Türk Telekom'da Cayma Hakkı Süresi Mı?

Emre Aziz

Kilopat
Yer
İzmir
Yeni eve taşındım. Evde xDSL kablosu yok. Dolayısıyla kablo çekilmesi gerekiyor. TurkNet bağlatmak istiyordum ama kurulum sürecinin uzamaması için Cumartesi günü Türk Telekom'a VDSL internet için başvuru yaptım. Kurulum ve imza için Pazartesi gününe randevu verdiler.

Eğer cayma hakkı süresi olursa ve hiçbir ücret ödemeyeceksem kurulumdan sonra Türk Telekom'u iptal edip TurkNet'e geçeceğim. Tavsiyeniz nedir?

Yeni eve taşındım. Evde xDSL kablosu yok. Dolayısıyla kablo çekilmesi gerekiyor. TurkNet bağlatmak istiyordum ama kurulum sürecinin uzamaması için Cumartesi günü Türk Telekom'a VDSL internet için başvuru yaptım. Kurulum ve imza için Pazartesi gününe randevu verdiler.

Eğer cayma hakkı süresi olursa ve hiçbir ücret ödemeyeceksem kurulumdan sonra Türk Telekom'u iptal edip TurkNet'e geçeceğim. Tavsiyeniz nedir?
İptal edersen en iyi ihtimalle kurulum parasını alırlar.

Paketi tahattütsüz indirimsiz olarak almak isterseniz cayma bedelsiz çıkabilirsiniz fakat tahattütlü bir pakete geçerseniz yüksek miktarda cayma bedeli çıkarma ihtimali yüksek gibi. Tahattütsüz olursa en fazla modem verirlerse 1 hafta içinde modemi teslim edersiniz.

Tahhütlü bir paket bile olsa 14 gün içinde cayma hakkınız var diye biliyorum. Ancak şözlemenin bir örneği olması lazım sizde orada detayları yazar. Kurulum ücretinin alınıp alınmayacağı vs.

Bulunduğum binaya yeni taşındığımda TTnet'e başvuru yapmıştım. Superonline'ın altyapısı olduğunu öğrenince arayıp vazgeçtiğimi söyleyip halletmiştim.

Bencede benimde tavsiyem randevuyu iptal etmenden yana türk telekomla 7-8 yıllık tecrübem var karşına sayamıyacağım kadar bahanelerle cayma masrafıyla çıkabilirler yada sinyali verdikleri için kullanmışsınız gibi sizden para almaya kalkabilirler. Binada boş vdsl port var ise kabloyu kendinizde çektirebilirsiniz port yoksa zaten her halükarda türk telekomun eline kalıyorsunuz.

Tahhütlü bir paket bile olsa 14 gün içinde cayma hakkınız var diye biliyorum. Ancak şözlemenin bir örneği olması lazım sizde orada detayları yazar. Kurulum ücretinin alınıp alınmayacağı vs.
Bu paketi önerdiler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı