasına 1 yıl tahütlü girdik aylık 125TL ödüyoruz Speedtest sonuçları 49-50mb/s dowload 7-9mb/s arası gayet memnunum sorun olunca 2-3 saat içerisinde bir ekip gelip hallediyor ortalama oyunlarda 60-90ms arası oynuyorum(TR sunucularında değil) evinizin ve bölgenizin altyapı sorunudur bunlar genellikle bunun asıl nedeni de Türkiye'de internet alt yapısı ile ilgili bir düzgün anlaşmanın olmaması ve emin olun düzgün bir alt yapınız yoksa istediğiniz firmadan internet alın verim alamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı