Türk Telekom vs. Turkcell

Hangisi daha iyi ?

• Turkcell

Oy: 47 71,2%
  • Turk Telekom

Oy: 12 18,2%
  • Vodafone

Oy: 7 10,6%

• Oy verenlerin toplamı
    66

Pikko

Decapat
Daha fazla  
Merhaba değerli Technopat forum sakinleri.
Yaklaşık 4 senedir Vodafone müşterisiyim. Ailecek kullanıyoruz hat ailemin üstüne (kendi üstüme hat alamıyorum). Ancak çekmeme sorunları başladı. 3-4 diş cekiyor 3G sağlıyor bana Vodafone.
Şu anda kullandığım tarife Freezone saçma güzel 10 ve 42 TL ödüyorum. Turkcell geçsem daha iyi çekecek diyorlar. Türk Telekom çekmiyor diyorlar vs.
Max ödeme tutarım 40 TL (vergilerle yükseliyor ) önerir misiniz? Veya görüşleriniz nelerdir?
Teşekkürler.

Ben Turkcell Platinum kullanıyorum. Turkcell'den memnunum. Genelde her yerde çekiyor. Sadece her yerde aynı kalitede çekmiyor. Diğerleri hakkında çok bilgim yok. Özellikle, sizin oturduğunuz bölgede yaşayan kullanıcılara sormanız daha güvenilir olabilir.

Telefonunuzun VoLTE özelliği var mı? Var ise açık mı? Bu özellik açık olduğunda Vodafone her yerde 4.5G hızında veri alabiliyorum. 10 senedir aynı operatördeyim.

Merhaba değerli Technopat forum sakinleri.
Yaklaşık 4 senedir Vodafone müşterisiyim. Ailecek kullanıyoruz hat ailemin üstüne (kendi üstüme hat alamıyorum). Ancak çekmeme sorunları başladı. 3-4 diş cekiyor 3G sağlıyor bana Vodafone.
Şu anda kullandığım tarife Freezone saçma güzel 10 ve 42 TL ödüyorum. Turkcell geçsem daha iyi çekecek diyorlar. Türk Telekom çekmiyor diyorlar vs.
Max ödeme tutarım 40 TL (vergilerle yükseliyor ) önerir misiniz? Veya görüşleriniz nelerdir?
Teşekkürler.
Eğer bütçe odaklı bakıyorsanız Vodafone'da kalın. Zira Türk Telekom daha da kötü çekiyor. Eğer bütçeyi dengeleyebilecekseniz Turkcell bence iyi çekiyor ve iyi bir destek veriyorlar.

Yeni geçecekseniz Turkcell ama taahhütünüz bitince yine Turkcell'in o mükemmel(!) fiyatlandırmasına mağruz kalacaksınız. Şahsen ben yaklaşık 10 senedir Turkcell kullanıyorum ama bu sene taahhütüm bittiğinde artık farklı bir operatöre geçeceğim çünkü fiyatlandırması cidden saçma derecede pahalı.

Tum operatorleri kullanmis birisi olarak Turkcell diyorum. TT her yerde cekmez, kotu internet hizi verir. Vodafone bir tik daha iyidir ama fiyatlarinin hakkini vermez. Turkcell ise bordo bereli gibi her yerde ceker, fiyatinin hakkini verir.

Hocam, Turk Telekom bir illettir. Ben 3 operatörü kullandım, şu an vodafone red 20 plus kullanıyorum.

Turkcell bi tık daha iyi çekiyor evet ama istanbul da ikamet ettiğim için vodafone'da hayatımın geçtiği yerlerde gayet mutlu ediyor.

Turkcell'e bütçen yetmiyorsa, vodafone'da kalabilirsin bence. Turk Telekom baya kötü.

Yıllardır Turkcell kullanıyorum sehirdeyken sorun yoktu ama uzun süredir köydeyim ve rezalet çekmiyor 3G'ye düşüyor sürekli 4G'nin Full çektiğini hiç görmedim burada.
Tum operatorleri kullanmis birisi olarak Turkcell diyorum. TT her yerde cekmez, kotu İnternet hizi verir. Vodafone bir tik daha iyidir ama fiyatlarinin hakkini vermez. Turkcell ise bordo bereli gibi her yerde ceker, fiyatinin hakkini verir.

Her yerde çekmiyor baz istasyonu olan yerde çekiyor.

En yakın zamanda Turkcell'den Vodafone'a geçeceğim.
Sebeplerim ise şöyle:
  • Müşteri hizmetlerinde beklerken sloganlarında "Havada, karada, derede, koyda, orada ,burada bağlıyız biz." demesine rağmen bulunduğum yerleşim yerinin ortasında olan evimde 4.5G ile 4 Mbps hız veriyor. Bazen 1 Mbps ve altına da düşüyor.
  • İnternet kullanımlarımın sisteme geç işlemesi dolayısıyla çok aşım yaşadım, hadi bunlar benim problemim olsun ama 24 TL'ye tanımlanan 1 GB interneti de yavaşlığından ve bazı yerlere girmemesinden dolayı kullanamayacaksam ne için para veriyorum?
  • Fahiş paket fiyatları. Şu an kullandığım paket uygun fakat taahhüt bitince yine uçuk fiyatlara paketler sunulacak. Buna yakın bir paket bulabilsem bile Vodafone'da aynı fiyata 2 kat internet alabileceğim. Üstelik bazı uygulamalar için sınırsız olan internetin gençlere sağlanan avantajlarıyla beraber daha avantajlı her türlü fiyatına göre.
  • Evimde internet bağlı olmaması :). Doğal olarak mobil veri olarak çok internet gerekiyor ve Turkcell'de 10 GB ve üzeri paketler çok uçuk fiyatlarda. Ancak taahhütle geçmiş olduğum 65 TL'ye 15 GB paketi aşağı yukarı uygun sayılır Turkcell fiyatlarına göre. Ama maalesef parayı verip hizmetten ve vadettikleri(!) hızdan yararlanamayacaksam neden bir ton para vereyim?
İşte bu sebeplerden dolayı artık hayata Turkcell'le bağlanmak istemiyorum, hayattan soğutuyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı