Türk Telekom statik IP ve CGN IP'deki ping farkı

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Statik IP Türk Telekom 30 TL ve bu fiyat bir IP adresi için fazla. CGN IP'de diğer oyunlarda bir nebze statik IP'ye göre daha iyi oluyor. Ama CGN IP'de CS:GO'da pingim rezalet ötesi oluyor. Statik IP alınca CS:GO'da pingim 20-30 arasına düşüyor, bu seferde diğer oyunlarda yaşamaya başlıyorum. Üstüne de statik IP'de bir tane daha hop eklıyorlar. Bu da pingimi 2-3 daha fazla veriyor. Ya niye bu kadar rezalet bir internet deneyimi alıyorum arkadaş? Para yazık günah. Cidden az para ödesek, 5-10 TL ödesek lafım olmayacak. Zaten internet pahalı ve verdikleri hız o fiyata düşük. 50 Mbps VDSL2 kullanıyorum. Yani cidden aşarı sövmelik bir durum var. Sinirlenmeyen insanı sinir ediyorlar cidden.

Statik IP'deki CS:GO ping değeri.

2020.10.20-22.02.png

CGN IP'deki ping değeri.

2020.10.20-22.08.png

Güvenli internet profilini kulanırsan hem statik IP veriyorlar hem de aradaki 2-3 hop eksilmiş oluyor. TürkNet'teki deneyimlerim bu yönde. IP ile gidilen sitelere erişim sağlanamıyor.

Statik IP Türk Telekom 30 TL ve bu fiyat bir IP adresi için fazla. CGN IP'de diğer oyunlarda bir nebze statik IP'ye göre daha iyi oluyor. Ama CGN IP'de CS:GO'da pingim rezalet ötesi oluyor. Statik IP alınca CS:GO'da pingim 20-30 arasına düşüyor, bu seferde diğer oyunlarda yaşamaya başlıyorum. Üstüne de statik IP'de bir tane daha hop eklıyorlar. Bu da pingimi 2-3 daha fazla veriyor. Ya niye bu kadar rezalet bir internet deneyimi alıyorum arkadaş? Para yazık günah. Cidden az para ödesek, 5-10 TL ödesek lafım olmayacak. Zaten internet pahalı ve verdikleri hız o fiyata düşük. 50 Mbps VDSL2 kullanıyorum. Yani cidden aşarı sövmelik bir durum var. Sinirlenmeyen insanı sinir ediyorlar cidden.

Statik IP'deki CS:GO ping değeri.

Eki Görüntüle 708930

CGN IP'deki ping değeri.

Eki Görüntüle 708931
Hocam öncelikle merhaba. Bu statik IP ve CGN IP'yi biraz anlatır mısınız ?

Senin gene değerler iyi değil mi ? benim aşırı rezalet lolde 35 cs de 80-90 alıyorum ve ne yaptıysam düzelmedi müdürlüğe gittim, btk şikayet defalarca müşteri hizmetlerini aradım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı123.PNG
    Ekran Alıntısı123.PNG
    8 KB · Görüntüleme: 324
@fatbjk benim ping değerlerim daha da iyi yapılabilir. Fakat şurda şöyle bir sorun var. Benim bölgeme verilen IP adreslerini sıkıntılı TT'ye Twitter üzerinden şikayette bulundum. Yusuf kıraça kadar yazdım hem de ilgileneceklerini söylediler. Senin soruna gelecek olursak İzmir'de yaşıyorsun büyük ihtimalle ve başlangıç pingin yüksek 20 ms başlangıça göre fazla. İzmir'de yaşıyorsan İzmir'den Kahramanmaraş'a gidiyor. Kahramanmaraş'tan İzmir'e geliyor İzmir'den viyana gidiyor. Yani TT senin veriyi hem yüksek başlangıç pingi ile başlatıyor. Üstüne bir de ülkede dolaştırıyor.

Güvenli internet profilini kulanırsan hem statik IP veriyorlar hem de aradaki 2-3 hop eksilmiş oluyor. TürkNet'teki deneyimlerim bu yönde. IP ile gidilen sitelere erişim sağlanamıyor.
Yaklaşık olarak ne kadar ping düşüşü oluyor? Bir de ne kadar sürede geçiş sağlanıyor?
Cevaplarsan çok sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı