Türk Telekom'dan Netspeed'e Geçiş Tecrübem

Hocam benim halihazırda Vodafone Net kullandığım ADSL bir hattım var ve Netspeed 66 Mbpsye kadar destekliyor. Şu an bulunduğum mahallede boş port yok. Acaba ADSL hattımı VDSL'ye çevirebilirler mi? Ve ek olarak taahhütün kaçını karşılıyorlar.

Hocam benim halihazırda Vodafone Net kullandığım ADSL bir hattım var ve Netspeed 66 Mbpsye kadar destekliyor. Şu an bulunduğum mahallede boş port yok. Acaba ADSL hattımı VDSL'ye çevirebilirler mi? Ve ek olarak taahhütün kaçını karşılıyorlar.
Cayma bedelinin bir kısmını ödüyor musunuz? diye sormuştum ve şuan öyle bir kampanyamız yok demişlerdi. Yine de bir de siz sorsanız iyi olur. ADSL'den VDSL'e geçerken port değişiyor olabilir. Netspeed müşteri hizmetleriyle iletişime geçerseniz size daha iyi yardımcı olurlar. Sitedeki "Hemen Başvur" kısmında "Sizi Arayalım!" butonu var ona tıklayıp numaranızı yazarsanız ararlar.
--------------------
20 Şubat saat 19:00
Yaklaşık 1 saattir download hızımda dalgalanmalar yaşıyorum. 27Mbps ile 4Mbps arası değişim gösteriyor. Tahminimce altyapının desteklediğinden daha fazla hız verdikleri için stabil bir bağlantı sağlanamıyor. Site üzerinden destek kısmına yazdım. Beklemedeyim.
--------------------

Cayma bedelinin bir kısmını ödüyor musunuz? diye sormuştum ve şuan öyle bir kampanyamız yok demişlerdi. Yine de bir de siz sorsanız iyi olur. ADSL'den VDSL'e geçerken port değişiyor olabilir. Netspeed müşteri hizmetleriyle iletişime geçerseniz size daha iyi yardımcı olurlar. Sitedeki "Hemen Başvur" kısmında "Sizi Arayalım!" butonu var ona tıklayıp numaranızı yazarsanız ararlar.
--------------------
20 Şubat saat 19:00
Yaklaşık 1 saattir download hızımda dalgalanmalar yaşıyorum. 27Mbps ile 4Mbps arası değişim gösteriyor. Tahminimce altyapının desteklediğinden daha fazla hız verdikleri için stabil bir bağlantı sağlanamıyor. Site üzerinden destek kısmına yazdım. Beklemedeyim.
--------------------
Modem hat değerlerinizi paylaşabilir misiniz? Dediğiniz gibi hız yükseltildiğinden dolayı SNR seviyesi limit değerlerin altına düşmüş olabilir.

Tam olarak saat 20:00'da sorunum çözüldü. Modemi kapatıp açtım ve sorunsuz kullanmaya başladım ama Netspeed sitesinden hat bilgilerime bakınca önceden 30Mbps olan hız şimdi 27Mbps olarak görünüyor. Ya düşündüğüm şeyi yapıp hızı düşürerek hattı stabil hale getirdiler ya da modem ile alakalı bir durum oldu. Oluşturduğum destek mesajına bir cevap gelmedi ama "Sorunum Çözüldü" olarak işaretledim.

Benim sorularımı merak eden başka kullanıcılar varsa diye yazıyorum. Ben müşteri hizmetlerini aradım. Bütün soru-cevap görüşmem yalnızca 2 dakika sürdü. Müşteri Hizmetleri hız konusunda iyi.

-Mahallemde şuan ADSL veya VDSL için boş portum yok. Bendeki de ADSL hattı. Bu hattı VDSL'e çevirebilir miyim?
+Hayır, ADSL portu VDSL olarak çeviremezsiniz/çeviremeyiz. İsterseniz Netspeed'ten ADSL tarifesi alıp herhangi bir VDSL portu boşaldığında portu değiştirebilir ve tarifenizi değiştirebilirsiniz. Netspeed'te yılda 4 kez tarife değiştirme hakkınız vardır.

-Cayma bedelini karşılıyor musunuz?
+Hayır, cayma bedelini karşılamıyoruz.

-Modemi siz veriyor musunuz yoksa bizim tekrar satın almamız mı gerekiyor?
+Elinizde halihazırda bir VDSL modem varsa kullanabilirsiniz. Ayrı olarak internetten ya da bizden de modem alabilirsiniz. Modem ücreti 250 TL'dir. 4 ay taksit yaparsanız toplam 300 TL'ye çıkar. (Aylık 75x4)

2 ay sonra taahhütüm bittiğinde deneyeceğim bu firmayı.

Teşekkürler.

Şuan aldığım paket 63₺. 100GB kota var ama kota bildiğimiz sistemde işlemiyor. Normalde aynı özelliklere sahip paket 76₺. Bu pakette ise eğer 100GB harcama yapmazsanız 63₺ ödüyorsunuz. 100GB'ı geçtikten sonra faturaya GB başı 50 kuruş ekleniyor ama fatura 76₺'ye ulaşınca fiyat sabitleniyor. İnternet hızında da düşüş yaşanmıyor. Aynı şekilde kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Bence gayet güzel bir paket.
10 mb download 0.3 upload'a 80 lira ödüyorum.

10Mbps download, 0.3Mbps upload'a 80 lira ödüyorum.
Hocam Türk Telekom'un müşteri hizmetlerini arayın ve bölgenizde VDSL hizmeti var mı kontrol ettirin. Buna göre aldığınız hizmet en düşük 24Mbps download ve 4Mbps upload olarak güncellenebilir. Tabii bu paket değiştirirseniz geçerli. Mevcut paketiniz ADSL ne yazık ki. Paket yükseltmek serbest Türk Telekom'da, düşürmek serbest değil.

Ayrıca Türk Telekom sizi VDSL hizmeti veremiyor ise NetSpeed firması da size VDSL hizmeti veremez, sadece ADSL hizmeti verebilir. Yani durumunuzda bir şey değişmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı