Türk Telekom'dan Millenicom'a geçiş süreci

Berat148

Femtopat
Daha fazla  
Millenicom'a geçmek istediğimde ilk önce Türk Telekom'u mu arayıp iptal ettireceğim yoksa direkt Millenicom'u arayacağım onlar mı devam edecekler işlemlere? Bir de geçtiğimde kurulum falan yapacaklar mı yani ankastre kutusuna falan bakacaklar mı? Yeni kablo bağlayacaklar mı yoksa direkt internet eskisinden devam mı edecek? Bir de engellilere özel kampanya bulunuyor mu bulamadım da?

Aslında ben daha önce millenicom kullanan görmedim kendi çevremde. Baktım da paket bakımından daha uygun bitiminde geçmeyi düşünüyorum tavsiye eden var mı?
Millenicom'a geçmek istediğimde ilk önce Türk Telekom'u mu arayıp iptal ettireceğim yoksa direkt Millenicom'u arayacağım onlar mı devam edecekler işlemlere? Bir de geçtiğimde kurulum falan yapacaklar mı yani ankastre kutusuna falan bakacaklar mı? Yeni kablo bağlayacaklar mı yoksa direkt internet eskisinden devam mı edecek? Bir de engellilere özel kampanya bulunuyor mu bulamadım da?
ilk millenicom'u ara

Geçiş yap yoksa bağlantı ücreti vs. süreç çok uzuyor ayrıca bağlı olan kullandığın portu kaybetme olasılığı var geçiş yaparsan taahhüt yok ise ücret olmaz sadece kullandığın kadarını ödersin taahhüt var ise ceza bedeli çıkabilir bunu Türk Telekom'dan öğrenirsin sana geçiş yapamazsın diyebilir bana öyle dedi :) Milleni'yi ara başvuru yap geçiş 1 hafta içinde olur interneti kullanırsın.

Önce Türk Telekom'da sabit Internet ve ev telefonu taahhüt var mı onu öğren. Yoksa iyi. Varsa da kaç aylık taahhüt yaptırtmışsın onu öğren. Bir yıldan uzun süreli taahhüt yaptırtmışsan iyi. Cayma ücreti ödememek hakkın. Türk Telekom cayma bedeli isterse Tüketici Hakem Heyetine ver. Üstelik hakem heyetine zaten ücret ödemezsin.
TT'ye verdiğin taahhüt eğer 12 ay veya altındaysa kaç ay kaldığını öğren. Cayma bedelini öğren.

Türk telekom da bulunan bağlantını sakın iptal etme. Eğer taahhüt yoksa servis sağlayıcı değişikliği için millenicom'a başvuruyorsun. Gerekli evrakları düzgün bir şekilde doldurduktan sonra sana verdikleri kod ve adres ile UPS kargo karşı ödemeli ücretsiz olarak gönderiyorsun. Doldurman gereken evraklar elektronik posta ile sana geliyor. Burada yalnız dikkat edilmesi gereken türk telekom müşterisi hat sahibi kim ise onun doldurması şart. Zaten o kişi muhatap alınacak. Süreç yaklaşık 5-7 iş günü sürüyor bu sırada internet bağlantın 1 gün geçiş günü gidiyor. Eğer VDSL altyapı ile bağlanacaksan VDSL destekleyen bir modeme de ihtiyacın var. Bunu da kendin satın alarak temin edebilirsin. Tabi mevcut kullandığın modem VDSL destekliyse yeni bir modem satın almana gerek yok. Servis sağlayıcı geçişin de xDSL bağlantı olduğu için mevcut altyapıyı kullanıyorsun. Millenicom geçişi gerçekleşirken senin sistemde kayıtlı cep telefonuna yeni kullanıcı adın ve şifreni gönderiyor. Modem kurulum ve ayarlarını yapmayı bilmiyorsan ya da beceremiyorsan. Millenicom dan destek alabiliyorsun. Ücreti karşılığı sana ekip gönderiyorlar. Onlar kurulumu yapıp internet bağlantını sağlıyorlar. Geçiş işlemi tamamen bittikten sonra millenicom zaten Türk telekomdaki bağlantının iptalini gerçekleştiriyor. Senin bir şey yapmana gerek kalmıyor. Burada telekom sana iptal edilene kadar olan süreçteki internet kullanımın için son faturanı kesiyor. Bir tek onu takip ediyorsun. Süreç bu şekilde işliyor.

Ben taahütüm bittikten iki gün sonra Millenicom'a başvuru yaptım. 2 gün sonra modemimi resetledikten sonra 100 Mbps internetimi kullanabildim. Taahütünüz varsa bilemem fakat bir şey daha ekleyeyim: Türk Telekom'un gönderdiği modemi iade etmeniz lâzım yoksa aylık 15 TL "fiber modem kullanım ücreti" ödüyorsunuz. Ben yeni uyandım mesela kablosuz olarak 52 Mbps'den fazla veremeyen Tilgin modemden kurtulmak için 27 kasımı bekliyorum.

Türk telekom da bulunan bağlantını sakın iptal etme. Eğer taahhüt yoksa servis sağlayıcı değişikliği için millenicom'a başvuruyorsun. Gerekli evrakları düzgün bir şekilde doldurduktan sonra sana verdikleri kod ve adres ile UPS kargo karşı ödemeli ücretsiz olarak gönderiyorsun. Doldurman gereken evraklar elektronik posta ile sana geliyor. Burada yalnız dikkat edilmesi gereken türk telekom müşterisi hat sahibi kim ise onun doldurması şart. Zaten o kişi muhatap alınacak. Süreç yaklaşık 5-7 iş günü sürüyor bu sırada internet bağlantın 1 gün geçiş günü gidiyor. Eğer VDSL altyapı ile bağlanacaksan VDSL destekleyen bir modeme de ihtiyacın var. Bunu da kendin satın alarak temin edebilirsin. Tabi mevcut kullandığın modem VDSL destekliyse yeni bir modem satın almana gerek yok. Servis sağlayıcı geçişin de xDSL bağlantı olduğu için mevcut altyapıyı kullanıyorsun. Millenicom geçişi gerçekleşirken senin sistemde kayıtlı cep telefonuna yeni kullanıcı adın ve şifreni gönderiyor. Modem kurulum ve ayarlarını yapmayı bilmiyorsan ya da beceremiyorsan. Millenicom dan destek alabiliyorsun. Ücreti karşılığı sana ekip gönderiyorlar. Onlar kurulumu yapıp internet bağlantını sağlıyorlar. Geçiş işlemi tamamen bittikten sonra millenicom zaten Türk telekomdaki bağlantının iptalini gerçekleştiriyor. Senin bir şey yapmana gerek kalmıyor. Burada telekom sana iptal edilene kadar olan süreçteki internet kullanımın için son faturanı kesiyor. Bir tek onu takip ediyorsun. Süreç bu şekilde işliyor.
Şuan türk telekomda tahahhutum var o yüzden nasıl olacağını bilmiyorum yine millenicom mu bakacak o işlemlere ve ben cayma bedelini nasıl ödeyeceğim ?

Şuan türk telekomda tahahhutum var o yüzden nasıl olacağını bilmiyorum yine millenicom mu bakacak o işlemlere ve ben cayma bedelini nasıl ödeyeceğim ?

Ne kadar taahhüt kaldı? Eğer 3-5 aysa beklemek daha mantıklı. Taahhüt bittikten sonra servis sağlayıcı değiştir. Taahhüt başlangıcıysa beklemeye gerek yok. Yanlış hatırlamıyorsam taahhüt de ya 200 ya da 400 liralık kısmını millenicom karşılıyor. Bunu da internet hizmeti olarak yansıtıyor. Mevcut durumu Türk telekom dan öğrenmen gerek. Açıkçası artık taahhüt vermek bana hiç mantıklı ve cazip gelmiyor.

Ne kadar taahhüt kaldı? Eğer 3-5 aysa beklemek daha mantıklı. Taahhüt bittikten sonra servis sağlayıcı değiştir. Taahhüt başlangıcıysa beklemeye gerek yok. Yanlış hatırlamıyorsam taahhüt de ya 200 ya da 400 liralık kısmını millenicom karşılıyor. Bunu da internet hizmeti olarak yansıtıyor. Mevcut durumu Türk telekom dan öğrenmen gerek. Açıkçası artık taahhüt vermek bana hiç mantıklı ve cazip gelmiyor.
Şimdi taahhüt bitmeden geçersem port kaybetme olasılığım var mı açıkçası bana Turknet daha cazip geliyor şuan internet sitelerinde okuduğum kadarıyla daha iyi hizmet verceklermiş gibi duruyor

Şimdi taahhüt bitmeden geçersem port kaybetme olasılığım var mı açıkçası bana Turknet daha cazip geliyor şuan internet sitelerinde okuduğum kadarıyla daha iyi hizmet verceklermiş gibi duruyor

Port kaybetmemen için mevcut internet bağlantısını iptal etmiyorsun zaten. Yazdıklarım da bunu özellikle belirttim. Turknet, millenicom ya da başka bir servis sağlayıcı hepsinde geçiş aynı. Turknet de telefon ile aradığında destek alman zor. onlarda ki sistem online yazıyorsun sorunum var, şu var bu var diye sıran geldi mi bakıyorlar. Millenicom da telefon ile aradığında muhatap bulma şansın daha yüksek. En azından söylenenler bu şekilde Turknet için. Ben millenicom kullanıyorum aradığımda ya da online olarak destek talebinde bulunduğumda sıkıntı yaşamadım. Gerçi 3 ay oldu Türk telekomdan geçeli, pek destek talebi gerektirecek bir durumla karşılaşmadım. İlk başlarda geçiş sürecinde bir de telefon ile ilgili Clip özelliğini açtırmak için başvurmuştum onuda kısa sürede halletmişlerdi. Şu ana kadar ki hizmet kalitesinden çok memnunum. Bir de internet konusu servis sağlayıcıların kullandığı altyapı ile de bire bir alakası var. Mesela senin bulunduğun bölgede Turknet iyi olabilir ama bir başka bölgede kalitesi düşebiliyor. Her servis sağlayıcı da olan şeyler... Senin araştırmalarında hangisi kafana yatıyorsa ona yönel ve sakın Taahhüt verme.

Bir de ufak bir ekleme yapayım millenicom Superonline ve Türk telekom altyapısı ile hizmet veriyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı