Türk Telekom taahhüdü bitmiş aboneliği iptal etmek

liuqn

Centipat
Daha fazla  
1 yıllık bir abonelik için taahhüdü onayladım. Ve 1 yıl bitti. Şu an herhangi bir taahhüt yok ortada. Türk Telekom müşteri hizmetlerini aradım dedim ki; "şu anki aboneliğimi iptal etmek istiyorum." ve bana söyledikleri faturasız hatta geçiceksiniz ve bunun için sizden 30TL bir bedel + 15TL vergi olacak şekilde 45TL bir geçiş ücreti ödemeniz gerekicektir."

Ben bunun mantığını arıyorum bir türlü bulmadım. Şu an herhangi bir taahhüdü olmayan bir abonelikten kendi rızam dışında bana dk+SMS+int veriyorlar ve her ay bunun ücretini kesiyorlar. Bende arayıp aboneliğimin iptal talebinde bulunuyorum. Çünkü istemiyorum, herhangi bir taahhüt sözleşmesi yok bir fiyat ödemek zorunda değilim bunun için.

Bilgili biri varsa şu an bu durumda ne yapmalıyım. Tamamen hattımı iptal etmek veya dondurmak gibi bir işlemde bulunabilir miyim?(bu seçeneği istemiyorum çünkü çevremdeki insanlarda bu numaram kayıtlı. Bana ulaşmaları için bu numaranın bende kalmasını istiyorum.

Siz komple aboneliğinizi iptal ettirirseniz sizden sadece o ay kullandığınız fatura bedelini alırlar ve daha sonrasında hattınız iptal edilir ancak faturasız hatta geçiş yaparsanız sizden ücret almaları normaldir.

1 yıllık bir abonelik için taahhüdü onayladım. Ve 1 yıl bitti. Şu an herhangi bir taahhüt yok ortada. Türk Telekom müşteri hizmetlerini aradım dedim ki; "şu anki aboneliğimi iptal etmek istiyorum." ve bana söyledikleri faturasız hatta geçiceksiniz ve bunun için sizden 30TL bir bedel + 15TL vergi olacak şekilde 45TL bir geçiş ücreti ödemeniz gerekicektir."

Ben bunun mantığını arıyorum bir türlü bulmadım. Şu an herhangi bir taahhüdü olmayan bir abonelikten kendi rızam dışında bana dk+SMS+int veriyorlar ve her ay bunun ücretini kesiyorlar. Bende arayıp aboneliğimin iptal talebinde bulunuyorum. Çünkü istemiyorum, herhangi bir taahhüt sözleşmesi yok bir fiyat ödemek zorunda değilim bunun için.

Bilgili biri varsa şu an bu durumda ne yapmalıyım. Tamamen hattımı iptal etmek veya dondurmak gibi bir işlemde bulunabilir miyim?(bu seçeneği istemiyorum çünkü çevremdeki insanlarda bu numaram kayıtlı. Bana ulaşmaları için bu numaranın bende kalmasını istiyorum.

Başka bir firmaya başvurun. Ücretsiz taşırlar sizi.

Faturasız hatta geçmek istiyorsanız Bimcell'e geçebilirsiniz. Bimcell sadece faturasız hat satışı yapıyor. Başvurduktan birkaç gün sonra hattınız açılır ve aynı numarayı kullanmaya devam edersiniz hem de herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Aynı firmayla çalışmaya devam ederseniz böyle durumlar yaşanması normal. Taahhüt bitiminde genelde operatör değiştirilir ve sorun yaşanmaz. Siz de operatör değiştirirseniz muhtemelen sadece geçtiğiniz operatörün faturasını ödeyeceksiniz sadece. Fakat Teekom'da kalmaya devam ederseniz sizden paket dışında da ücret keseceklerdir. Çünkü firmalar komple paket sistemine dönmüş durumda artık. Kullandığın kadar öde mantığı eskide kaldı gibi bir şey.

Aslında şöyle taahhütünüz bitmeden 5 - 10 gün önce arayıp benim taahhütüm şu tarihte bitiyor, bu tarifede kalmak istiyorum ya da en uygun tarifeniz hangisi ya da ücretsiz tarifeye geçmek istiyorum deseydiniz, fiyatlarını öğrenseydiniz o zaman seçiminizi yapsaydınız, taahhütün bittiği gün o istediğiniz tarifeye geçerdi ve 30 + 15₺'lik ücreti çıkartamazlardı.

Taahhüt bittiği anda size bir paket tanımlamışlardır. İstedikleri bu ücrette onun iptali artı vergisi olabilir.

Bu durumdan kurtulmak için operatör değiştirebilir ya da 45₺ ücreti ödeyip istediğiniz tarifeye ya da faturasız hatta geçiş yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı