Türk Telekom'a cayma hakkı ödememek için ne yapmalıyım?

Sözleşme tarihiniz üzerinden ne kadar süre geçti? 1 yıldan fazla süre geçtiyse, bir kuruş ödemeden cayabilirsiniz. 1 yılı aşan süreli sözleşmeler, belirsiz süreli sözleşme olarak kabul edilmektedir.

Ödemeden haket heyeti ile Vodafone ile olan sorunumu çözdüm. Bana dayattiklari faturayı da ödedikten sonra, THH kararindan sonra geri aldım.
Türk Telekom 2 Yıllık 12+12 Sözleşme yaptırıyor.

Maalesef 13. ay diye bir durum yok. Turk Telekom 12+12 şeklinde taahhüt uyguluyor. 12 aydan sonra yeni bir 12 ay başlıyor. Bir anda gaza gelip hattını iptal ettikten sonra THH'den sonuç alamayıp bedeli ödeyen çok fazla kullanıcı var.
12+12 ay diye bir taahhüt şeklimi varmış orasını anlamadım bu yargıtay kararlarında bile çıktı maksimum kullanıcı mağdur olmasın diye 12 ay yapılır.. 12+12 diye bir şey söz konusu olacağını sanmıyorum

@Ounch @Pikachu.34 arkadaşlar lütfen bilmediğiniz veya yarım yamalak bildiğiniz konular hakkında kesin konuşmayın. Doğrusunu söyleyen arkadaşımıza da gereksiz tepki göstermeyin.
Ben bunları şu konuda detaylıca anlattım: 1 yıldan uzun süreli taahhütlerin feshi
Merak eden açıp okur, her şeyi en ince ayrıntısına kadar yazdım.
Özet geçmemi isteyen olursa: Taahhüt varsa bedelsiz ayrılma diye bir şey yok.

@Dejuf Yarım yamalak bilsem zaten yorum yapmam, açar okurum. İstediğim tepkiyi de gösteririm, beğenmedim ibaresi atıyorsa ben de atabilirim. Kaldı ki Vodafone ile yaşadığım süreci de yazdım.

Doğrusunu söyleyen arkadaşlar hakkında da kendi fatura görselimi atiyorum, yani 24 ay taahhütlü tarifem var ve 13. ay itibariyle de istersem seve seve ayrılırım. Kanun ortada, koyarsın kanun maddesini, hakkını da söke söke alırsın. Tabi 100 kişiden 95 kadarı hakkını aramayinca yarım yamalak bilgili arkadaşları dinleyerek, firmaların yaptıkları da yanlarına kar kalıyor. Saygılar.

Siz kendi dogrulariniz ile hareket etmeye devam ediniz.

Unutmadan fatura gorseli.

Dosya Ekleri

• IMG_20230406_174945.jpg
    IMG_20230406_174945.jpg
    71,7 KB · Görüntüleme: 74
@Dejuf Yarım yamalak bilsem zaten yorum yapmam, açar okurum. İstediğim tepkiyi de gösteririm, beğenmedim ibaresi atıyorsa ben de atabilirim. Kaldı ki Vodafone ile yaşadığım süreci de yazdım.

Doğrusunu söyleyen arkadaşlar hakkında da kendi fatura görselimi atiyorum, yani 24 ay taahhütlü tarifem var ve 13. ay itibariyle de istersem seve seve ayrılırım. Kanun ortada, koyarsın kanun maddesini, hakkını da söke söke alırsın. Tabi 100 kişiden 95 kadarı hakkını aramayinca yarım yamalak bilgili arkadaşları dinleyerek, firmaların yaptıkları da yanlarına kar kalıyor. Saygılar.

Siz kendi dogrulariniz ile hareket etmeye devam ediniz.

Unutmadan fatura gorseli.
Linkini verdiğim konuyu okumadığınız o kadar belli ki. Neyse sizinle polemiğe girmeyeceğim. İyi forumlar.

@Ounch @Pikachu.34 arkadaşlar lütfen bilmediğiniz veya yarım yamalak bildiğiniz konular hakkında kesin konuşmayın. Doğrusunu söyleyen arkadaşımıza da gereksiz tepki göstermeyin.
Ben bunları şu konuda detaylıca anlattım: 1 yıldan uzun süreli taahhütlerin feshi
Merak eden açıp okur, her şeyi en ince ayrıntısına kadar yazdım.
Özet geçmemi isteyen olursa: Taahhüt varsa bedelsiz ayrılma diye bir şey yok.
Hukuk bölümü mezunu musun sen veya avukat veya hakim misin? 12 ay üzeri sözleşme zaten yargı tarafından yasaklandı artık eskisi gibi 24 ay yapamaz kaçamak yollarını bulmuşlar 12+12 diye bir saçmalık çıkarmışlar..ben ödemez demiyorum 12 ay içindeki kullanım bedellerini öder 5 aylık kullanmıştır onu öder mesela 12 ay sözleşme yapmıştır taahhütsüz bedeli 250 liradır taahhütlü bedeli 160 liradır 5 aydır kullanıyordur 160 liradan 5 aylık farkı öder tutupda 12 aylık farkı alamazlar muz cumhuriyeti değil burası..

Hukuk bölümü mezunu musun sen veya avukat veya hakim misin? 12 ay üzeri sözleşme zaten yargı tarafından yasaklandı artık eskisi gibi 24 ay yapamaz kaçamak yollarını bulmuşlar 12+12 diye bir saçmalık çıkarmışlar..ben ödemez demiyorum 12 ay içindeki kullanım bedellerini öder 5 aylık kullanmıştır onu öder mesela 12 ay sözleşme yapmıştır taahhütsüz bedeli 250 liradır taahhütlü bedeli 160 liradır 5 aydır kullanıyordur 160 liradan 5 aylık farkı öder tutupda 12 aylık farkı alamazlar muz cumhuriyeti değil burası..
Siz de linkini verdiğim konuyu okumamışsınız. Okusaydınız hukukçu olmadığımı zaten ilk satırda belirttiğimi görürdünüz. Neyse dediğim gibi ben burada polemiğe girmek için yazmıyorum. Size de iyi forumlar diliyorum.

Linkini verdiğim konuyu okumadığınız o kadar belli ki. Neyse sizinle polemiğe girmeyeceğim. İyi forumlar.
Kendi konunuzda yazmistiniz ya hani, armut bedeli olur, o bedeli olur, bu bedeli olur, emsal kararda da cezai şart demiyor firma, indirim bedeli diyor. Sonuç tüketici söke söke almış, yarım yamalak bilse de.😉

Ben de daha yazmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı