Türk Telekom'dan TurkNet'e Geçilir mi?

SpaceSoldier

Kilopat
Yer
Pluton
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kısa bir süre sonra TurkTelekom firması ile olan taahhütümüz sona eriyor. Açıkçası hiç memnun değilim. Dakika başı internet kopmasından tutun verdiği hıza, internet hızının sürekli dalgalanmasında tutun AKN saçmalığına kadar sizlerinde bilmiş olduğu bir sürü sorun mevcut. TurkNet'e geçmek istiyorum ancak çok kararsızım. İnternette birçok olumsuz yorum bulunmakta ve sömestr tatilinde internetsiz kalmak kulağa hiç hoş gelmiyor. Sizlere soracağım bazı sorular mevcut;
  • - Herhangi bir sorunda muhattap bulabiliyor muyuz?
  • - Teknik ekip gerektiği zaman yardımcı olabiliyor mu?
  • - Geçiş sırasında yaşayabileceğim durumlar nelerdir?
  • - Siz kullananlar neler düşünüyorsunuz?
Şunu da belirtmek isterim ki Tekirdağ gibi altyapısı olmayan bir şehrin dış kısımlarında oturuyorum. TurkNet'in aktif altyapısı yok, bu nedenle TurkTelekom'un altyapısı üzerinden isterneti alacağız bir sorun olur mu? Şimdilik aklımda ki sorular bu kadar, hepinize şimdiden teşekkür ediyorum.
Ekteki resimden de altyapı sorguladağım da karşıma çıkan tabloya da bakmanızı rica ediyorum.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
2 aylık Türknet maceramı bu gün sonlandırdım. Büyük umutlarla Türknet'e geçiş yapmıştım. Daha ilk ayda 35 Mbit hızda kopma yaşadım. 24 Mbite düşürdüler. 1 hafta sonra portum bozuldu. portumu değiştiler. Tekrar kopma sorunu yaşadım 9 Mbit'e düşürdüler.Tekrar destek kaydı oluşturdum 1 hafta önce gelmesi gereken ekipler hâla gelmedi. Üst komşum Türk Telekom kullanıyor. Bir sorun olduğunda ertesi sabah ekip burada. Mecburen Türk Telekom ile anlaştım bu gün. Açık söylemek gerekirse karşında muhattap yok. İşleminin dikkate alınması için twitter'dan yazıyorsun ve twitter'a bakan sadece 3 kişi. Bununla da sınırlı değil o 3 kişiden her biri bir gün bakıyor. Ek olarak aslında sizin altyapınıza bağlı bir durum. Arkadaşım da Türknet kullanıyor. Onun hiçbir sorunu yok. Biraz da şans işi. Karar sizin.

Öncelikle 8 yıldır Türk Telekom kullandım herhangi bir sorun yaşamadım. Altyapım yeterliydi zaten. İşte sırf denemek için Türknet'e geçtim. perşembe evraklarımı gönderdim cumartesi ellerine ulaştı ve pazar günü tekrar onay için aradılar onayı verdim ve pazartesi günü geçişim tamamlandı. Bu süre içerisinde hiç bağlantım gitmedi. Hizmete gelir isem şuana kadar hiç problem yaşamadım. Stabil bir şekilde 50Mbps kullanıyorum. Dayıma'da tavsiyem üzerine bağlattık onda da sıfırdan bağlantı yapıldı ve evrakları daha kargoya vermeden bağlantı için geldiler bağlantısını yaptılar evraklarımız onlara ulaşınca da k.adı şifre verdiler buda 4 gün sürdü. Dayım 75Mbps kullanıyor onda da herhangi bir problem yok.

Türk Telekomu arayın ve VDSL altyapınızı oradan sorgulayın. 50 ve daha üstü çıkarsa Türknet'e geçip 35Mbps(Artık yeniler maksimum 35Mbps alabiliyor) alabilirsiniz sorun olacağını düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı