Türk Telekom'u tüketici hakem heyetine şikayet etmek

dursun_meric

Kilopat
Daha fazla  
Türk Telekom'dan internet paketim var ve 12 Mbps internet sağlaması gerekiyorken 2 Mbps internet veriyor. Kaç kere arıza kaydı oluştursam da ısrarla düzeltmediler, aylık 80 TL ödemem gerekiyor. Başlarda çok ısrarla arayınca faturanızda arıza nedeniyle indirim yapacağız dendi ama yapılan indirim sadece 5 TL'ydi. Artık bıkmış durumdayım. Yüksek boyutlu bir şeyler indirmek istediğimde günlerce bekliyorum ve tüketici hakem heyetine başvurmak istiyorum, sonucunda olumlu bir şey olur mu? Kendimi haklı çıkarmak için ne tür kanıtlar gerekli? İnternet hızımı ölçüp ekran görüntüsü alsam yanında paket bilgilerimi göndersem etkili olur mu ya da daha etkili bir yöntem var mı? Başka yerlerden ulaşabileceğim daha güçlü belgeler gibi. Cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk Telekom kadar kötü bir firma görmedim. Mobil tahahhütümün sonu yaklaştı ve yenilenememesi için SMS ile iptal edilmiyordu. Dün 2 kere müşteri hizmetlerini aradım. Taahhatümü sonlandıracaktım. Başka bir paket sundular. Reddettim, sesiniz gelmiyor diye kapattılar. Birdaha aradım gene sesim gelmiyor diye kapadılar. 3. arayışımda iyi bir paket sundular. Kabul ettim.

Son düzenleme:
Hocam fazla bir şey çıkmaz. Bunların elini güçlendiren 12 Mbps'ye kadar ibaresi olur. Arıza var. Bakıldı diye kanıt sunarlar. Zaten 5 TL göstermelik bir indirim yapmışlar. Yine de şansınızı deneyin.

Bu gibi durumlar için bir yönetmelik çıkarılması gerekiyor. Sağlayıcı firma 12 Mbps'ye kadar gibi değil de en az 12 Mbps şeklinde satış yapabilmeli. Tüketici Hakem Heyetine başvurursanız "Biz 12 Mbps bant genişliği ayırıyoruz ama altyapıdan dolayı bu değerde ulaşıyor. Bizim yapabileceğimiz bir şey yok." diyecekler ve haklı bulunacaklar. Çünkü en az x değerinde olacak diye bir garanti vermiyorlar.

Eğer Türk Telekom kullanan bir komşunuz varsa ve internet hızı sizden yüksekse bunu delil olarak sunarsanız bir şansınız olur.

Türk Telekom'dan internet paketim var ve 12 Mbps internet sağlaması gerekiyorken 2 Mbps internet veriyor. Kaç kere arıza kaydı oluştursam da ısrarla düzeltmediler, aylık 80 TL ödemem gerekiyor. Başlarda çok ısrarla arayınca faturanızda arıza nedeniyle indirim yapacağız dendi ama yapılan indirim sadece 5 TL'ydi. Artık bıkmış durumdayım. Yüksek boyutlu bir şeyler indirmek istediğimde günlerce bekliyorum ve tüketici hakem heyetine başvurmak istiyorum, sonucunda olumlu bir şey olur mu? Kendimi haklı çıkarmak için ne tür kanıtlar gerekli? İnternet hızımı ölçüp ekran görüntüsü alsam yanında paket bilgilerimi göndersem etkili olur mu ya da daha etkili bir yöntem var mı? Başka yerlerden ulaşabileceğim daha güçlü belgeler gibi. Cevaplarsanız sevinirim.

Bizim altyapı 16 Mbps, bizim paket ise 16 Mbps. Her türlü yolu denedik. Modem değiştik, kablo değiştik, ADSL, VDSL hep uğraştık 4 üstü göremedik. En son pes ettim. Bir gün rastgele bir oyun indirirken 13 Mbps'e kadar yükseldiğini gördüm. Nasıl oldu bilmiyorum ama o gün düzeldi. Ne Türk Telekom geri dönüş yaptı ne biz. Çok şükür şu an bir sorun yok ama senin ki farklı. Eğer düzeltemezlerse ver mahkemeye fakat Türk Telekom çok büyük bir şirket avukat falan tutman lazım çok uğraştırır diye düşünüyorum. Umarım sorunun çözülür çünkü düşenin halinden düşen anlar. Çok sıkıntılar çektim bu Türk Telekom'dan, çok ...

Modem hat değerlerinizi atar misiniz?

Modem hat değerlerinizi atar misiniz?
1597500870444.png

Bundan bahsediyorsunuz herhalde?

Evet, size gelen 2, hat zayıflamasını yorumlayamadığım için o konuyu pek bilmiyorum, bulundunuz yerdeki müdürlük ile konuşun.

Oturduğum ilçede Türk Telekom müdürlüğü yok o yüzden başka ilçeye gitmem gerekiyor pandemi nedeniyle zaten telefondan durmadan arıza kaydı oluşturuyordum cevap için teşekkürler

Geri
Yukarı