Türk Telekom saçmalığı

Oluşturdum şikayeti anında telefonuma mesaj geldi TT'den. Talebiniz alındı diye. Oldu galiba.
BTK şikayetinde ilk şikayetin firmaya yönlendirilir. Eğer firma olumsuz dönüş yaparsa şikayetini tekrarlarsan BTK'a yönlendirilir. 10 gün (yanlış hatırlamıyorsam) hiç bir işlem yapmazsan iptal edilir. Haberin olsun.
Edit: şikayete "internet hatlarını kiraladığı firmalara müşteri kaptırmamak için onların müşteri almaması adına kendi de hizmet vermeyi reddediyor veya müşterilerden taahhüt istiyor. Bu tür tekelleşme çalışmaları yasal değildir. Firmanın internet hattını kiralamış olması müşterinin elinde değildir. Problemim çözülmezse rekabet kuruluna da şikayet edeceğim" tarzı bir cümle eklersen daha çok ilgileniyorlar.

Son düzenleme:
BTK şikayetinde ilk şikayetin firmaya yönlendirilir. Eğer firma olumsuz dönüş yaparsa şikayetini tekrarlarsan BTK'a yönlendirilir. 10 gün (yanlış hatırlamıyorsam) hiçbir işlem yapmazsan iptal edilir. Haberin olsun.
Edit: Şikayete "internet hatlarını kiraladığı firmalara müşteri kaptırmamak için onların müşteri almaması adına kendi de hizmet vermeyi reddediyor veya müşterilerden taahhüt istiyor. Bu tür tekelleşme çalışmaları yasal değildir. Firmanın internet hattını kiralamış olması müşterinin elinde değildir. Problemim çözülmezse rekabet kuruluna da şikayet edeceğim" tarzı bir cümle eklersen daha çok ilgileniyorlar.

Çok teşekkürler.

Konuda yanlış yönlendirme olduğunu düşünüyorum. Bina içi tesisat daire sahibi veya bina yönetiminin sorumluluğunda olan bir durum. Bunun için servis sağlayıcılarını ne kadar şikayet ederseniz edin bir sonuç alamazsınız. Türk Telekom kendi müşterileri için hizmet kalitesini artırmak adına bu sorumluluğu kendi alıyor diye OBK çekmek onların sorumluluğu değil.

Sizin soruna gelince, en kötü bina içi obk yı bi elektirikçiye çektirirsiniz gelir bağlantı yapılır. Eğer bina şalt borusu büyük ise bu işlemi kendiniz bile yapabilirsiniz.

Konuda yanlış yönlendirme olduğunu düşünüyorum. Bina içi tesisat daire sahibi veya bina yönetiminin sorumluluğunda olan bir durum. Bunun için servis sağlayıcılarını ne kadar şikayet ederseniz edin bir sonuç alamazsınız. Türk Telekom kendi müşterileri için hizmet kalitesini artırmak adına bu sorumluluğu kendi alıyor diye obk çekmek onların sorumluluğu değil.

Sizin soruna gelince, en kötü bina içi obk yı bir elektrikçiye çektirirsiniz gelir bağlantı yapılır. Eğer bina şalt borusu büyük ise bu işlemi kendiniz bile yapabilirsiniz.

Hocam bina şalt borusu nedir? Bunula ilgili bir video falan varsa atar mısınız? Ayrıca bu altyapı ne zaman aktif olur bir bilginiz var mıdır? Binaya döşeneli 2 haftayı geçti.

Hocam bina şalt borusu nedir? Bunula ilgili bir video falan varsa atar mısınız? Ayrıca bu altyapı ne zaman aktif olur bir bilginiz var mıdır? Binaya döşeneli 2 haftayı geçti.
Şalt borusu binanın elektirik, telefon ve anten kablolarının katlar arasında geçirildiği baca. Bazı binalarda geniş, bazılarında ise dar yapılıyor, geniz ise işiniz çok kolay. Sizin kattan obk kablosuna içi biraz su dolu pet şise bağlayıp en alta kadar sarkıtabilirsiniz. Bu bacanın nereden geçtiğini bina yönetimine sorabilirsiniz. Sizin binanıza fiber alt yapı gelmiş daire içine obk çektirip direk başvuru yaparsanız bağlantı yapılır.

Şalt borusu binanın elektrik, telefon ve anten kablolarının katlar arasında geçirildiği baca. Bazı binalarda geniş, bazılarında ise dar yapılıyor, geniz ise işiniz çok kolay. Sizin kattan obk kablosuna içi biraz su dolu pet şise bağlayıp en alta kadar sarkıtabilirsiniz. Bu bacanın nereden geçtiğini bina yönetimine sorabilirsiniz. Sizin binanıza fiber altyapı gelmiş daire içine obk çektirip direk başvuru yaparsanız bağlantı yapılır.

Hocam şöyle benim katımdan sadece kablo geçiyor. En üst kata kadar gidiyor. Etrafında da kare şekilde plastik koruma var. Bu kabloyu doğal gaz borusunun yanından geçirdiler. Obk yı bu geçen yere bağlamayacak mıyım?

Hocam şöyle benim katımdan sadece kablo geçiyor. En üst kata kadar gidiyor. Etrafında da kare şekilde plastik koruma var. Bu kabloyu doğal gaz borusunun yanından geçirdiler. Obk yı bu geçen yere bağlamayacak mıyım?
Obk binanın en altında ek yapılır genellikle. Alt yapı kablolarıyla bina içi kabloların ek yapıldığı bir fiber sonlandırma kutusu olur, oraya kadar götürülmesi gerekiyor. Bunun için siz en temizi bir elektirikçiden destek alın. 1 metre aşağıda, 1 metre de sizin evin içinde kabloyu fazla bıraksın. Sonra başvuru yapın.

Obk binanın en altında ek yapılır genellikle. Altyapı kablolarıyla bina içi kabloların ek yapıldığı bir fiber sonlandırma kutusu olur, oraya kadar götürülmesi gerekiyor. Bunun için siz en temizi bir elektrikçiden destek alın. 1 metre aşağıda, 1 metre de sizin evin içinde kabloyu fazla bıraksın. Sonra başvuru yapın.

Hocam dediğiniz kutudan tüm katlara kablo çıkıyor. Ben o kabloya bağlamayacak mıyım? Orasını tam anlamadım. Hatta fotoğraf da atayım.

IMG_20230418_024410_769.jpg

Sola doğru giden kablo karşı daireye gidiyor oraya döşediler.

Hocam dediğiniz kutudan tüm katlara kablo çıkıyor. Ben o kabloya bağlamayacak mıyım? Orasını tam anlamadım. Hatta fotoğraf da atayım.

Eki Görüntüle 1744459

Sola doğru giden kablo karşı daireye gidiyor oraya döşediler.
O kablolar her daireye 1 adet olmak üzere çekilir. Sizin daireye aynı kanal döşenip kablo çekilmesi lazım. Yani daireden en aşağıdaki fiber sonlandırma kutusuna kadar obk çektirmeniz gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı