Türk Telekom Taahhütlü internet iptali

Camnow

Hectopat
Daha fazla  
24 ay taahhütlü Türk Telekom hattımı iptal ettirmek için bugün Türk Telekom bayisine gittim ve hattımı iptal ettirmek istediğimi söyledim. Eğer iptal ettirir isem ceza ödemem gerektiğini söylediler. Fakat 6502 sayılı kanunun 52. maddesine göre ceza ödemeden iptal ettirme hakkımın olduğunu söylediğimde bana sözleşmelerinde böyle bir şey olmadığını ve ceza ödemem gerektiğini söylediler. Ceza ödemem gerkiyor mu? Yoksa bana yanlış bilgi mi verdiler?

Bilmeyenler için 6502 sayılı kanunun 52. maddesi;
(4) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez.

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Benim de tahahhatümün bitimine 6 ay kaldı bende bugun aradım iptal etmek için 6 ayı ödersiniz diyor.Bilgisi olan paylaşabilir mi fark ödemeden iptal ettiremiyormuyuz

TTNET sözleşmesi bulunuyorsa bakabilirsiniz herşey müşterinin aleyhine, yani evet 6502 sayılı kanunun 52. maddesi diye bir seçenek sözleşmede mevcut değil.

işbu sözleşmenin gerekli maddeleri;
''Abonelikten vazgeçme isteminin, sadece yazılı şekilde bildirilmesi veya internet aracılığıyla
ya da müşteri hizmetleri birimi aranarak iletildikten sonra 10 (on) gün içerisinde yazılı
şekilde TTNet’e sunulmas ı üzerine, ABONE’nin kimliğini ispatlaması koşuluyla, işbu
Sözleşme feshedilecektir.
TTNet, ABONE’nin aboneliğine son verme yönündeki yazılı talebinin kendisine ulaşmasından
itibaren 7 (yedi) gün içerisinde talebi yerine getirecek ve işbu Sözleşme’nin sona erdiğini, yine
bu süre içerisinde, ABONE’ye yazılı olarak bildirecektir.
Söz konusu bildirimden sonra TTNet, varsa, kalan alacakları için ABONE’ye fatura
gönderecektir. TTNET, ABONE’ye son faturasını gönderirken, varsa, kullanılmayan süreye ait
ücretleri ABONE’nin fatura borcundan düşecek ve kalan tutarı 15 (onbeş) gün içerisinde
ABONE’ye iade edecektir.''

çelişkiye bakın: TTNET 10 gün içinde hattınız iptali için başvurabilirsiniz diyor.İnternet bağlanmasının ise 14 güne kadar uzayacağını ifade ediyor ve bilerek bu süreyi 14 güne uzatıyorlar .10 günden sonra başvuruncada 2 yıllık sözleşme parasının tamamını yani 1700 tl gibi bir rakam istiyorlar.

İşbu Sözleşme’yi,
TARAF LAR’dan birinin herhangi bir sebeple feshetmesi durumunda, TARAFLAR, TTNet
kayıtlarına göre doğmuş ve doğabilecek tüm borçları ödemekle yükümlüdü r.
7.2.Bu Sözleşme’nin ABONE’nin Sözleşme’den doğan yükümlülüklerini yerine getirmemesi
nedeniyle TTNet tarafından feshedilmesi durumunda, ABONE’den peşin olarak tahsil
edilen aylık ücretler iade edilmeyece ktir. Fesih tarihine kadar tahakkuk ettirilecek tutarlar ile fesih tarihinden tahsil edileceği tarihe kadar tahakku k ettirilecek T.C. Merkez
Bankasının kısa vadeli avanslara uyguladığı değişen oranlarda avans faizi ABONE’den
tahsil edilecektir. Tahsili gereken ücret ABONE tarafından rızaen ödenmedi ği takdirde,
hükmen tahsil edilecektir.

''5.4.ABONE’nin ADSL hattının geçici olarak haberleşmeye kapatılması, TTNet
TARİFE’sine göre alınması gereken aylık ücretlerin alınmasına engel değildir. ''

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı