Türk Telekom üstü kapalı tehdit edilmem rezaleti

Therock19

Hectopat
Yeni eve taşındığımız için interneti nakil yapmıştık fakat taşındığımız evin altyapısında internet 0.50 Mbps geliyordu. Biz de bildirdik. Sorun birkaç gündür bir türlü çözülmeyince Türk Telekom'dan yetkili ile bizzat bir arkadaşın aracılığıyla konuşmaya çalıştım, çünkü işim Online üzerinden ve eğer internet olmazsa kirayı ödeyemem. Yetkili hemen yarın kutuyu değiştirelim dedi. Fakat, Türk Telekom'lu değilim dediğimde o zaman 1 ay beklersin dedi. Açık açık yokuş yapıyoruz biz dedi.

Anlatmak istediğim şu, benim 1 günde çözülebilecek sorunumu sırf başka hatta aboneyim diye 1 ay bekleten insan sizlere daha başka ne iğrenç şeyler yapıyordur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk Telekom'luyum diye kandıraydınız peki? Bakalım o zaman ne olacaktı. Gerçi onlar işin bir yolunu bulur, bilgi falan ister anlarlar da şansınızı denemekte fayda var.

Yeni eve taşındığımız için interneti nakil yapmıştık fakat taşındığımız evin altyapısında internet 0.50 Mbps geliyordu. Biz de bildirdik. Sorun birkaç gündür bir türlü çözülmeyince Türk Telekom'dan yetkili ile bizzat bir arkadaşın aracılığıyla konuşmaya çalıştım, çünkü işim Online üzerinden ve eğer internet olmazsa kirayı ödeyemem. Yetkili hemen yarın kutuyu değiştirelim dedi. Fakat, Türk Telekom'lu değilim dediğimde o zaman 1 ay beklersin dedi. Açık açık yokuş yapıyoruz biz dedi.

Anlatmak istediğim şu, benim 1 günde çözülebilecek sorunumu sırf başka hatta aboneyim diye 1 ay bekleten insan sizlere daha başka ne iğrenç şeyler yapıyordur.

Örnek olayları çok hocam. Şu an be nde yeni taşındım. TurkNet kullanacağım yine taşındığım yerde, altyapı sorgulamada 100Mbps görünüyor ve TurkNet başvuru oluşturduğunda onlara altyapı desteklemiyor diyorlar. 24Mbps hız verebiliriz diyorlar. Ben Türk Telekom'u aradığımda ise 100Mbps alırsınız biz TurkNet'e tüm hızı vermiyoruz diyorlar. Her şey kendi ellerinde yani.

Seninki kadar kötü değil ama internetim durduk yere gitmişti. Müşteri hizmetlerini aradım ve suratıma kapattılar sorunumu çözmeden. Sonra ısrarla bir daha aradım ve bu sefer de sorunun modemimde olduğunu söylediler. Ben de başka bir modemle denedim o zamanda modeme kurulum yapmamız lazım dediler ama modem emanet yani 2 dk durup gidecek, evde kalmayacak. Ben de direkt bayisine gittim ve sorunun benden değil dışardaki saha dolabından olduğu anlasıldı.

Aynı haltı ben de yaşadım 24 Mbps hız ile 400 GB veri kullandım bir haftada. Her neyse paketi yukselteyim dedim yukseltince altyapı desteklemedi ve internet gitti. Aradım, arıza kaydı aldılar, saha ekibi VDSL olan portumu ADSL ile değiştirmiş. Bana da orada anca o hızı alırsın dediler. Sırasıyla herkesi şikayet edince yeniden eski hızıma kavuştum.

Geri
Yukarı