Türk Telekom'dan Uydu İnternet'e geçiş

Kutay Esmez

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şuan Türk Telekom kullanmaktayım, taahhütüm 1 ay sonra bitiyor. Uydu İnternet'e geçiş yapacağım. Uydu İnternet için port gerekli mi? Eğer gerekliyse nasıl portumu kaybetmeden geçiş yaparım?

Arkadaşlar şuan Türk Telekom kullanmaktayım, taahhütüm 1 ay sonra bitiyor. Uydu İnternet'e geçiş yapacağım. Uydu İnternet için port gerekli mi? Eğer gerekliyse nasıl portumu kaybetmeden geçiş yaparım?
Hayır, port gerekmiyor. İçerisine SIM kart gibi bir şey var sanırım. Fişe takmanız yeterli.

Turknet'i tavsiye ederim ben. Taahhüt yok, en yüksek hız var, düşük fiyat var.

Uydu internet dediğiniz Kablonet sanırım?
Altyapınız var mı bölgede?

Kablonet altyapınız var ise DSL portu ile işiniz yok onların sistemi tamamen farklı.
Hayır, uydu internet farklıdır hocam. İSS önerisi verecek olursam sadece Uzaynet ve Turkcell Superbox uydu interneti sağlıyor sanırım şu anlık.

Uydu internet sadece fişe takılan, istediğin yere taşınabilen ve altyapı gerektirmeyen bir olaydır, modem verirler içerisinde de SIM kart gibi bir şey olur. Eksi yönü çok pahalı olması ve telefon santrallerine bağlandığı için gecikme oranının fazla olmasıdır. Uydu internet bildiğim üzere bu, konu sahibi başka bir şeyden bahsetmiyorsa tabii ki.

Uzaynet anten gerektiriyor sanırım, onu bilmiyordum pardon.

Hayır, uydu internet farklıdır hocam. ISS önerisi verecek olursam sadece uzaynet ve Turkcell Superbox uydu interneti sağlıyor sanırım şu anlık.

Uydu internet sadece fişe takılan, istediğin yere taşınabilen ve altyapı gerektirmeyen bir olaydır, modem verirler içerisinde de SIM kart gibi bir şey olur. Eksi yönü çok pahalı olması ve telefon santrallerine bağlandığı için gecikme oranının fazla olmasıdır. Uydu internet bildiğim üzere bu, konu sahibi başka bir şeyden bahsetmiyorsa tabii ki.

Uzaynet anten gerektiriyor sanırım, onu bilmiyordum pardon.

Sizin bahsettiğiniz 4.5 g internet Superbox'ya da redbox Vodafone veya Turkcell'in.
Uydu internet terimi Kablonet'ya olarak geçer. Ya da eve özel bir çanak sistemi kuruluarak uydudan internet almaktır ama bu sistem ülkemizde pek yaygın değil.

Çok pahalı yaklaşın 4 5 bin liralık bir sistem kurulumu ve aylık 750 TL gibi abonelik bedeli var.

Geri
Yukarı