Türk Telekom taahhüt nasıl bitirilir?

Taahhüt süresi bitmeden aldığınız hizmeti sonlandırırsanız cayma bedeli ödersiniz. Tavsiyem nakil yaptırmanızdan yana. Tabi ki aynı tarife üzerinden hız artırma yapabilirsiniz.
Düzenlenen kanunlar kapsamında artık taahhüt süresi içinde kullanmadığınız ayları ödemiyorsunuz. Taahhüt süresi içinde kullanım yaptığınız aylardaki indirim tutarlarını size fesih bedeli olarak çıkaracaklar. Mesela;
24 ay taahhüt verdiniz. Türk Telekom, size başlangıç tutarı 135 liralık olan paketi taahhüt verdiğiniz için paketi 55 lira olarak sundu. 55 liradan 14 ay boyunca kullandınız diyelim. Aradaki fark 80 lira olduğu için 14x80 lira şeklinde bir fesih bedeli ödersiniz. Kullanmadığınız aylara ise herhangi bir ödeme yapmazsınız. Sağ olsun Türk Telekom bununda çakallığını buldu. 50 lira etmeyen paketi taahhüt vermezseniz 300 liradan taahhüt verirseniz de 50 liradan satıp hizmeti iptal ettiğinizde her ay için 250 lira gibi bir bedel çıkarıyor... Sözleşme üzerinde yazan tutar ve indirim tutarı çok önemli bu konuda...
Dostum cayma bedeli hesaplama mantıgın dogru ama tutarlar öyle değil malesef sana ilk baştan hep indirimli fiyat aktarılır ve özellikle son bir kaç ayda değil isen caymayı zorlaştırmak açısından kurulum ücreti,yok damga pulu ücreti,zart ücreti,zurt ücreti özellikle tt bu şekilde fiyatları efsane yükseltebiliyor.Sana 150 diyorlarsa(bu normal diye lanse edilir) bundan 50 ye düşürdük derler caymada 2-3 katı normalde diyerek hesaplarlar.

Söyledikleriniz doğru ama bu genel için söz konusu değil. Ben sadece örnek vererek kanunu yazdım. Bana göre Türk Telekom dünyadaki en çakal ve sahtekar şirketler arasında ilk sırayı paylaşır. Bu kadar rezil bir hizmet verip, her hizmetine fahiş fiyat veren, ülkedeki vatandaşların yüzde 80’ni dolandıran başka bir şirket yok... Ama el mahkum kullanıyoruz. Devletin, sahtekarlık yaparak haksız kazancın dibine vuran bu şirkete bir dur demesi lazım artık...

Taahhüt süresi bitmeden aldığınız hizmeti sonlandırırsanız cayma bedeli ödersiniz. Tavsiyem nakil yaptırmanızdan yana. Tabi ki aynı tarife üzerinden hız artırma yapabilirsiniz.
Düzenlenen kanunlar kapsamında artık taahhüt süresi içinde kullanmadığınız ayları ödemiyorsunuz. Taahhüt süresi içinde kullanım yaptığınız aylardaki indirim tutarlarını size fesih bedeli olarak çıkaracaklar. Mesela;
24 ay taahhüt verdiniz. Türk Telekom, size başlangıç tutarı 135 liralık olan paketi taahhüt verdiğiniz için paketi 55 lira olarak sundu. 55 liradan 14 ay boyunca kullandınız diyelim. Aradaki fark 80 lira olduğu için 14x80 lira şeklinde bir fesih bedeli ödersiniz. Kullanmadığınız aylara ise herhangi bir ödeme yapmazsınız. Sağ olsun Türk Telekom bununda çakallığını buldu. 50 lira etmeyen paketi taahhüt vermezseniz 300 liradan taahhüt verirseniz de 50 liradan satıp hizmeti iptal ettiğinizde her ay için 250 lira gibi bir bedel çıkarıyor... Sözleşme üzerinde yazan tutar ve indirim tutarı çok önemli bu konuda...
Altyapısı olmayan bir yere nakil alsam direk iptal ettirebiliyormuyuz?

Taahhüt süresinin 1 yılını doldursanız cayma hakkınız var. Bunun için THH'ye başvurmanız lazım. Direk cayarsanız bedeli ağır olur.

1 yıl sonra cayma 52. yasa 4. madde.JPG

Taahhüt süresinin 1 yılını doldursanız cayma hakkınız var. Bunun için Thh'ye başvurmanız lazım. Direk cayarsanız bedeli ağır olur.

Eki Görüntüle 732666

Hocam şu anda taahhütüm 2yıllık ve 1yılı dolmak üzere 1yıl dolduktan sonra istediğim zaman cayma bedeli vs. hiçbir ücret ödemeden iptal edebiliyor muyum yani?

Hocam şu anda taahhütüm 2yıllık ve 1yılı dolmak üzere 1yıl dolduktan sonra istediğim zaman cayma bedeli vs. hiçbir ücret ödemeden iptal edebiliyor muyum yani?
Yasa gereği iptal edebiliyorsanız ama THH'ye başvurup, ilgili maddeyi beyan etmeniz lazım.

Direk iptal ederseniz cayma bedeli ödemekle yükümlüsünüz.

Yasa gereği iptal edebiliyorsanız ama THH'ye başvurup, ilgili maddeyi beyan etmeniz lazım.

Direk iptal ederseniz cayma bedeli ödemekle yükümlüsünüz.
Tüketici hakem heyetine başvuracaksın, taahhüt zaten yasak, cayma bedeli ödemekte yasak.
Tamam teşekkürler, o zaman 1yılım dolduğu gibi Tüketici Hakem Heyetine başvurup iptal ettireceğim ama bu durumda uygulanan indirimleri ödemem gerekiyormu?

24 ay taahhüt var ve 2 ayını kullandık daha iptal ettirirsem ortalama kaç TL öderim?
Cayma bedeli her kampanya için farklı hesaplanır, müşteri hizmetlerine sormalısınız.
Tamam teşekkürler, o zaman 1 yılım dolduğu gibi Tüketici Hakem Heyetine başvurup iptal ettireceğim ama bu durumda uygulanan indirimleri ödemem gerekiyor mu?
Gerekmiyor diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı