Türk Telekom'u tüketici hakem heyetine şikayet etmek

dursun_meric

Kilopat
Daha fazla  
Türk Telekom'dan internet paketim var ve 12 Mbps internet sağlaması gerekiyorken 2 Mbps internet veriyor. Kaç kere arıza kaydı oluştursam da ısrarla düzeltmediler, aylık 80 TL ödemem gerekiyor. Başlarda çok ısrarla arayınca faturanızda arıza nedeniyle indirim yapacağız dendi ama yapılan indirim sadece 5 TL'ydi. Artık bıkmış durumdayım. Yüksek boyutlu bir şeyler indirmek istediğimde günlerce bekliyorum ve tüketici hakem heyetine başvurmak istiyorum, sonucunda olumlu bir şey olur mu? Kendimi haklı çıkarmak için ne tür kanıtlar gerekli? İnternet hızımı ölçüp ekran görüntüsü alsam yanında paket bilgilerimi göndersem etkili olur mu ya da daha etkili bir yöntem var mı? Başka yerlerden ulaşabileceğim daha güçlü belgeler gibi. Cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bildiğim kadarı ile her ilçede müdürlük bulunuyor, hiç büyük bir TT binası yok mu?
PTT var oradan fatura ödeniyor diye biliyorum ama özel olarak Türk Telekom binası yok

Güncelleme: Google Maps üzerinden PTT binasına baktım PTT binasının üstünde Türk Telekom tabelası da varmış o kadar yıldır yeni fark ettim :D Saçma geldi yine de. Büyük demişsiniz ama küçücük yer iki birim nasıl sığıyor oraya anlamadım

PTT var oradan fatura ödeniyor diye biliyorum ama özel olarak Türk Telekom binası yok.

Güncelleme: Google maps üzerinden PTT binasına baktım PTT binasının üstünde Türk Telekom tabelası da varmış o kadar yıldır yeni fark ettim :D saçma geldi yine de. Büyük demişsiniz ama küçücük yer iki birim nasıl sığıyor oraya anlamadım.

Bizim burada büyük o yüzden dedim, oraya giderseniz sorununuzu halledeceklerdir.

SON GÜNCELLEME : Günlük müşteri hizmetlerini rahatsız ettim sonunda birileri gelip baktı cidden de başka ilçeden gelmişler bizim ilçedeki göstermelik tarzı bir şey herhalde her neyse bir alete ADSL kablomu bağladılar kablom maks. 10Mbps alabiliyor. Taktığı alette maks. hız olarak yazıyordu niye 2mbps internetim var diye sorduğumda modeminiz arızalı dedi onda da telefonundan modeme bağlandı modem maks. 3Mbps alabiliyor dedi(telefonundan bir yerden girdi gösterdi nereden girdi dikkat edemedim) eğer 3Mbps'den fazla verirsek hiç çalışmaz dedi modem en fazla bu kadar alabildiği için ne kadar doğru artık sizlere bırakıyorum

SON GÜNCELLEME : Günlük müşteri hizmetlerini rahatsız ettim sonunda birileri gelip baktı cidden de başka ilçeden gelmişler bizim ilçedeki göstermelik tarzı bir şey herhalde her neyse bir alete ADSL kablomu bağladılar kablom maks. 10Mbps alabiliyor. Taktığı alette maks. hız olarak yazıyordu niye 2mbps internetim var diye sorduğumda modeminiz arızalı dedi onda da telefonundan modeme bağlandı modem maks. 3Mbps alabiliyor dedi(telefonundan bir yerden girdi gösterdi nereden girdi dikkat edemedim) eğer 3Mbps'den fazla verirsek hiç çalışmaz dedi modem en fazla bu kadar alabildiği için ne kadar doğru artık sizlere bırakıyorum

Yeni modem talep edin?

Taahhüt verdiğinizde modemi sağlayıcı şirket ücretsiz verir çoğunlukla. 12 Mpbs'lik paket satıp 3Mpbs'lik modem vermeleri çok saçma. Bunu mu açıklamayı deneyin isterseniz.

Taahhüt verdiğinizde modemi sağlayıcı şirket ücretsiz verir çoğunlukla. 12 Mpbs'lik paket satıp 3Mpbs'lik modem vermeleri çok saçma. Bunu mu açıklamayı deneyin isterseniz.
Aslında olay şöyle oldu bundan önce de Türk Telekom kullanıyordum ben taahhütüm bitmesini beklerken ailem ben okuldayken taahhütü yenilemişler o yüzden eski modem duruyor yeni modem vermediler. Eski modem baya eski bu arada. (Ahhh o okul olmayacaktı ben bir daha Türk Telekom'un kapısından girip taahhüt yeniler miydim? 😕Benim haberim olmadan işler gerçekleşince böyle kaldı her şey 😒)

Yeni konular

Geri
Yukarı