Türk Telekom Upload Rezilliği

NESTER34

Kilopat
Makaleler
2
50 Mbit internet kullanıyorum. 50 Mbit download için upload hızlarını 2'den 4'e çekeceklerini anlatan bir mesaj geldi telefonuma. Bir de hava yapıyorlar, ücretsiz bir şekilde diye. Ben zaten 4-5 Mbit alıyordum, hani bana hiçbir faydası olmadı bu işin. Arayıp söylediğimde ise bu işin imkansız olacağını falan söylüyorlar. Şimdi de 4.90 falan alıyorum, 4'ü geçemezmiş. Anlatamıyorum hiçbir şekilde derdimi. Önceden kullandığım zamanlar için ise, 2'nin üstüne asla çıkamazsın diyorlar. Yani ben 3.500 bitrate vererek yayın yapıyorum 2 aydır. 2 Mbit upload olsa nasıl yapayım? Neyse ben hız konusunu geçtim zaten, 4.50-5 arası alıyorum uzatmaya gerek yok. Bir de üstüne 20 GB kota koymuşlar. Bu 20 GB ile ben ne yapayım? 2 sene anlaşma yaptık. Kafalarına göre değiştiriyorlar. Sonra diyorlar ki; biz upload için söz vermedik, sözleşmede böyle bir şey yazmıyor. İyi güzel, kitleyin kitleyebildiğiniz kadar ne güzel. 20 GB kotayı para verip arttırsak diyorum, olmaz diyor. Peki o zaman ek kota satın alayım fiyat ne kadar diyorum. Yok ek kota da veremiyoruz diyorlar. Ya kardeşim bu saçmalık ne o zaman? Ben zaten paşalar gibi 5 Mbit upload, sınırsız kota ile işlerimi hallediyordum. Sen ne diye 20 GB kullanmaya zorunlu bırakıyorsun insanı? Bu nasıl bir karaktersizliktir? Nasıl bir açgözlülüktür? Ne yapacağımı ve ne diyeceğim şaşırdım. Bir tanesi, aylık 300 lira verin kotanız kalksın diyor, diğeri yok öyle bir şey 20 GB sabit diyor. Beddua etsem az bunlara vallahi az.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetinizi başka bir operatörden aldıysanız üzülmeyin! TurkNet’in AKN’siz ve taahhütsüz dünyasına, internetiniz hiç kesilmeden çorabınızı değiştirir gibi kolayca geçebilirsiniz. Hemen dört adımda internetten başvurunuzu yapın, belgelerinizi bize yollayın ve gerisini bize bırakın. Üstelik diğer operatörden geçişlerde cayma bedelinizi 120 TL’ye kadar biz karşılıyoruz.
Türknet kotayı kaldırdı, onu deneyin derim. Ayrıca taahhüt için bir miktar yardım da yapıyorlar.

Sitesine girip bakabilirsiniz, hatta sizin bulunduğunuz adresi girip ne kadar hız verebildiklerini bile gösteriyorlar.

Sitesine girip bakabilirsiniz, hatta sizin bulunduğunuz adresi girip ne kadar hız verebildiklerini bile gösteriyorlar.

Hocam bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Türknet ile görüştüm fakat en fazla 16 Mbit indirme 1 Mbit yükleme veriyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım.

Hocam ben de Türk Telekom abonesiyim. Zamanında almışız 24 ay taahhütlü kurtulamadık. Adamları arıyorum 2mbps'nin üzerinde upload verin yetmiyor diye, imkansız veremiyoruz diye cevap alıyorum. Senin altyapını kullanan diğer firmalar nasıl verebiliyor dediğimde cevap veremiyorlar. Bazen diyorum keşke devletin olmaya devam etseydi. Nasıl b*ktan bir firma haline geldi belli değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı