Türk Telekom rezilliği

Firma olarak TurkNet öneririm 120TL'ye kadar cayma bedeli ödüyorlar başvurmadan önce sitesinden hız testi yaaprak altyapının desteklediği en yüksek hızı görebiliyorsun kolaylıkla başvurabilirsin ben 79Mbps internet alıyorum ping 6 ms ve gayet memnunum sadece 1 kere kesinti oldu TurkNet'ten destek kaydı açtım bir gün sonra türktelekomdam gelip eve gelen hattı kontrol ettiler 15dk sonra hız kaybı olmadan internet geri geldi.

Yazan var mı bilmemde 7.. Okumak istemedim alt yapıyla alakalıdır belki Türk Telekom kullanmaktayız ev internetinden normal telefonda kullandığımız internetlere kadar gayet iyi çekmekye memnunuz ailecek.

O zaman konu alt yapıya dayalı altyapı iyiyse TurkNet çünkü Türk Telekom çok az bir şeyi fahiş fiyatlara satıyor.
Diğer türlüde Vodafone alınmalı diyorsunuz doğru mudur?

Kablo TV de gayet iyiydi ama taahhüt bitince fiyat arttığı için Vodafone'a geçtim o zamandan beri çok rahatım

Modemin dsl ekranını atarsanız bi nebze yardımcı olabiliriz.
Konuyu yardımdan çok muhabbet için açmış gibisin şu anda.
Sözlerimi yanlış anlama kötü niyetle cevap vermiyorum belkide gerçekten içini dökmek için açtın konuyu.
Ama eğer istersen dsl ekranını yolla.
Bazen sorun iç tesisatta olabiliyor.

Modemin dsl ekranını atarsanız bi nebze yardımcı olabiliriz.
Konuyu yardımdan çok muhabbet için açmış gibisin şu anda.
Sözlerimi yanlış anlama kötü niyetle cevap vermiyorum belkide gerçekten içini dökmek için açtın konuyu.
Ama eğer istersen dsl ekranını yolla.
Bazen sorun iç tesisatta olabiliyor.
Modem arayüzünden açacağım, değil mi?

[CODE title="xDSL istatistikleri:"]============================================================================
VDSL Training Status: Showtime
Mode: VDSL2 Annex B
VDSL Profile: Profile 17a
Traffic Type: PTM Mode
Link Uptime: 0 day: 21 hours: 31 minutes
============================================================================
VDSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 6.200 Mbps 24.650 Mbps
Actual Net Data Rate: 6.143 Mbps 24.576 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 22.1 dB 21.8 dB
Actual Delay: 0 ms 8 ms
Transmit Power: 8.2 dBm 14.5 dBm
Receive Power: -2.4 dBm 5.1 dBm
Actual INP: 0.0 symbols 3.0 symbols
Total Attenuation: 10.5 dB 9.4 dB
Attainable Net Data Rate: 31.923 Mbps 78.096 Mbps
VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 D1 D2 D3
Line Attenuation(dB): 2.8 19.9 18.8 N/A 7.9 25.6 24.5
Signal Attenuation(dB): 2.8 19.6 18.6 N/A 7.6 25.5 24.5
SNR Margin(dB): 21.9 19.7 23.2 N/A 21.8 21.8 21.8
Transmit Power(dBm):- 0.2 1.1 6.3 N/A 12.7 7.1 6.8
[/CODE]

Hayatımda gördüğüm en sağlam db oranlarından birine sahipsiniz. Ve bu db oranında internet gidiyorsa eğer ülkede gitmeyen internet olmaz sanırım.
Başkanım öncelikle;
SNR Margin hanesi hattınıza gelen internetin kalitesini gösterir.
10-15 arası sağlıklı bir snr'dir, 15-20 arası çok iyi, 20 yukarısı mükemmeldir benim için.
Seninkinin download'ı 21.8 db, upload'ı 22.1db
Attainable Net Data Rate: yazıyor en altta bak, atanabilir yahut ulaşılabilir internet hızın bu.
Benim önerim acilen internet sağlayıcını değiştirip, örneğin Turknet.
75 mbps'e kadar paketini tanımlatman. Daha sonrada db seviyenin düşük olmaması yani internetinin sürekli kopmaması için bağlantı hızını müşteri hizmetleri ile görüşüp 60 mbps ile sınırlaman gerekiyor.

24 Mbps pakette 17 Mbps gördüm, altyapı VDSL. Bir tek upload artmış, ikide bir internet gidiyor. Reset atmayı denedim, işe yaramadı. Oyundaki pingim yine 500. Ha kablolu bağlanmışım ha Wi-Fi. Müşteri temsilcisi yanıt dahi vermiyor. Alacaklara tek sözüm almamaları. Fiber internet diyorlar ve insanlar buna kanıp alıyorlar. Fiber diyor reklamda ama senin internet altyapın ADSL? O zaman ben nasıl fiber gücünde internet alayım? Kısaca TT almak yerine başka firmalardan yararlanabilirsiniz, Speedtest testi dahi yapamıyorum. (Örneğin TurkNet, Netspeed, Millenicom vs.)

Birazcık içimi döktüm, bu sorunu nasıl çözebilirim?

Daha bu sabah yan sokağa fiber döşendiğini gördüm, 13-14 senelik ve bizim apartmanımız 7 senelik. Neden bizde fiber yokta onlarda var?

24 Mbps pakette 17 Mbps gördüm, altyapı VDSL. Bir tek upload artmış, ikide bir internet gidiyor. Reset atmayı denedim, işe yaramadı. Oyundaki pingim yine 500. Ha kablolu bağlanmışım ha Wi-Fi. Müşteri temsilcisi yanıt dahi vermiyor. Alacaklara tek sözüm almamaları. Fiber internet diyorlar ve insanlar buna kanıp alıyorlar. Fiber diyor reklamda ama senin internet altyapın ADSL? O zaman ben nasıl fiber gücünde internet alayım? Kısaca TT almak yerine başka firmalardan yararlanabilirsiniz, Speedtest testi dahi yapamıyorum. (Örneğin TurkNet, Netspeed, Millenicom vs.)

Birazcık içimi döktüm, bu sorunu nasıl çözebilirim?

Daha bu sabah yan sokağa fiber döşendiğini gördüm, 13-14 senelik ve bizim apartmanımız 7 senelik. Neden bizde fiber yokta onlarda var?
Selamlar hocam öncelikle geçmiş olsun. Sektörde çalışmış biri olarak eğer bir inter 50mbps diyorsa %20 kayıp normal karşılanıyor çok saçma evet ama her paket böyle. Pinginizin olma sebebi direkteki portların eski olmasıdır. Ya da sizin direğe gelen ana portun eski olmasıdır. Ayrıca fiber internet 50mbps üstüdür. 24mbps fiber diye kandırıyorlar. Size şunu öneririm: sizin binanıza gelen direkteki kutunun portlarını soruştırun her internet dağıtıcısını arayıp ve şu soruyu sorun "benim mahallemde kiraladığınız port kaç mbps destekliyor?" mesela bazen yan binadaki arkadaşımız aynı direkten gelen interneti kullanıyor ve 50mbps alıyor ama siz 16 alıyorsunuz bunun sebebi o kutudan kiralanan portlardır. 8-12+16-24-35-50 vb. Portlar vardır. Sizin mahalleye fiber döşememelerinin sebebi yeterince talep olmamasıdır. Döşenen mahallenin sakinleri ya da muhtarı bunun için uğraşmıştır. Talep olmazsa fiber gelmiyor maalesef. Son olarak altyapı VDSL ama sizin modem ADSL ise altyapının bir önemi kalmıyor. Türkiye'de internet şans meselesidir hocam hangi firmadan alırsanız alın tüm altyapı türk telekoma aittir. Çünkü eskiden devlete ait bir kurumdu ve altyapıları TT yaptı. Özelleşince her şey olduğu gibi devredildi. Öyle saçma bir sistem ki ben kendi evimde 120mbps 20 upload alıyorum 100 lira veriyorum arkadaşım aynı fiyatı verip aynı firmadan verip 24mbps 5 upload alıyor. Port şansı. Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur.

Geri
Yukarı