Türk Telekom'dan TurkNet'e geçerken modem değişiyor mu?

Yusuf11

Decapat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i5 12400F・ASUS ROG STRIX Radeon RX 6750 XT・ASUS PRIME H610M-K・GoodRam 8GB IRDM x2・GoodRam 512GB PX500 Gen3x4 M.2 NVMe・Thermaltake Versa T25 ARGB TG 650W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa

Razer BlackShark V2 X Gaming Kulaklık・Razer Deathadder V2 Mini Gaming Mouse
Meslek
Öğrenci, Yazılımcı, İngilizce-Türkçe Tercüman
Birkaç gün sonra TT ile olan taahhüdüm bitecek ve her ay ödediğim bir modem ücreti bulunuyor. TurkNet'e geçtiğimde bu modeme ne olacak? Kullanmaya devam edebilir miyim her ay yine parasını vererek? Yoksa TurkNet'in modemini alınır mı?

Ayrıca Kocaeli/Gebze'de çalışmalar başlamış diye duydum. Köşklü Çeşme Mahallesi'ne ne zaman gelir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer önceden fiberin yok ve fiber internet alıyorsan evet değişiyor ama para vermiyorsun. VDSL olacaksa hiç değişmiyor.

ADSL altyapıya sahibim. Aldığım modem sanırım Fiber'i destekliyor ama dediğim gibi aylık ödeme yapıyorum.
Şöyle fiberoptik kablo geldi ise yani artık fiber alacaksan ücretsiz modem geliyor ama Turknet kullanmayı bırakınca geri veriyorsun.

Şöyle fiberoptik kablo geldi ise yani artık fiber alacaksan ücretsiz modem geliyor ama TurkNet kullanmayı bırakınca geri veriyorsun.

Hayır yine de ADSL altyapı da olacağım. Yıl sonuna kadar yaşadığım bölgeye GigaFiber gelme ihtimali var.

@Criesley sence Türk Telekom'dan TurkNet'e geçmem mantıklı mı? Altyapım değişmiyor çünkü ve değişeceği de kesin değil. TurkNet'te taahhüt yok evet ama her an zam gelebilir. Fakat Türk Telekom'a devam edersem de 2 yıl yine zorunlu taahhüt olacak.

Son düzenleme:
Hayır yine de ADSL altyapı da olacağım. Yıl sonuna kadar yaşadığım bölgeye GigaFiber gelme ihtimali var.

@Criesley sence Türk Telekom'dan TurkNet'e geçmem mantıklı mı? Altyapım değişmiyor çünkü ve değişeceği de kesin değil. TurkNet'te taahhüt yok evet ama her an zam gelebilir. Fakat Türk Telekom'a devam edersem de 2 yıl yine zorunlu taahhüt olacak.
Geç ya bence geç. Gigafiber gelirse hem fiyat ucuzlar hemde taahhüt yine yok. Ben yıllardır kullanıyorum memnunum. Evet fiyat politikası çöp ama yani yapacak birşey yok fiyatın sorumlusu da yine TTNet çünkü.

Geç ya bence geç. GigaFiber gelirse hem fiyat ucuzlar hem de taahhüt yine yok. Ben yıllardır kullanıyorum memnunum. Evet fiyat politikası çöp ama yani yapacak bir şey yok fiyatın sorumlusu da yine TTNET çünkü.

Teşekkür ederim. Peki ben VDSL veya fiber için nereye başvuru yapabilirim? Nasıl başvuru yapabilirim? Ne kadar sürer?
Ve eğer başvuru süreci devam ederken adresime GigaFiber gelirse ve daha sonrasında VDSL veya fiber gelirse GigaFiber altyapısına ne olur?

Teşekkür ederim. Peki ben VDSL veya fiber için nereye başvuru yapabilirim? Nasıl başvuru yapabilirim? Ne kadar sürer?
Ve eğer başvuru süreci devam ederken adresime GigaFiber gelirse ve daha sonrasında VDSL veya fiber gelirse GigaFiber altyapısına ne olur?
Komşuların ile birlikte BTK'ya şikayet yada dilekçe yazıp biz VDSL yada fiber internete geçmek istiyoruz şeklinde dilekçe yazıyorsunuz. Biz yaptık aylar sürdü ama geldi işin sonunda. Giga fiber içinde komşularına başvurmalarını söylemen lazım. Başvuru sayısı arttıkça müşteri potansiyeli artacağı için gigafiber hızlıca gelebilir ama TTNet asıl internet sahibi olduğu için dilekçe ile daha hızlı olabilir. En azından 20 30 kişi toplu şikayet veya dilekçe olursa göz önünde olursunuz. Biz mahalle olarak yaptık. İlk ADSL, VDSL oldu sonra fiber geldi.

Birkaç gün sonra TT ile olan taahhüdüm bitecek ve her ay ödediğim bir modem ücreti bulunuyor. TurkNet'e geçtiğimde bu modeme ne olacak? Kullanmaya devam edebilir miyim her ay yine parasını vererek? Yoksa TurkNet'in modemini alınır mı?

Ayrıca Kocaeli/Gebze'de çalışmalar başlamış diye duydum. Köşklü Çeşme Mahallesi'ne ne zaman gelir?
Merhaba, farklı bir operatörden TurkNet'e churn geçişlerde modem mülkiyeti de bize geöiyor ancak siz her ay modem ücreti ödediğinizi ilettiniz. Modem kiralama gibi bir uygulamamız bulunmuyor. Modem iadesi için şu an hizmet aldığınız operatör ile görüşmenizi rica ederim.

GigaFiber çalışmaları proje ekipleri tarafından sürdürülmektedir. Net süre bilgisi maalesef iletemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı