Türk Telekom rezilliği

HanDuo

Centipat
Makaleler
1
TurkNet aboneseyim 15 20 gün öncesine kadar sıkıntısızdı internet. Üst kata yeni insan taşındı ve internetini bağlamaya Türk Telekom geldi. Bina dışında ankastrede onun VDSL'ini filan bağlamışlar. Sonra ne hikmetse bizim ankastredeki VDSL kablomuz kopmuş. TurkNet'i aradım birkaç gün sonra yine Türk Telekom'dan ekip geldi taktı onu. Bu olay öncesi 75Mbps filandı hat şimdi 54'e düştü. Ve downloadım sık sık 0.1'e düşüyor ama uploadda sıkıntı yok 7 küsur alıyorum. TurkNet'le konusuyorum hatlarda sıkıntı gözükmüyor yoğunluktandır diyorlar. İndirme hızı 0.1'e düştüğünde modemi kapatıp açıyorum ve düzeliyor. Yoğunluktan olsa düzelmezdi bu şekilde. Türk Telekom ekipleri bir geldi internetin içine etti yani. Bu sorunu nasıl çözeceğim? Konuştuğum zaman sıkıntı yok diyorlar.

TurkNet aboneseyim 15 20 gün öncesine kadar sıkıntısızdı internet. Üst kata yeni insan taşındı ve internetini bağlamaya Türk Telekom geldi. Bina dışında ankastrede onun VDSL'ini filan bağlamışlar. Sonra ne hikmetse bizim ankastredeki VDSL kablomuz kopmuş. TurkNet'i aradım birkaç gün sonra yine Türk Telekom'dan ekip geldi taktı onu. Bu olay öncesi 75Mbps filandı hat şimdi 54'e düştü. Ve downloadım sık sık 0.1'e düşüyor ama uploadda sıkıntı yok 7 küsur alıyorum. TurkNet'le konusuyorum hatlarda sıkıntı gözükmüyor yoğunluktandır diyorlar. İndirme hızı 0.1'e düştüğünde modemi kapatıp açıyorum ve düzeliyor. Yoğunluktan olsa düzelmezdi bu şekilde. Türk Telekom ekipleri bir geldi internetin içine etti yani. Bu sorunu nasıl çözeceğim? Konuştuğum zaman sıkıntı yok diyorlar.
Fiziksel bir müdahale gerekiyor gibi duruyor. Turknet bir ekip daha göndersin. TT ekipleri geldiğinde durumu anlat.

Hocam bende öyle bi sıkıntı var ki deli olursun. Bizim binamız yeni türk telekom fiber kablosu vermiş dairelere çekilsin diye işte bizim bütün dairelerde fiber var. Etrafımız da full toki bizim bina toki değil. Arıyorum talep oluşturuyrum 7 aydır ne gelen var ne giden dairelerde fiber var diyorum nasıl altyapı yok bir şey demiyorlar. Her here şikayet ettim cimer btk yaptıkları yine bir şey yok en son superbox alıcam eve o olucak

Türk Telekom başlı başına rezil bir firma zaten. TTNET dönemlerinden beri nefret ediyorum. Umarım sorununuz yakın zamanda çözülür. TürkNet'ten ekip isteyin.

TurkNet'i aldigim ilk gunden beridir ayni sorunu yasiyorum. Internetten cok memnunum aslinda 50 Mbps paketten 45-46 hiz aliyorum ve uploadim da 7-8 civari. Alakasiz bir sekildi sanki zaman ayarli gibi 24 saat dolunca download hizim cakiliyor 0.1 gibi bitik degerlere. Bazen 2-3 gun idare ediyor ama netin uzerindeki o hantalligi fark ediyorsun mecburen reset atiyorum veya kapat ac yapiyorum modemi duzeliyor. Bu konudan bahsettim ekiplere fakat elle tutulur bir cozum yok.

Sorunun türknette olduğundan emin olsam direk çıkacağım. O türk telekom ekipleri gelene kadar her şey güzeldi.

Geri
Yukarı