Türk Telekomdan TürkNet'e geçiş

Türknet'in verdiği hizmet güzel fakat geçiş işlemleri oldukça can sıkıcı. Belgelerim ulaşalı 3 gün oluyor ama daha sisteme bile girmediler. Sanırım bu geçiş işlemi toplamda 7-10 gün belki 2 hafta sürecek. Beklediğime değse bari.
inşallah en kısa sürede açılır hocam
Turk Telekoma kendinizi mecbur bırakmayın, internetiniz kesilebilir, ekipler sorun yok der gider, siz internetsiz kalırsınız, tekrardan Turk Telekoma döneyim en azından alt yapı bunların diye düşünmeyin, bir firmaya bu kadar bağ bağlamayın, turknet kullanıyorum, arıza kaydı oluşturdum 5 aydır sıkıntı yok, ekipler cuma cts pazar bakmaları gerekirken gelmediler.Turknet konunun takipçisi olacağını söyledi, turknet sorunumu çözemedi diyorsunuz ya alakası yok, ekipler sallamıyor, ekipler Turk Telekomun ekipleri bilmeyenler için, çünkü altyapı Turk Telekomun bizim burda ve çoğu yerde ( neden sallamıyor acaba?)

Yarın kablonete geçersiniz yine aynısı başınıza gelir, mesele turknet vs değil en ucuza en fazla yüksek hız aldığındır. Turk Telekomun kölesi olmayın.
1 ay İnternetsiz kalsamda o internet yapılacak,en sonunda bölge ekibine dava açacağım.(Port arızam var bu arada, dsl ışığım yanıyor, kurulum vs yapmama rağmen İnternet kırmızı yanıyor sürekli)
çok haklısın hocam türk telekom eziyor milleti

Her yerde TÜrkTelekom'un 75 liraya 8mbit internetinin reklamı var. Resmen ADSL devrine geri döndürüyorlar bizi. 2-3 senedir herkes 24mbit hıza alışmışken 8mbite düşürüyorlar. Bundan sonra internetten anlayanların Türknet'e geçmesi farz oldu.

Ben TTNET 24 mbits fiber kullanıcısıyım. Ortalama download 20-23 mbits ortalama upload 3.5-3.8 arkadaşlar. İndirme hızı öğlen saatlerinden akşam 4-5 e kadar çok sıkıntılı oluyor. Sonra hızlanıyor. Önceden memnun değildim, altyapı da iyi değil diye biliyorum. Ama fibere geçtikten sonra bir nebze iyileşti internet hız açısından. Uzun zamandır müşteri olduğum için 55 TL ödüyorum bu arada.

Ben de TürkNet'e geçme düşüncesindeyim de Mayıs 2020'ye kadar taahhüt devam ediyor Türk Telekom için. Acaba fesih yapsam kalan ayların ücretleri cezaya mı düşer? Türk Telekom Ultranet 16 Mbps’ye kadar paketi kullanıyorum şu an ve TürkNet'in önerdiği paket ise bu
IMG_20190926_023852.jpg

Bir de şu an Airties Air 5340 modem kullanmaktayım. TürkNet'e geçecek olursam yeni modem almam gerekir mi?

Ben de TürkNet'e geçme düşüncesindeyim de Mayıs 2020'ye kadar taahhüt devam ediyor Türk Telekom için. Acaba fesih yapsam kalan ayların ücretleri cezaya mı düşer? Türk Telekom Ultranet 16 Mbps’ye kadar paketi kullanıyorum şu an ve TürkNet'in önerdiği paket ise bu
Eki Görüntüle 441901

Bir de şu an Airties Air 5340 modem kullanmaktayım. TürkNet'e geçecek olursam yeni modem almam gerekir mi?
Evet. Oldukça yüklü bir ceza çıkacaktır. Ben 3 hafta kala taahütümü bozdum. Buna rağmen 80 lira ceza çıkıyor.
Yeni modem almadan 16mbit hızın üzerine çıkamazsınız.

Bende böyle bir sorun yaşıyordum bir gün superonline çalışanı bir arkadaş beni arada elinde bir ölçüm cihazı ile geldi portumu degiştiler, 60 tl ücret verdim internetim aşırı derecede rahatladı. Nasıl yaptılar bilmiyorum...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı