Türk Telekom Rezilliği

Merhaba, 24 Mbps internet hızında Türk Telekom Fiber internet kullanıcısıyım. yaklaşık 30 dakikadır hız 0.4-2 Mbps civarında gidip geliyor. Az önce müşteri temsilcisiyle görüştüm. Bana korona dolayısıyla yoğunluk yaşandığını ve buna sebep olduğunu söyledi. Ben de ona bunun bir bahane olamayacağını çünkü koronanın 1.5 yıldır devam ettiğini ve şuan korona dolayısıyla bir kapanmanın olmadığını ve mantıksız olduğunu söyledim. Dediği şey son olarak 54 milyon Türk Telekom abonesinin olduğu bu sorunu bir tek benim yaşamadığımı ve bir süre daha devam ederse tekrar aramamı söylediler. Paramızla rezil oluyoruz. Rezillik. Bana ne 54 milyondan isterse 100 milyon abonen olsun o seni ilgilendirir. Zaten interneti pahalıya kullanıyoruz. Bari hizmeti adam akıllı verin. Verilen cevap tam bir saçmalık göstergesi.
En son 2 sene önce de bana koronadan dolayı yavaş demişlerdi. Ne koronaymış arkadaş , sanki altyapı koronoya paralel döşendi. 😂 Kısacası rezil bir firma. 😳

Merhaba, 24 Mbps internet hızında Türk Telekom Fiber internet kullanıcısıyım. yaklaşık 30 dakikadır hız 0.4-2 Mbps civarında gidip geliyor. Az önce müşteri temsilcisiyle görüştüm. Bana korona dolayısıyla yoğunluk yaşandığını ve buna sebep olduğunu söyledi. Ben de ona bunun bir bahane olamayacağını çünkü koronanın 1.5 yıldır devam ettiğini ve şuan korona dolayısıyla bir kapanmanın olmadığını ve mantıksız olduğunu söyledim. Dediği şey son olarak 54 milyon Türk Telekom abonesinin olduğu bu sorunu bir tek benim yaşamadığımı ve bir süre daha devam ederse tekrar aramamı söylediler. Paramızla rezil oluyoruz. Rezillik. Bana ne 54 milyondan isterse 100 milyon abonen olsun o seni ilgilendirir. Zaten interneti pahalıya kullanıyoruz. Bari hizmeti adam akıllı verin. Verilen cevap tam bir saçmalık göstergesi.
Aldığınız hizmet fiberse kolay kolay hizmetin kesilmemesi lazım. Ne sorun oluşacak ki hızınız bu hale gelsin. Kaldı ki fiber hizmete göre verdikleri hız düşük. Biliyorsunuz ki fiber kablo yüksek hızlar sunabilmek için var. Vaad ettikleri hızın %75'ini sağlayamadıkları için şikayet etme hakkınız var. Gerçi kimi kime şikayet edeceksiniz. Umarım kısa sürede çözüme kavuşur sorununuz.

Geçen sene coronanin ilk patlak verdiği dönemde çeşitli ISS'ler birkaç aylık genel bir satürasyon sorunu yaşamıştı. Sonucunda düzeltilmişti tabii, fakat altyapi iyileştirmeleri, çeşitli çalışmalar, düzenlemeler derken 2 ay kadar sürmüştü. Su an hiçbir ISS'de satürasyon sorunu yaşanması mümkün değil, yine de mümkün değil demeyeyim fakat çok zor. Çünkü geçen seneden aynı tedbirin özellikle TT tarafından alınmış olması gerekirdi, ki o dönemde bile satürasyon sorunundan en az etkilenen ISS TT idi. Yaşadığınız durumun farklı bir problemden kaynaklandığını düşünüyorum.

TurkNet kullanıcısıyım.

Aldığınız hizmet fiberse kolay kolay hizmetin kesilmemesi lazım. Ne sorun oluşacak ki hızınız bu hale gelsin. Kaldı ki fiber hizmete göre verdikleri hız düşük. Biliyorsunuz ki fiber kablo yüksek hızlar sunabilmek için var. Vaad ettikleri hızın %75'ini sağlayamadıkları için şikayet etme hakkınız var. Gerçi kimi kime şikayet edeceksiniz. Umarım kısa sürede çözüme kavuşur sorununuz.
Fiber altyapı bölgenizde var. Sizinki de fiber olacak demişlerdi abone olurken. Şuan gerçi hız düzeldi.
Yoğunluk var diye bahane uyduramazlar ki zaten. Ne yani, 1980'lerde mi yaşıyoruz, komşum çıksın ben bağlanayım. Ben çıkayım komşum bağlansın.
Gel de bunlara anlat. Kapanma olsa bir nebze mantıklı gelebilir aslında o da ama saçma kapanma yok insanlar artık koronayı umursayamayacak düzeyde rahatça dışarılarda geziyorlar. Ne koronası ne yoğunluğu. Temsilcinin müşteriyi aptal yerine koyup koronayı bahane etmesi esas sinir bozucu.

Türk Telekom daha iyisi varsa ben hiçbir şey bilmiyorum. Diğer internet firmalarını arıyorum adamlar hiçbir şey yapamıyor.

Türk Telekom daha iyisi varsa ben hiçbir şey bilmiyorum. Diğer internet firmalarını arıyorum adamlar hiçbir şey yapamıyor.
Hocam o ayrı konu. Diğer ülkelere kıyasla ödediğimiz paranın karşılığındaki internet hızı zaten iyi değil. Ben zaten küçük bir şehirde yaşadığım için Türk Telekom'u seçtim. En azından şubesi var şehirde. Daha garanti. İnternet bağlantısında nadiren kopukluklar da olabilir. Onda da sorun yok. Müşteri temsilcisinin konuşmaları çok rahatsız ediciydi...

Geri
Yukarı