Türk Telekom Yurt Dışı Noktaları

Makaleler
9
Daha fazla  
İnanılmaz gerçekten inanılmaz. Size başımdan geçen olayı anlatıyorum. Arkadaşlar Türk Telekom herhalde canı sıkılınca yurt dışı noktalarıyla falan oynuyor. Altyapım GPON normalde sabit ping alırım, 5 artar 5 düşer en fazla. Rocket League oynuyorum. 59 pingim vardı. Aynı ilde oturan diğer arkadaşım ise 61 ping ile oynuyor Avrupa serverinde. Birden ikimizinde interneti sapıttı. Ben acaba kendi şehrimdeki internet noktasında mı sorun var diye düşünürken diğer ilden oynayan arkadaşda da birden ping, paket kaybı, Bağlantı kesintisi (Fiş İşareti) meydana geldi. Ve o süreden sonra oyun boyunca (yani aynı Server'e bağlı olduğum süre boyunca ise 75-90 gecikme) ile oynadık. Şaka gibi geliyor bazen. 3 maç sonra aynı serverin uzantısı olan bir servera yönlendirildiğimizde ise pingimizin eski haline döndüğünü gördük. Neler oluyor şu yurt dışı noktalarında? Geçenlerde de Frankfurt taraflı serverlere pingimiz 15 ms artmıştı. Bazı pingin dikkat eden üyelerimiz bilirler. Neler oluyor?

Hocam sunucularla alakalı olabilir mi sorun.

Onu bende düşündüm sayın hocam. Karşımızdaki adamlar Türkiye dışından oynuyorlardı çünkü pingleri oyun başında 24'dü. Onların pek artmadı ama bizim arkadaşlarla oynarken hepimizde kırmızı ünlem işareti yandı. Bana sorarsanız sunucuyla alakalı değil. Zaten bence Rocket serverleri gayet kaliteli. Kıyaslama yapacak olursak Rainbow serverlerini bilen bilir kalitesiz server görmek istiyorsanız, sunucu kaynaklı internet problemi görmek isterseniz oynayabilirsiniz :)

Yeni konular

Geri
Yukarı