Türk Telekom sorgulamada fiber altyapı var gözüküyor ama yok

HakimBey

Hectopat
Kek günü
Daha fazla  
İnternetteki TT fiber sorgulamada fiberin var olduğu gözüküyor. Ancak bugün bölge müdürlüğüne gittiğimde kadın fiberin olmadığını söyledi. Başvuru yapabilir miyiz dedim hayır ama ben gene fiber istediğinizi ileteyim dedi. Fakat internet sorgulama sisteminde var gözüküyor?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230306-174611_Chrome.jpg
    Screenshot_20230306-174611_Chrome.jpg
    151,3 KB · Görüntüleme: 31
Merhaba dostum fiber başvuru olarak 100 Mbit bağlatmak istediğinde ya da 200 Mbit şeklinde başvuru adımlarını ilet. Türk Telekom üzerinden 200Mbit şeklinde bğalantı talebini iletirsen ve müdürlük üzerinden ilgilenen arkadaşın telefonunu iletişime geçmek için alıp ara ara biraz darlar isen gelip fiber çekerler. Denendi onaylandı arkadaşımın altyapısı öncesinde vardı binalarda yıkım ve yeniden yapımlar sebebi ile altyapı hala var görünüyordu başvuru yaptık. Dolayısı ile beklemeye alındı arkadaşım ile beraber Müdürlükte ilgilenen arkadaşı belli aralıklar ile darlayarak yaptırdık. Sahada ki ekipleri tanıdıkları için öncelik tanıyabiliyor ve bu şekilde işlem yaptırabilirsiniz. Ama paketiniz fiber olacak şeklide işlem yapmanız lazım 200 Mbit vs olsa daha iyi 100 Mbit olursa VDSL yapıp giderler yoksa.

Merhaba dostum fiber başvuru olarak 100 Mbit bağlatmak istediğinde ya da 200 Mbit şeklinde başvuru adımlarını ilet. Türk Telekom üzerinden 200Mbit şeklinde bğalantı talebini iletirsen ve müdürlük üzerinden ilgilenen arkadaşın telefonunu iletişime geçmek için alıp ara ara biraz darlar isen gelip fiber çekerler. Denendi onaylandı arkadaşımın altyapısı öncesinde vardı binalarda yıkım ve yeniden yapımlar sebebi ile altyapı hala var görünüyordu başvuru yaptık. Dolayısı ile beklemeye alındı arkadaşım ile beraber müdürlükte ilgilenen arkadaşı belli aralıklar ile darlayarak yaptırdık. Sahada ki ekipleri tanıdıkları için öncelik tanıyabiliyor ve bu şekilde işlem yaptırabilirsiniz. Ama paketiniz fiber olacak şeklide işlem yapmanız lazım 200 Mbit vs olsa daha iyi 100 Mbit olursa VDSL yapıp giderler yoksa.

Sağ olun şu an 75 75'te kalıp darlasam ne olur? Apartman görevlisiyle konuşursam belki imza toplar.

Sağ olun şu an 75 75'te kalıp darlasam ne olur? Apartman görevlisiyle konuşursam belki imza toplar.
75 hızı VDSL üzerinden verebildikleri için Fiber döşeme işlemlerini uzatabilirler. Ancak apartmanda herkesin fiber görünüyor ise Fiber internet başvuruşu herkes başvuru yapar ise interneti olan kişiler için söylüyorum bunu. Hem aktif bir internet başvurusu olduğu için hem de imza toplandığı için işlemleriniz hız kazanacaktır. Bu şekilde ilerleyebilirsiniz. 75'e 75 şeklinde de kalırsanız imza ve toplu talep ile fiber döşemesi yakın bir yerde mevcut ise yapılabilir.

Geri
Yukarı